Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Secret_Service

Secret_Service

Warszawa

Pismo legenda! Towarzyszyło polskim graczom od 1993 roku. Teraz powraca by z Waszym wsparciem móc pojawić się na papierze i zapewnić rozrywkę na poziomie wszystkim tym dla których kultura gier wideo/komputerowych to znacznie więcej niż suche recenzje i weekendowe wyprzedaże. Legendarna nazwa, legendarny skład i wierność starej magii Sikreta - to świętości, których nasz projekt nie zbruka!

3

Wsparł

1

Własne projekty

Własne projekty

Secret Service

Wsparł zobacz wszystkie

GAZETA MAGNETOFONOWA - magazyn o polskiej muzyce polski kickstarter

GAZETA MAGNETOFONOWA - magazyn o polskiej muzyce

Kraków

Tak dobrze w polskiej muzyce chyba jeszcze nie było. Ale też - paradoksalnie - nigdy wcześniej nie wiedzieliśmy o niej tak mało. Zmienimy to wydając magazyn, w którym będzie miejsce na wszystko, co w polskiej muzyce interesujące.

127% Postęp

38349 PLN z 30000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Przemoc w grach - cykl reportaży ciekawe pomysły

Przemoc w grach - cykl reportaży

Warszawa

Czy ty też masz już dosyć tego, jak media masowe traktują temat gier wideo? Pora na obiektywny reportaż z prawdziwego zdarzenia!

34% Postęp

2727 PLN z 8000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Szanowni Państwo
Ogromne podziękowania za wspólnie spędzony tu czas i udział w nieprawdopodobnej przygodzie.
I pomyśleć, że jeszcze pół roku temu by wam, ani mnie do głowy nie przyszło czym będziemy się emocjonować w nocy z 28 na 29 sierpnia 2014... amazing.

Doskonale rozumiemy wasze obawy o to co przyszłość przyniesie. Mamy szczere chęci je rozwiać, już za chwilę... za miesiąc. My też oddech Misji Dziejowej czujemy na karku :)

Dopytałem chłopaków z Polaka co się z tą stroną stanie - otóż ona pozostanie - dla przyszłych pokoleń na pamiątkę.

29.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Jeżeli nie jest zaznaczone inaczej to pierwsze numery w zestawach z definicji są kolekcjonerskimi. Chyba że wyraźnie jest mowa, że coś jest kioskowe - to jest kioskowe.

Jeżeli jest ograniczenie kwotowe jak 90zł wystarczy dobić do tej kwoty by mieć rabat.

28.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Kopia z Facebooka

Progi, progi, progi…
Dokonało się, padł kolejny próg który był progiem nie ujawnionym do ostatniej chwili - zaraz się okaże dlaczego :)
Nikt chyba nie ma wątpliwości, że najczęściej podnoszonym przez was postulatem ostatnich dni było stworzenie FORUM dyskusyjnego pod sztandarem Secret Service, co w naszym przypadku należy rozumieć jako wypasionego w treści Forum.

FORUM BĘDZIE!

Nie ujawnialiśmy tego progu z premedytacją do ostatniej chwili by uniknąć kolejnej fali nieporozumień z serii: „To na postawienie forum potrzebujecie aż tyle pieniędzy?”
Cele proponowane przez czytelników są finansowane z innych środków niż te pozyskiwane na https://polakpotrafi.pl/projekt/secret-service . Forum to spełnienie waszych oczekiwań które z przyjemnością zrealizujemy i niech tak się stanie :)

PS. Chyba nie muszę tłumaczyć, że nie będzie to już, zaraz, natychmiast :)

28.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Proszę nie publikować linków do formularza. Mail był jest skierowany TYLKO i WYŁĄCZNIE do osób wspierających. Nadmiar dobrych chęci w niesieniu pomocy może narobić większego bałaganu niż pożytku.

Problem został zdiagnozowany i rozwiązany. Osoby na O2 dostaną maila raz jeszcze już z działającym linkiem. Przepraszamy za utrudnienia czy nerwy, ale niestety było to niezależne od nas.

28.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Kopia z Facebooka

Na dziś planowany był tekst okolicznościowy z okazji rozpoczęcia ostatniej doby naszej akcji crowdfundingowej ale po przeczytaniu pierwszych komentarzy jakie się pojawiły…

Film „to be continued / final” to ostatni akord zwieńczający półtora miesiąca jakie spędziliśmy razem. To forma naszego podziękowania za wasze zaangażowanie, czas, uwagę i środki finansowe jakimi postanowiliście podzielić się z nami. W imieniu redakcji chylę czoła przed ekipą realizatorską zaangażowaną w powstanie tego dzieła.

