GrupaPolak
49 tys.
Andrzej z tradycyjnej suszarni
Strony internetowe:
facebook.com/TradycyjnaSuszarnia

Andrzej z tradycyjnej suszarni

Kraków i Manasterz (Pogórze Dynowskie)

Wyższość dawnych odmian drzew owocowych, nad niskopiennymi odmianami przemysłowymi jest dla niego pewnością. Fascynacje tym, co tradycyjne zaprowadziły ich (bo wraz z żoną Joanną) do odtworzenia w pełni historycznego (z XVIII/XIX w.) procesu suszenia owoców. Zakochani w Pogórzu Dynowskim, w którym pragną tradycyjnie suszyć owoce, prowadzić Akademię Rzemiosła, działać w fundacji… po prostu żyć w zgodzie z Bogiem, ludźmi i przyrodą. Bywa praktykującym farmaceutą i rolnikiem… Od 12 lat w pozarządowych inicjatywach: teologicznych, społecznych, ekologicznych, bo… warto dobro czynić.

skomentował projekt
Dziękujemy za dobre słowo i "skromne wsparcie"!
Skromne wsparcie jest w dużej cenie (czyt. bardzo potrzebne). Ciągle jesteśmy dobrej myśli... będzie Akademia (manufaktura + zajęcia), zatem będą zdrowe, pyszne, suszone owoce :)
Pozdrawiamy serdecznie!
skomentował aktualizację
Dziękujemy, dziękujemy!!! :)
aktualizacja projektu

5 dni więcej :)

Słuchajcie, nasz projekt został wydłużony o 5 dni! Czyli zakończy się w sobotę 4 lutego, o godz. 18:00 :)
Zmiana ta wynika z tego, że PolakPotrafi.pl zmienił niedawno operatora płatności. W związku z tym, że część z Was (naszych Wspierających) korzystała lub chciała skorzystać z płatności poprzez tzw. ,,druczek". Funkcja ta (rzeczywiście tak, jak nam zgłaszaliście) była chwilowo niedostępna. Stąd wydłużenie naszego projektu.

Rozwój portalu PolakPotrafi.pl (udoskonalanie płatności) niech służy nam wszystkim, zarówno Wspierającym, jak również Projektodawcom.

Aha… jeszcze prośba: nie pozwólcie, żeby wydłużenie projektu uśpiło naszą i Waszą czujność i chęć wsparcia.
Mamy, aż 54% i potrzebujemy aż 46%. Prosimy pomyślcie: do kogo jeszcze można zadzwonić, do kogo wysłać sms'a czy maila, komu udostępnić na fb… komu się przypomnieć po latach? :)
I koniecznie zróbcie to, bo bez Waszej pomocy – samo się nie uzbiera. Dziękujemy! :)

aktualizacja projektu

50% - półmetek :)

Trudno wyrazić radość i zdumienie przekroczyliśmy 50%.
Zyskaliśmy 10% w ciągu półtora dnia. Nie ustanawiamy żadnych rekordów, ale niech ten dobry czas trwa przynajmniej do 100% :)

Bardzo serdecznie dziękujemy i prosimy: nie poprzestawajcie na mówieniu, lajkowaniu i udostępnianiu. Zresztą sami wiecie, skoro dzięki Wam mamy już 50% :)

skomentował projekt
Dziękujemy! Miło czytać. Cieszymy się, że pomysł utworzenia Akademii Rzemiosła spotkał się z Waszym zainteresowaniem.
Pozdrawiamy serdecznie!
skomentował projekt
Odwzajemniamy wsparcie.
Dziękujemy za Wasze wsparcie dla "Akademii Rzemiosła w tradycyjnej suszarni owoców" i cóż... Wam i nam: finiszu z sukcesem! :)
aktualizacja projektu

40% minęło...

...i nie „jak jeden dzień”, bo potrzebowaliśmy 2 dni (wczoraj wieczorem osiągnęliśmy 40%).
Czyli 10% (pawie 2000 zł) w dwa dni, to naprawdę świetny wynik. Nie jest on naszą, ale Waszą zasługą, tzn. wszystkich tych, którzy nawet niewielką kwotą wsparły tworzenie Akademii Rzemiosła.

Bardzo dziękujemy. Nie ustawajmy w pukaniu (zachęcaniu) również dalszych znajomych do wsparcia tego projektu. Pozostało niewiele czasu, ok. 2 tygodni.

Uda się tylko dzięki Waszemu zaangażowaniu, za które nie przestajemy dziękować :)

aktualizacja projektu

Stuknęła nam 30-stka

Wczoraj późnym wieczorem osiągnęliśmy 30%. Dziękujemy! Nie ustajemy w wysiłkach i Wy nie ustawajcie :) Zapraszajcie do wsparcia. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Przypominamy o najbliższych audycjach. O Akademii Rzemiosła usłyszycie w:
- radiowej TRÓJCE: w sobotę, 14 stycznia, rankiem, od 8:00 do 9:00,
- Radio DOXA: codziennie, od 16 do 20 stycznia (pn-pt) codziennie w Ekofaktach o godz. 12:15 np. na http://doxa.fm/odtwarzacz/

Łączymy serdeczności.

skomentował projekt
Dziękujemy za dobre słowo, wsparcie i trzymanie kciuków :) Bardzo dziękujemy!
aktualizacja projektu

Mówią o nas :)

Dużo się dzieje i dziać się będzie w eterze, otóż... o Akademii Rzemiosła posłuchać będzie można w Radio DOXA na http://doxa.fm/odtwarzacz/
- 10 stycznia pomiędzy godz. 9:00 a 10:00,
- od 16 do 20 stycznia (pn-pt) codziennie w Ekofaktach o godz. 12:15.

