Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony
Tomasz Tomcat Ferdek

Tomasz Tomcat Ferdek

Warszawa

Urodzony miłośnik samochodów, już jako dziecko miał głowę pełną motoryzacyjnych pomysłów, które z pasją przelewał na papier. Po zrobieniu prawa jazdy i licencji, startował w rajdach w samochodach które sam przygotowywał, jednakże choroba przerwała jego karierę. Kilka lat później ukończył podyplomowe studia w kierunku Eksperymentalne i numeryczne metody projektowania konstrukcji inżynierskich na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, nabywając bezcenną wiedzę którą wykorzystał w praktyce podczas konstruowania Kozmo.

2

Wsparł

1

Własne projekty

Własne projekty

Kozmo - polski samochód sportowy

Wsparł zobacz wszystkie

Kocia Kawiarnia Kociarnia ciekawe projekty

Kocia Kawiarnia Kociarnia

Kraków

Stwórz z nami pierwszą w Polsce Kocią Kawiarnię Kociarnię dla miłośników kotów i nie tylko! Miejsce, gdzie na stałe będą mieszkać koty i gdzie będzie można wypić kawę, poczytać książkę lub po prostu pobyć w ich towarzystwie.

115% Postęp

57967 PLN z 50000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Nowa Warszawa - stworzenie nadwozia auta crowdfunding

Nowa Warszawa - stworzenie nadwozia auta

Wrocław

Projekt Nowej Warszawy ma na celu przywrócić Polską motoryzację. Z każdym dniem rozwijamy działania, a do celu jest coraz bliżej. Pokażmy, że my Polacy potrafimy znów wspólnie tworzyć wielkie rzeczy.

121% Postęp

12114 PLN z 10000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Kozmo - polski samochód sportowy

Kozmo - polski samochód sportowy

Tomasz Tomcat Ferdek

skomentował projekt

Ponieważ wiele osób pyta o to, dlaczego akurat warto wesprzeć projekt Kozmo, w momencie gdy i tak powstaje w Polsce kilka innych projektów motoryzacyjnych, pomyśleliśmy, że warto zwrócić uwagę na kilka faktów :

- Kozmo jest obecnie najbardziej zaawansowanym projektem samochodu w Polsce - konstrukcja zaprojektowana po serii wyliczeń komputerowych przeszła już pierwsze testy torowe, które udowodniły, że będzie to auto piekielnie skuteczne w szybkiej jeździe. Ciężko powiedzieć, by Subaru Impreza GT było autem, które nie potrafi szybko brać zakrętów. Ale już wiadomo, że Kozmo potrafi je brać dużo, dużo szybciej.

- Kozmo jest prawdopodobnie jedynym projektem zakładającym stworzenie auta od zera. Wybrana architektura (rama przestrzenna) jest bardzo odpowiednia dla samochodów stricte sportowych, a jednocześnie stosunkowo niedroga w opracowaniu i produkcji małoseryjnej. W przeciwieństwie do nadwozia samonośnego, typowego dla "normalnych" samochodów, które jest abstrakcyjnie kosztowne do wprowadzenia do produkcji. Przez to obecnie przeciętny budżet na przygotowanie nowego modelu samochodu w "zwykłym nadwoziu samonośnym" to suma około miliarda dolarów. Są to duże pieniądze nawet dla międzynarodowych koncernów, a co dopiero dla rodzimej kilkuosobowej firmy.

- Kozmo jako jedyny jest prowadzony bardzo transparentnie, tzn. każdy etap prac nad autem jest szczegółowo pokazywany na oficjalnej stronie internetowej. Chętnie dzielimy się wszelkimi szczegółami na temat prowadzonych prac, w każdej chwili można się z nami skontaktować i zadać konkretne pytanie.

- Kozmo powstaje w bardzo konkretnym celu - aby być polską marką samochodów sportowych, tańszym konkurentem Lotusa. Wierzymy, że tylko mając przed oczami konkretny cel można zachować cierpliwość i wytrwałość do osiągnięcia czegoś wielkiego. Żadnego "zbierzmy kasę, zróbmy coś a później się zobaczy”

- Kozmo jako jedyne jest bardzo mocno osadzone w realiach biznesowych. Będąc na początku tylko marzeniem młodego chłopca, Kozmo jest zarazem doskonale wpisane w rynkowe realia współczesnego świata. W czasach, gdy konsumenci zaciskają pasa i przesiadają się do aut tańszych marek, auto sportowe szybsze niż samochody 2-3x droższe ma realny sens istnienia jako seryjnie wytwarzany produkt. Dotąd udowodniła to między innymi firma Ariel ze swoim Ariel Atomem, tylko nie każdy lubi jeździć do pracy bez nadwozia :-)
- co więcej, Kozmo będzie można będzie również zamówić w wersji do samodzielnego złożenia, co obniży koszt zakupu jeszcze bardziej, do wartości osiągalnych dotąd tylko dla co najmniej 5-letnich samochodów używanych. Jest to ukłon szczególnie wobec polskich nabywców, albowiem chcemy by Kozmo było popularne w Europie, ale również i w Polsce. W tym przypadku będzie to propozycja dla naszych młodych kierowców chcących iść w ślady Kubicy czy Hołowczyca. Zamiast przygotowywać do sportu używane auto, podobny budżet będą mogli przeznaczyć na zakup i złożenie auta od początku zaprojektowanego na tor wyścigowy. Imprezy typu „track-day” zyskują w Polsce coraz większą popularność, odbywając się regularnie na torach w Poznaniu i Kielcach, a także na kilku zaadaptowanych do tego celu lotniskach.

13.04.2013

Wskazówki

Rozpocznij swój własny projekt lub wesprzyj interesujące Ciebie projekty