http://youtu.be/KjmLG9ce-yo
to be continued / final

> Robicie klimat konkretny. Jest moc / Mega dobrze się to ogląda / StarCraft - dni i noce, całe tygodnie... ah... / Ostatnia scena, po napisach, w końcu wszystko mi wyjaśniła / Majstersztyk!!! / coś pięknego!!! / Ej normalnie miałem ciarki, jak to oglądałem / Ale moc masakra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / Piękne / Wow, poczułam patos. Serio. / świetne! / Genialne / dostałem gęsiej skórki / 10/10 / Wzruszyłem się / Kozackie / Gratuluję mistrzowskiego wykonania i powrotu zza światów! / Dawno nie miałem takich ciarek jak po obejrzeniu całości! / Chłopaki niezły wypas / Klasa. Klasa sama w sobie / Prawie jak 'Kompania Braci' rewelacja / Dobre! / rewelacja! ciarki na plecach :))) / Coś niesamowitego, gratuluję, klimat niepowtarzalny / bardzo miło się ogląda. Jakby żywcem wyciągnięte z przyszłości. Dobra robota! / Jest MOC / W O W / Klimat klimat klimat / Ciary ! / Super / czy tylko ja miałem ciary jak to oglądałem ? ? / nie tylko / Powtórzę się - Majstersztyk ! / Dobrze zrobione, miałem uśmieszek na twarzy / rewelacja! / Trzeba przyznać, że dobra robota i gęsia skórka (nie wiem dlaczego). Działa na emocje a to najważniejsze / Genialne / Przyszłość dzieje się teraz / Świetne, wzruszyłem się / Niesamowite, genialne... Była gęsia skórka i dreszczyk na karku... A najlepsze w tym to, że... To się może wydarzyć

To powinno lecieć przed każdym seansem w kinie !!!
Już sobie wyobrażam te kolejki przed kasami, i dialogi typu:
- Na co idziesz?
- Nie wiem.
- To po co idziesz?
- A wiesz, na początku puszczają shorta od SS

… to już ostatnie doba :)

28.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

A państwo już widzieli przygotowany przez nas ostatni akord tej kampanii?

http://youtu.be/KjmLG9ce-yo

28.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Kopia z Facebooka dla tubylców :)

Niesamowite… ale to już ostatnie dwie doby trwania projektu!
System rozpoczął odliczanie godzin.

Krótki raport z pola boju.
- Pojawił się ruch wśród chętnych na najtańszą opcję numeru drukowanego po 14 zł - na wszelki wypadek przypominam że to jest WERSJA KIOSKOWA wprowadzona do oferty na prośbę kolekcjonerów którzy chcieli posiadać obie wersje - na pamiątkę i do czytania.
- LIMITOWANA WERSJA KOLEKCJONERSKA o której tyle mówimy z klasyczną okładką i dodatkowymi stronami to ta po 16 zł - ona jest dostępna wyłącznie dla wspierających jeszcze przez 2 dni.
- Jeżeli ktoś się pomylił to system umożliwia dopłatę i zmianę zamówienia.
- Z ponad ćwierć tysiąca kufli przeznaczonych na nagrody zostały ostatnie 33 sztuki.
- Kolejna pozycja napawa mnie lekkim lękiem - czeka nas złożenie już ponad 1000 autografów na głowę ale damy radę :)
- Jakimś cudem uchowały się jeszcze 3 sztuki najekskluzywniejszej z nagród czyli przygotowane specjalnie z okazji reaktywacji Secreta rysunki Śledzia - fantastyczna pamiątka do firmy lub do domu
- Nagrodą nielimitowaną ale dostępną wyłącznie dla wspierających jest okolicznościowy T-Shirt którego malutki fragment widać jako tło w grafice do tego posta. Ależ tam się dużo dzieje…
- Jeżeli chcesz nas wesprzeć bez nagrody albo wybrałeś już wszystko na co miałeś ochotę, a chciałbyś coś jeszcze dorzucić to pamiętaj, że Fundacja Piwno-Orzeszkowa działa całą dobę i dyszek można kliknąć wiele :)

- Wsparcie nas na akcji otwiera również drzwi do zamkniętej grupy czytelników SECRET ACTION, która (pomimo odmiennych wcześniej planów) nie zostanie pojutrze zamknięta! :)

- Z tego wszystkiego niemal zapomniałem napisać, że pomimo iż był to termin bardziej poetycki niż biznesowy to rosną szanse na rzeczywiste wydrukowanie numeru przed końcem lata, który w tym roku wypada 23.09, plus/minus 3-5 dni na ewentualne obsuwy techniczne. Potem już tylko pakowanie nagród i wysyłeczka. Jak dobrze pójdzie za miesiąc wszyscy będziemy robić jednocześnie to samo :)

Miłego dnia
Pegaz

27.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

@Michał Jakubowski - tekstu (http://antyweb.pl/secret-service-tytul-ktory-podzielil-kraj/) nie znałem wcześniej - fajna zdroworozsądkowa literatura. Ale ja nie o tym i nie widzę w ogóle powodu do "hejtowania" tego co napisałeś :) Chcę tylko zwrócić uwagę że prawdopodobnie niechcący wprowadziłeś ludzie w błąd.
Marcin Drews napisał: "Otóż panowie wpadli na ryzykowny, ale ambitny pomysł wydania czasopisma o grach. Nie kolejnego jednak powielającego utarty wzorzec, lecz wnoszącego nową jakość, nowe rozwiązania i szersze spojrzenie. Pismo miało pojawić się podczas Poznań Game Arena."
Z tego tekstu wynika, że w czasie rozmowy która odbyła się parę miesięcy temu pada pomysł by premiera planowanego pisma odbyła się na PGA. A jak powszechnie wiadomo planujemy się ukazać do końca lata, a PGA jest za dwa miesiące, czy przypuszczasz że tajny plan przewidywał przetrzymanie numeru przez miesiąc w szafie? Przyznasz, że to się trochę nie klei :)

@Majmol - za 1.200zł twoje pytanie stanie się nieaktualne więc raczej się spotkamy :)