W "TRÓJCE" - tak, tak: Program Trzeci Polskiego Radia :)
- 14 stycznia, (sobota) pomiędzy od 8:00 (w dwóch kawałkach).

Słuchajcie koniecznie, podajcie dalej i zapraszamy do wsparcia :)

aktualizacja projektu

Z Nowym Rokiem...

Pomyślności w Nowym 2017 Roku, spełnienia marzeń, wszystkiego dobrego i samego dobra serdecznie życzymy!

aktualizacja projektu

Mamy 20% :)

Dziękujemy.
Przy 20-stu procentach normy mamy taką refleksję, że... są takie "Kontakty", na które liczyliśmy i nic, żadnego wsparcia (jak do tej pory, bo ciągle żyjemy nadzieją); ale są też inne zupełnie spontaniczne, o które nie zabiegaliśmy. Wsparcie od tych drugich daje taką pozytywną energię, że przybywa wiary w sukces tego projektu :) Serio, coś niesamowitego! Przykład z dziś: prosiliśmy tylko o pomoc w poinformowaniu o projekcie, a otrzymaliśmy również wsparcie finansowe. Bardzo dziękujemy.

Kochani musimy przyspieszyć zostało niespełna 33 dni. Czy jesteście w stanie, jeszcze w starym roku, zmotywować swoją rodzinę, znajomych oraz krewnych-i-znajomych-królika?

Bez Waszej pomocy ani rusz. Serio :)

aktualizacja projektu

Po mału, ale do przodu

Ważne, że do przodu :)

Jesteście wspaniali, bo dzięki każdej i każdemu z Was mamy prawie 12% całej kwoty.

Jakkolwiek wyda Wam się to dziwne, to mamy takie przeświadczenie, że zebranie pieniędzy (całej kwoty) na ten projekt nie jest najważniejsze.

Tylko, żebyście dobrze nas zrozumieli :)

Powstanie Akademii Rzemiosła jest dla nas nadal tak samo ważne, a nawet jeszcze ważniejsze, niż w dniu startu projektu. Marzymy o prowadzeniu rodzinnej manufaktury oraz działalności (nazwijmy ją w uproszczeniu) szkoleniowo-upowszechniającej.

Chodzi nam o coś innego, a mianowicie: najważniejszym jest życzliwość, serdeczność i otwartość, z którą nas obdarzacie. Dziękujemy Wam (na tę chwilę 23) osobom wspierającym tworzenie Akademii Rzemiosła i (mamy nadzieję) wielu innym osobom, które jeszcze wsparcia udzielą.

Wierzymy, że to marzenie o utworzenie Akademii Rzemiosła spełni się, jeśli wspólnie „szeptać” będziecie znajomym, że to jest projekt, który warto wesprzeć.


Z serdecznymi podziękowaniami :)

aktualizacja projektu

Refleksja przy prawie 5%

Kochani Wspierający!
Z każdą wpłatą zmniejsza się dystans dzielący nas do finału z happy endem. Czy potraficie to sobie wyobrazić? Jeszcze dwa dni temu, licznik wskazywał zaledwie 1,5% całkowitej kwoty.

Minęło kilka dni od startu projektu, a tu już dzięki Waszej pomocy i hojności mamy prawie 5%! Owszem, radość z pierwszych wpłat… mąci niepokój, że tak daleko do szczęśliwego zakończenia.

Prosimy Was o zwiększenie wysiłków i mobilizację sił… bo szkoda zmarnować taki pomysł, potencjał, włożoną już pracę i tyle dobrej energii wielu osób.

Serdecznie dziękujemy i do wspierania tworzenia Akademii Rzemiosła przystąp! :)

aktualizacja projektu

Szczęście wzięcia udziału

Bardzo się cieszymy, że w tym miejscu jesteśmy. Tak, tak... wiemy, że to dopiero start i może wielu powie, że "nie ma się z czego cieszyć". Mimo wszystko, radość już w nas zagościła, bo oto przekładany start... wreszcie stał się faktem.
Cieszymy się, że tu jesteśmy i liczymy, że Wy - wsparciem, a my Wam - nagrodami i później samą Akademią Rzemiosła - sprawimy wiele radości. Niech to szczęście udziału w czymś - według nas - fajnym, dobrym i zdrowym... będzie udziałem wielu z nas. Zadbajcie o to prosimy :)

skomentował aktualizację
Serdecznie gratuluję! :)