Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
dominika.sominika

dominika.sominika

Kraków, Polska

Jestem performerką, moje działania opierają się na pracy z głosem, ciałem, rysunkiem i wcześniej wymyślonym tekstem (bajką) lub improwizacją, najczęściej bazującą na moich snach. / poetka dźwiękowo - ruchowa?/ Dużo eksperymentuję z rzeczywistością, surrealizm to mój sposób na życie. Mój ruch ma korzenie w pantomimie, bo to od niej zaczynałam jako sześciolatka we Wrocławskim Teatrze Lalek. Moje słowo w snach, piszę od kiedy potrafię. Długo chciałam być aktorką i udało mi się zagrać u boku totalnych profesjonalistów , takich jak J. Peszek, czy R. Krzyżowski w spektaklu „Klub Miłośników Filmu Misja” w Teatrze łaźnia Nowa. Na "poważniej" rysuję od trzech lat, a we wrześniu tego roku miałam swoją tygodniową wystawę w Meksyku, zorganizowaną przez Polską Ambasadę. Wystawa nie miała konkretnego miejsca - wszędzie i nigdzie- odbywały się też performensy bez fizycznej postaci mnie -performera. "los cuentos perdidos emergen en Mexico para seguir desambulando" - "Zaginione bajki pojawiają się w Meksyku, żeby zapodziać się ponownie". Z moimi działaniami jest tak jak z zaginionymi bajkami są wszędzie i nigdzie. Dużo bardziej chodzi tu o akt wydarzania się, uruchamianie magii, generowanie surrealizmu. Kawy na drzewach, nauki zen na dachach. Od festiwalu le mouvement w Szwajcarii (sierpień 2014) zajmuje się multisensorycznymi spacerami , blindwalkami, spacerami magicznymi. Udało mi się przeprowadzić ponad 40 spacerów w ośmiu miastach Europy i szczerze uwielbiam to robić.

6

Wsparł

1

Własne projekty

Własne projekty

w kosmos przez Broadway

Wsparł zobacz wszystkie

BANG - wybuchowy krążek od smkkpm ULTRA polski kickstarter

BANG - wybuchowy krążek od smkkpm ULTRA

Kraków oraz ŚWIAT i wszechKOSMOS

Wydajemy debiutancki minialbum, który zrobi rewolucję w polskiej muzyce rozrywkowej! Olewamy gatunki, tylko disco-szał i dzikość serca! Łączymy żywe instrumenty z elektroniką i stawiamy na pełne dystansu, polskie teksty!

113% Postęp

7391 PLN z 6500 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Festiwal Kobieca Transsmisja finansowanie społecznościowe

Festiwal Kobieca Transsmisja

Kraków- Nowy Targ

Festiwal Kobieca Transsmisja to sztuka tworzona przez kobiety dla wszystkich. Koncerty, wystawy, warsztaty. Wierzymy, że 80-letnia basistka nie będzie już nikogo dziwiła. Ośmielamy do działania i pokazujemy.

101% Postęp

6070 PLN z 6000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Magdalena Furia i Mały Niedźwiedzi Chłopiec chcą ożyć... crowdsourcing

Magdalena Furia i Mały Niedźwiedzi Chłopiec chcą ożyć...

Kraków

Liczy się moment, energia, kontakt z publicznością. Wierzymy, że bez tego nie może istnieć prawdziwa muzyka i to właśnie chcemy zapisać na płycie innej niż wszystkie...

17% Postęp

2226 PLN z 12500 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Album Odmętów Absurdu crowdsourcing

Album Odmętów Absurdu

Polska

Pierwszy album Odmętów Absurdu! Kto śledzi nas na Facebooku na pewno od dawna czeka niecierpliwie na ten moment! A teraz ten moment nadszedł! Wpłać chociaż złotówkę by móc potem opowiadać wnukom o swoim udziale w tym wydarzeniu!

222% Postęp

17805 PLN z 8000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Syn Dozorcy- spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci finansowanie społecznościowe

Syn Dozorcy- spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci

Warszawa

Spektakl dla młodego widza inspirowany baśnią H. Ch. Andersena. „Syn dozorcy” to spektakl o marzeniach i wytrwałej pracy koniecznej do ich spełnienia. To również opowieść, w której miłość łączy wszelkie podziały.

102% Postęp

6145 PLN z 6000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
KOLOS / Jorgos Skolias / Antonis Skolias polskie indiegogo

KOLOS / Jorgos Skolias / Antonis Skolias

Kraków, Nowy Targ

Nowa płyta zespołu KOLOS - awangardowego duetu ojca Jorgosa Skoliasa z synem Antonisem. Intymne nagrania poza studiem, pełne niezwykłych, transowych wokaliz i zapętleń, pierwszy raz z autorskimi tekstami po polsku.

109% Postęp

18635 PLN z 17000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Wskazówki

Rozpocznij swój własny projekt lub wesprzyj interesujące Ciebie projekty