Co do kwestii Społeczności to nie chciałem cię urazić ale popatrz na to z drugiej strony - dla mnie wspierający tu i wspierający na grupie to praktycznie ta sama grupa.
Już teraz jest z tym niezłe urwanie głowy bo monitoruję trzy miejsca - komentarze tu, główną na FB i grupę Secret Action. A tu pojawia się pomysł żeby jeszcze sobie Forum dołożyć i powinienem pamiętać, że ktoś kto jest w jednym miejscu ma prawo (święte jego prawo) nie być w drugim miejscu więc powinienem bardziej personalizować przekaz :)
Więcej węgla, och nie... więcej luzu :)))

26.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Na początek bardzo ważna kwestia wyjaśniająca nieporozumienie/niezrozumienie na które zwróciły naszą uwagę między innymi poniższe dwa posty:

Dlatego uwazam, ze 21k nadwyzki ponad dwumiesiecznk spokojnie by wystarczylo do organizacji spotkania na PGA. Nie sadze tez, ze jesli zabraknie paru tysiecy to redakcja nie pojawi sie na targach ale, kurde, 28k za wynajecie sali/hali na jeden dzien? - Majmol
oraz
Panowie nie potrzebują takich środków finansowych... livestream na YT można zrobić na zwykłym laptopie za 1000 zł - Piotr Baranowski

Środki finansowe pozyskiwane w ramach akcji dotyczą TYLKO I WYŁĄCZNIE CZASOPISMA i jego produkcji. Niczego więcej. Realizacja zaproponowanego przez czytelników progu pośredniego jakim ma być wyjazd na PGA nie zostanie sfinansowana z waszych pieniędzy tylko ze środków własnych wydawcy tak samo jak proponowany ewentualny LiveStream. To są osobne fundusze. Powstała tzw. „górka” finansowa powyżej ostatniego osiągniętego progu również zasili budżet pisma - doraźnie wpłynie na podkręcenie zawartości, a w szerszej perspektywie dzięki wypracowanym w ten sposób dodatkowym środkom ma szansę nadal wpłynąć na zmianę częstotliwości na miesięcznik (jeżeli taka będzie utrzymująca się wola czytelników popatra dobrą sprzedażą kolejnych numerów).
Każda zebrana złotówka w ramach akcji to realne wsparcie dla czasopisma Secret Service.
Często wraca pytanie na ile numerów społeczność się złożyła (i dlaczego SS ma w ogóle coś kosztować skoro powstaje z pieniędzy społecznych) - stan na dziś - środków wystarczy na dwa i kawałeczek trzeciego numeru. My tu odpalamy regularne czasopismo które ma zarabiać na siebie, a zarabiając na siebie będzie finansowało kolejne numery. Musi więc być DOBRE żeby się sprzedawać.

Przy okazji słowo dodatkowego wyjaśnienia dla (oni wiedzą dla kogo) - istnieje drobna różnica pomiędzy kupieniem biletu na pociąg dla kogoś kto pojedzie do Poznania „się pokazać” od kosztów przygotowania stoiska, dodatkowych atrakcji, prezentacji, gadżetów czy co tam w ogóle zostanie ostatecznie ustalone. To będzie niezależny wydatek z kieszeni wydawcy. Kilka pomysłów na dodatkowe atrakcje już się pojawiło :) Hejt jak zwykle welcome :)

Secret zawsze gromadził wokół siebie prężną SPOŁECZNOŚĆ i to było to coś, czego wielu wydawców (również spoza branży) nam zazdrościła. Numeru jeszcze nie ma na rynku, a zręby odbudowującej się społeczności już powstały - dobrze to rokuje na przyszłość.
Przyglądając się fantastycznie funkcjonującej naszej grupie zamkniętej Secret Action widać jak wiele można osiągnąć gdy właściwi ludzie zgromadzą się we właściwym miejscu i są skupienie wokół interesującego ich celu. Pierwotnie grupa miała być tworem tymczasowym, który za chwilę miał zniknąć ale SPOŁECZNOŚCI jak się wytworzyła szkoda byłoby niszczyć więc najprawdopodobniej po zakończeniu akcji przetrwa. NA dziś jedynym sposobem by dostać do niej zaproszenie jest wparcie na PolakPotrafi.pl. Grupy zamknięte rządzą się zupełnie innymi prawami niż grupy publiczne ale tego chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba :)

Pozdrawiam Pegaz


„Lakier po całości, czy piękny mat plus lakier punktowy na samym logo? ;) (oj wiem, wybrzydzam.. ;)”
Lakier często pęka na bigowaniu (miejsce przełamania okładki) i o ile w czasopismach które się wyrzuca po jednorazowym przeczytaniu to nie ma znaczenia to w tytule kolekcjonowanym przez lata to by nie zdało egzaminu dlatego cała okładka będzie powlekana specjalną matującą folią. Papier wewnątrz też będzie matowy. Czy będzie coś puszczone punktowo jeszcze nie wiem acz jest taka możliwość.
A jeszcze 15 lat temu szczytem wypasu były papiery błyszczące się jak… psu lusterka :)

Panowie jak najbardziej przydałaby się wersja .mobi na Kindle. - Patryk PATRICO Wodziński
Na dziś nawet nie wiemy ile osób w ogóle potrzebuje innych wersji. Może się okazać, że profesjonalne przygotowanie plików będzie droższe od sumy zysków, a może nie - zobaczymy. W przygotowanej ankiecie dla wspierających jest pytanie o preferowany format cyfrowy i rodzaj używanego urządzenia do czytania. Po zgromadzeniu informacji zobaczymy co i w jakim czasie da się zrobić.

„Secreta zbierałem i czytałem, ale niektóre komentarze ocierają się już o fanatyzm religijny ;)”
Oj tak! Fanatyzm religijny jest fuj. Też wolelibyśmy by nie zagościł on u nas bo z fanatykami nie ma jak się dogadać, mamy natomiast nadzieję, że to tylko wyrazy szczerej sympatii wymieszanej z radością.

„Mam też nadzieję, że skupicie się po prostu na dostarczaniu fajnych materiałów (publicystyka!), zamiast budowaniu kultu SS, bo w tym wieku obchodzi mnie tylko content, a nie czy ktoś jest cool;) Pozdrawia fan (ale nie fanatyk)” sekrety_serca
Treść to podstawa, a legendy… budują się same przy okazji :)

„Ale jedna rzecz włącza alarm: wielu ludzi pisze, żeby tego zaraz Skarbówka nie opodatkowała.”
A są jeszcze tacy naiwni, którzy myślą, że pozostało jeszcze coś w kraju co nie zostało opodatkowane? Ech podatki... od nich można uciec tylko w jeden sposób, a my stamtąd właśnie wróciliśmy i nie wybieramy się ponownie :)

26.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

@Majmol - akcja dotyczy TYLKO I WYŁĄCZNIE CZASOPISMA bo na taką się ze wszystkimi "umówiliśmy" na samym początku. Wyjazd na PGA by zrealizować wyznaczony nam cel przez czytelników - czyli zorganizować spotkanie, ewentualnie postawić stoisko, atrakcje czy cokolwiek innego (a już kilka pomysłów na dodatkowe atrakcje się pojawiło) to niezależny wydatek z kieszeni wydawcy.
Nie mieszajmy więc tematów - owe 21K nadwyżki to budżet pisma, a nie extrasik na konsumpcję. Mam nadzieję, że temat jest teraz jasny. Pozdrawiam

26.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Ja tu sobie po cichutku zaglądam licząc, że główny animator tutejszych komentarzy zastrzeli mnie lawina pomysłów na oba progi naraz, przynajmniej na 3 ekrany (bo przecież wszyscy wiemy, że pisania się chłopak nie boi) a tu bryndza...
To już kolejna taka wpadka wizerunkowa:
- poprzednią było niedotrzymanie własnego zobowiązania do dobrowolnego opuszczenia tego miejsca,
a drugą jest koncepcyjna bryndza szanowny panie.
Półtorej doby "otwartego kanału", tysiące widzów, oczy mediów zwrócone na nas, jest okazja by w końcu błysnąć czymś wielkim, w końcu pokazać czarno na białym, że oni się nie znają, wymyślić coś takiego, że wszyscy powiedzą ŁAŁ co za geniusz, wstyd nam bo go nie doceniliśmy, niektórzy go wyśmiewali, niektórzy go nawet blokowali a to był taki TALENT. Tak! Twój pomysł na próg jest cudowny, chcemy go wszyscy jednogłośnie itd. itp. a tu szanowny panie BRYNDZA.
Trochę szkoda i trochę wstyd bo mogło być tak pięknie...

25.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Wczoraj przez cały dzień na grupie Secret Action toczyła się intensywna debata, którą udało się podsumować jednym celnym strzałem - naszym nowym progiem jest:
SPOTKANIE Z REDAKCJĄ W RAMACH POZNAŃ GAME ARENA (PGA)

Pomysł połączył w sobie kilka wątków:
- spotkanie z nami
- demokratyczną lokalizację w centrum kraju
- bliski termin (październik)
- zmieszczą się wszyscy chętni
- a impreza dodatkowo sama w sobie jest atrakcją, że wymienię:
PGA poza mainstreamem AAA to też strefy indie, retro, gier planszowych, figurkowych, towarzyszą targi dźwięku i zabawek, a obok wielka konferencja gamdevowa na którą może przyjść każdy, posłuchać, spotkać i porozmawiać z najlepszymi polskimi twórcami gier.

No i mamy pierwszy z nowych tajnych progów odsłonięty
Za kilka godzin strona powinna pokazywać uaktualnioną grafiką.
Jest SUPER!!!

24.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Jesteśmy 4 dni przed finałem więc pora o kilku rzeczach opowiedzieć i coś niecoś „wyjaśnić” :)

Plan był taki:
1. przywrócić Secret do życia (zrobione)
2. wydawać dwumiesięcznik bo taki cykl wydawniczy jest najlepiej dostosowany do możliwości czasowych naszych czytelników (zrobione)
3. ponieważ akcje crowdfundingowe nie maja górnego limitu wszystko co powyżej to dopust boży (robi się)

Cele udało się zrealizować. W tym miejscu najcieplejsze podziękowania z głębi serca należą się wszystkim którzy (chcący lub niechcący :) do tego się przyczynili. To była ciężka praca osób po stronie platformy, wydawnictwa i co najważniejsze wspierających.

Sukcesem chcemy się podzielić w bardziej kreatywny sposób niż wyprodukowanie czasopisma, a zostało nieco czasu na zabawę - ponieważ są wśród was osoby ponadprzeciętnie twórcze, potrafiące robić rzeczy o których nie mamy nawet bladego pojęcia macie szansę się ujawnić, więc co się będzie działo dalej oddajemy W WASZE RĘCE. Piszcie laserami po chmurach albo śpiewajcie przez radiowęzeł w firmie - pełna swoboda. Im coś fajniejszego wypali tym satysfakcja będzie większa. Co znajdzie się pod pozostałymi trzema "tajnymi sekretnymi celami" również oddajemy do waszej dyspozycji, niech to będą wasze wyzwania dla nas. Teraz już chyba jasne dlaczego nie mogliśmy ujawnić ich wcześniej. Warunki są trzy i pół - mają to być wesołe, niematerialne, realizowalne i nie grożące śmiercią pomysły, jak np. cała redakcja zasuwa po schodach na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki i organizuje piknik dla fanów :)

TEN CZAS JEST WASZ

Redakcja

PS Żeby "nie rozpraszać pomysłów" zapraszam na grupę Secret Action :)

24.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Panowie (kieruję te słowa do wąskiego grona osób), ja tu widzę, że lepiej jest jak się wam nie przeszkadza. Niby oczekujecie od nas konkretów, a jak zaczynamy rozmowę o konkretach się zaczyna szukanie dziury w całym :)

@Krzysztof Gnutek - muszę zaprotestować, piszesz: "Zamiast pięknego finiszu mamy (...) nazwanie kilkunasty tysięcy fanów pisma złodziejami" - Gdzie ja tak napisałem? Zamieniłeś moje bardzo ogólne przypuszczenie w twierdzenie, za chwilę to ktoś po tobie powtórzy i będzie jazda :)
A czy miałem podstawy do takiego przypuszczenia? Tak i nie ma co się obruszać. Parę dni temu ktoś wrzucił całe archiwum Secreta do sieci i w ciągu doby miało więcej pobrań niż wszystkich wspierających tutaj. To jest fakt, a z faktami nie ma co się spierać. Zagwarantujesz więc że nikt z 18.916 osób tego nie tknął? Pewnie nie. Wiec nie wmawiajmy sobie, że wszyscy święci tylko Pegaz bee. A że jest niskie przełożenie fanów z FB na konkret to też fakt.
Złodziejem nie ten co widzi że coś "bezpańsko" leży, a ten co cudze wziął. Czy ja napisałem że fani to złodzieje? Nie! Więc proszę bez takich tekstów (jak ktoś musi bo się udusi nadal polemizować z tym tekstem to trudno).

Chętnie słucham głosów krytycznych i podpowiedzi co można zrobić lepiej bo nie uważam się ani za nieomylnego ani za wiedzącego wszystkiego lepiej. Nie mylmy tylko krytyki z krytykanctwem :)

"Pegaz widac zyje tylko przeszloscia i nie moze przezyc, ze swiat obrocil sie przeciwko niemui (...) niech te wpisy robi ktos z wiekszym entuzjazmem, bedzie mniej goryczy i zalu, a wiecej radosci"
Co to za farmazony? Jaki żal? Co ty w ogóle wiesz na temat mojego stanu ducha? Świat jest po moje stronie i ja to widzę i czuję. Cieszę się jak cholera, że Secret wraca. Ale zaraz, zaraz przecież dopiero co napisałeś, że jak coś tam znajdziesz o naszych "kłamstwach" to:
"to bedzie moj ostatni post tutaj. Spelnie marzenie niedoszlych cenzorow. Nie mam zamiaru uczestniczyc w tej hucpie nawet w formie krytyka”.
I co? Wpisu nie możesz odnaleźć czy kłamstwa się nie doszukałeś? Podobno należy dotrzymywać zobowiązań więc dlaczego widzę kolejny twój post? Daj nam dobry przykład jak nie kłamać i dotrzymuj własnych zobowiązań.

23.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

@Homeplate - zrobiłem za duży skrót myślowy. Sorki.
Chodziło o to, że niby lubią ale tak z boku, jak ktoś inny coś za nich zrobi. To pokazuje ile są realnie warte akcje w sieci (i nie mówię tu o nas, a generalnie), marketingowcy się jarają w różnych firmach ile to ich fanpejdż ma lajków, ale przełożenie na konkret jest jakie jest. W realu potrzebny jest konkret.

23.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Czas strasznie goni więc tylko kilka wybiórczych odpowiedzi.

@gosc_w_dom - dlaczego 9 progów, a nie 5? Bo przebieg akcji był nieprzewidywalny, przecież równie dobrze mogliśmy dziś dobijać dopiero do pierwszego jak i do ostatniego progu a jesteśmy w połowie. Plan na pierwsze dwa tygodnie został wykonany w dobę! Kto się tego mógł spodziewać? Gdyby 2-3 dnia nie było nic przygotowane to byłby lament, że jak to tak można itd., itp.

@Adam Michałowski - rozumiem i szanuję twój punkt widzenia ale na szczęście znaleźli się inni czytelnicy dzięki którym projekt zrealizujemy :)

Do wszystkich - jak czytam te matematyczne wyliczanki kol. (piiip) to załamka. Jakbym czytał w kółko i w kółko jakiegoś maniakalnego odkrywcę teorii spiskowych :) Przecież cały czas pracujemy na funduszach własnych. Faktury są płacone codziennie (piiip zapytaj jakie faktury), sekretarka i biuro też. Micz był już na kilku wyjazdach nie naruszając funduszy zbiórkowych o grosz. Rozruszanie czasopisma to po prostu wielka inwestycja potrzebująca wielu środków finansowych. Nie mając nic nie porwalibyśmy się na ten projekt. Ile wydawca już wydał nie mam pojęcia, ale mówimy już o konkretnych pieniądzach.
Akcja koncentruje uwagę „akcjonariuszy” na temacie druku i dystrybucji bo to jest realny i najtrudniejszy do przeskoczenia problem. Tu nie ma tu drugiego dna, tu jest tylko codzienna rzeczywistość.

@Koodeu - ja też na Pixelu patrzyłem po ludziach i zastanawiałem się (tu przekręcę twoje słowa) "nieeee... nikt nie zaryzykuje MAMY SZANSĘ, nikomu się już nie chce, POGODZILI SIĘ Z TYM ŻE dzisiaj jest internet, inna epoka, wszyscy dorośli, zajęli się czym innym... ALE TU PRZYSZLI słowem MOŻE COŚ Z TEGO BYĆ" :)
No i popatrz - podobno wiara góry przenosi - i jak tu się z tym nie zgodzić?

Do wszystkich - jeżeli akcja zakończy się na pułapie dwumiesięcznika to uwierzcie mi, że wszystkim to wyjdzie na zdrowie - my będziemy mieli więcej czasu na rozbujanie się do zwyczajowych 200% normy, wy jako czytelnicy przypomnicie sobie jak to było i wygospodarujecie trochę więcej czasu na rozrywkę, niektórzy zaczną swoje dzieci przy okazji edukować :) i czas pokaże czy nie warto będzie zmienić częstotliwości na miesięcznik.
Jeżeli akcja zakończy się miesięcznikiem od razu to trzeba będzie od razu przystąpić do boju bez rozgrzewki, wtedy łatwiej o uraz ale też to się uda :)

@Tomasz Jaworski - to jest jedno z największych zaskoczeń i rozczarowań tej akcji - prawie 20.000 lajków! Potęga, no nie? A jak przyszło do wyjęcia 9 zł (najtańsza opcja na PDF) z kieszeni to chętnych znalazło się ~10%. To pokazuje, że pozostałe 90% chce jechać na cudzych plecach. Równowartość dwóch biletów autobusowych okazała się barierą, nieprawdopodobne… pewnie czekają aż ktoś za darmo do sieci wrzuci.

Do wszystkich - osobiście bardzo liczyłem, że akcja pozwoli nam na prowadzenie działalności bezpośredniej czyli sprzedaż wysyłkową wprost do waszych domów co i dla was byłoby wygodne i nam pozwoliłoby uniknąć koszmaru dystrybucji, która nam zabiera połowę. Gdyby te 20.000 lików zdecydowało się na prenumeratę bylibyśmy w bardzo komfortowej sytuacji :) i mówię tu o ilości chętnych a nie o kwocie.

@Marek Kasprzak - piszesz „panuje przekonanie, że dopóki nie zobaczą, nie przeczytają pierwszego numeru, to nie widzą możliwości wsparcia akcji” , ale powiedz mi jak oni chcą go zobaczyć i przeczytać nie kupując go najpierw?

Do wszystkich - prawda jest taka, że jako wspierający jesteście prawdziwymi bohaterami tej akcji i tej satysfakcji nikt wam już w życiu nie odbierze. To takie dobro niematerialne nabyte przy okazji :)

23.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Osiągnęliśmy nasz założony cel podstawowy (bo chyba nikt nie sądził, że miał nim być jedynie kwartalnik), stąd te wszystkie dodatkowe progi i stymulowanie akcji, by dobić do dwumiesięcznika. Dwumiesięcznik JEST.
Wspólnie daliśmy sobie nawzajem do ręki najlepsze możliwe narzędzia - rozdmuchanego Facebooka, rozkręconą akcję na PolakPotrafi.pl, która pobiła wszelkie krajowe rekordy we wszystkich możliwych kategoriach i jeszcze przed swoim zakończeniem przeszła do historii. Aktualnie ujawniamy zwiastuny, a niedługo ujawnimy cały niesamowity film promocyjny, przygotowaliśmy świetny kontent pisma, udostępniliśmy proste w przekazie plakaty... i tu w jakimś sensie nasza rola jako redakcji się kończy.

Co będzie dalej jest od teraz wyłącznie w Waszych rękach, w tym czy pogadacie jeszcze dziś ze znajomymi, czy powiesicie po drodze do domu plakat w ulubionej knajpce lub na tablicy ogłoszeń. Czy wyślecie maila do przyjaciela który był przez miesiąc na wakacjach... a może macie znajomych w ogólnokrajowych mediach i przekonacie ich, że to nie jest obciach by otwarcie powiedzieć, że w naszym kraju właśnie ma miejsce totalny wyczyn społeczny! Wyczyn o którym powinniśmy mówić głośno i z dumą bo to nasz, całkowicie polski sukces. Bez żadnego obcego kapitału, bez dotacji unijnych, bez nachalnego sponsoringu, bez polityki - najprawdziwszy oddolny sukces społeczny. Chwalmy się tym. Secret z tych pieniędzy dopiero powstanie więc nie ma co się zasłaniać wymówkami, że to projekt komercyjny. Komercyjnym to on dopiero będzie, a teraz to sukces ludzi, którzy pokazali swoją moc gdy im na czymś zależy. To się dzieje na naszych oczach. Przy okazji przecierane są szlaki i otwierają się bramy dla wielu kolejnych wspaniałych projektów, które przyjdą - zawalczmy o to.

22.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Koleżanki i koledzy, przyjaciele i przyjaciółki, najbliżsi!

Prawda jest taka, że daliśmy ciała. W tym całym zamieszaniu jakie towarzyszy akcji, dziesiątkach maili, telefonów, jednoczesnym dopieszczaniem wyglądu pisma, edytowaniu tekstów i udzielaniu się na naszej zamkniętej grupie w środku nocy poszedł do Was przez pomyłkę komunikat który nie powinien był pójść, a dotyczący ostatecznego progu - miesięcznika. Gdzieś tam w wewnętrznych rozmowach między nami padło, że kontynuacja logiczna progów to 310%, kolega zajmujący się sprawami technicznymi wziął to na serio, zamarkował kolejne "tajne" progi co 30% jak robił do tej pory i puścił (wyliczywszy uprzednio proporcjonalną wartość). Grafika poszła, ekipa Polaka dostosowała wszystko do nowego obrazka i tak to się stało.

Przesiadka z kwartalnika na dwumiesięcznik to rzecz stosunkowo nietrudna do ogarnięcia, ale przeskok z dwumiesięcznika na miesięcznik to już konkretna zabawa organizacyjna i finansowa. Tu już proste przełożenie z pokryciem samych kosztów druku jednego numeru więcej nie działa. Pamiętajmy, że standardowy okres rozliczeniowy w naszym kraju to 85 dni roboczych - to jest 120 dni kalendarzowych (czyli ok. 4 miesięcy) i do tego firmy kolporterskie zatrzymują dla siebie około połowy wartości od tego co sprzedały, a za zwroty każą sobie dodatkowo zapłacić. To tylko jeden z kilku istotnych parametrów jakie się zmieniają. Potwierdzić to może każdy kto jest związany z branżą wydawniczą. Przeskok z dwumiesięcznika na miesięcznik to nie o 100%, ale można spokojnie powiedzieć, że o 200% większa inwestycja.

Dlatego też jeszcze raz wszystkich serdecznie przepraszamy za zaistniałe zamieszanie, ale nie możemy zaryzykować porażki całego projektu z powodu jednego błędu, który się przemknął w środku nocy. Dwumiesięcznik jest gwarantowany i to jest nasz wspólny ogromny sukces.

22.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Ma być co dwa miesiące jednak? Cóż, trudno, wakacje się kończą :)

21.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Wszystkich, którzy nas wsparli i nie wiedzą jak dostać się do Grupy Secret Action na FB - prosimy o priva na www.facebook.com/secretservice

21.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

To jeszcze wideo. Szerujcie, pliz! Pozdrawiam - Łapusz:)
https://www.youtube.com/watch?v=Ik3-qCYR5sc&feature=youtu.be

20.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Plakaty do biur i whatever do pobrania w dobrej jakości:
https://drive.google.com/file/d/0B_qGQxC0H5ryRF95SGV0bnNXMXM/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B_qGQxC0H5ryZG1hcGJRd1FXdVE/edit?usp=sharing

20.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Został nam praktycznie tydzień do końca akcji, a tu co i rusz słyszę od ludzi, że są zaskoczeni dowiadują się ode mnie o powrocie Secreta na rynek. Facebook okazał się znakomitym medium do rozprzestrzeniania informacji ale nie jest wszechmocny i cała masa osób pozostaje poza jego wpływem. Trzeba to jakoś nadrobić...

Przeglądając stare pliki z początków Secreta trafiłem na plakat jaki został przez nas udostępniony do powieszenia w szkołach. Aż się łezka w oku kręci gdy sobie człowiek przypomni tamte partyzanckie czasy
Ważne jest natomiast to, że dzięki tamtej akcji info o Secrecie dotarło do wielu osób co pozwoliło na start pisma z takim poziomem sprzedaży, który zapewnił mu stabilną pozycję na rynku na lata.

Nie zamierzamy waszych pieniędzy wydać na kampanię bilbordową, ani radiową ponieważ akcja na PolakPotrafi.pl dotyczy wyłącznie kwestii związanych z produkcją pisma, a nie jego promocją.

Stąd pomysł by powtórzyć akcję plakatową, która doskonale się sprawdziła lata temu z tą różnicą, że teraz będzie ona celować nie w szkoły, a w biura itp. Udział w niej jest całkowicie dobrowolny i uzależniony od waszych dobrych chęci, waszego czasu i stopnia związania z naszym wspólnym projektem wznowienia czasopisma. Żeby sprawa pozostała ideowo czysta nie będzie za udział w niej nagród - bo to nie handel waszymi usługami tylko prośba o pomoc. Będzie natomiast (mam przynajmniej taką nadzieję) sporo zabawy.

Akcja pt: PODZIEL SIĘ DOBRĄ NOWINĄ!

1. My udostępniamy plakat który da się wydrukować na dowolnej drukarce.
2. Wy go drukujecie i wieszacie na tablicy informacyjnej w swojej firmie, ulubionej knajpce czy gdziekolwiek bywacie.
3. Info o Secret Service rozchodzi się w realu lotem błyskawicy (jak za dawnych czasów
4. Robicie sobie zdjęcie komórką żeby było widać kawałek was i plakat lub samo miejsce powieszenia plakatu (nie jest konieczne).
5. Wrzucacie to na swój i nasz profil (nie jest konieczne).
6. Proste, no nie?

Kreatywność w wieszaniu plakatów mile widziana byle nas nie zaczęli za to ścigać Dla autora najbardziej odlotowej lokalizacji gdzie plakat będzie nadal czytelny (np. podwozie samolotu odpada) znajdzie się extra bonusik w puli naszych nagród - to będzie bonus wyłącznie za kreatywność. Plakatów można (wręcz powinno się powiesić większą ilość bo ludzi poza siecią jest cała masa. Drukujcie, kserujcie, wieszajcie bo w was jest moc, więc...
Let the taśma klejąca and pineski be with you :)))

Pegaz
Plakat do pobrania na http://www.facebook.com/secretservicemagazine

20.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Kilka słów bezpośrednio od Pegaza:

Sorki za zwyczajowy brak aktywności w komentarzach na PP ale moja uwaga jest skupiona od dłuższego czasu na zawartości pisma - bo o to chyba przede wszystkim tu chodzi :)
Część ze spraw przeoczonych w nawale wątków, a które zostały zgłoszone już poszły do uzupełnienia - od ręki została uzupełniona możliwość rozszerzenia nagród o dodatkowe numery, których nie było w pakietach Piwosza i Legendo Trwaj (niniejszym znika problem dublowania pierwszego numeru). Doprecyzowana została kwestia co się znajdzie w Chcę Wszystko Drukiem - oczywiście pierwszy numer będzie tam w specjalnej edycji bo i czemu miałoby być inaczej. Kolejne watki poszły też do załatwiania.

Koncert życzeń jaki tu odnalazłem w wykonaniu (na szczęście) bardzo nielicznego grona był iście zatrważający. Niniejszym dziękuję osobom, które z anielską cierpliwością tłumaczą na czym polega idea akcji i czym się ona różni od sklepu. Wierzcie mi, że nie ma najmniejszych problemów by w dowolnej firmie specjalizującej się w gadżetach zamówić 50 produktów z nadrukowanym logo - mogliśmy wstawić: pendrivy, suszarki do włosów, kalendarze, ołówki, gumki, garnki, klawiatury i co tam dusza zapragnie z naszym logo, ale... tego świadomie nie zrobiliśmy ograniczając liczbę produktów nie będących bezpośrednio związanych z pismem do absolutnego minimum, bo tu się odbywa przede wszystkim akcja zbierania środków na reaktywację czasopisma (o czym niektórzy zapomnieli), a nie handel suwenirami.

Ogromne podziękowania dla wszystkich dotychczasowych i przyszłych wspierających. Trzymam kciuki za gładkie dobicie do dwumiesięcznika i chwilę później na powtórkę z pierwszej doby akcji która zaowocuje... no sami wiecie czym okolice 300% zaowocują :)

Mam codzienny kontakt z treściami jakie się znajdą w magazynie i powiem tylko tyle... na początku będziecie nie raz zaskoczeni, a po lekturze będziecie po prostu zadowoleni (oczywiście poza dyżurnymi marudami), jest tam kilka petard, które trafią w środek serca każdego prawdziwego fana gier, a których na taką skalę ani my kiedyś, ani nikt po nas nie udźwignął. To jest też jeden z głównych powodów dla których mimo ogromnego parcia nie możemy ujawnić jeszcze okładki - mówiąc wprost nie możemy jeszcze pokazać jej 3/4 powierzchni z uwagi na wiążące nas umowy, ale... wjazd będzie w Secretowym stylu :)

PS. I jak przeczytałem, że ktoś z komentujących ma czelność nazywać Micza nierobem to z największym spokojem na jaki mnie stać odpowiem - nie waż się człowieku wziąć do ręki Secreta ani teraz ani nigdy więcej, on nie jest dla ciebie, nie chcemy od ciebie złotówki ani nic. Idź swoją drogą byle jak najdalej.

Pegaz

20.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Kolega arbuz ma dużo czasu - pozazdrościć :)

29.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Drodzy. Wszystko działa, po dzisiejszej naradzie mamy klepnięty pomysł na dodanie miodności progowi 190%. Znaczy pomysł był wcześniej, ale chodzi o przekucie go w rzeczywistość, co powinno się udać. Stay tuned, info na pewno w tym tygodniu, przed weekendem.

29.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Jedziemy dalej. Wkrótce wizualizacje nagród i update celu 190%. Dzięki!

25.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Odnośnie wersji elektronicznych - decydowanie postaramy się, żeby to nie był "tylko pdf" :)

22.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Odnośnie zapytań o internetowe forum Secreta. Póki co nie planujemy takiego tworu, wymiana opinii niech kwitnie na www.facebook.com/secretservicemagazine

22.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Grupa rusza 18 sierpnia i będzie działać do 29 sierpnia. Służyć będzie wymianie opinii i pomysłów w zamkniętym gronie wspierających oraz redakcji Secret Service.

22.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

!!!WAŻNY UPDATE!!!
Czytamy od Was wszystko. Zauważyliśmy, że cel Sekretne Wideo nie wszystkich z Was dostatecznie zadowolił i zmobilizował do walki. Tak więc informujemy: mamy dla Was dwie dodatkowe niespodzianki w ramach tego progu. Pierwszą ujawniamy już teraz: sklep Muve.pl każdemu, kto wsparł projekt na kwotę 90 PLN lub więcej oferuje rabat w wysokości 25% na zakup dowolnej gry w wersji cyfrowej z oferty sklepu. Druga to rzecz wymagająca dokładnego zaplanowania i pewnego nakładu pracy z naszej strony - będziemy mogli ją ujawnić w ciągu ok. 10 dni. Piszemy o tym, żebyście już dziś wiedzieli, że ten próg nabierze nowego kszłałtu. Nie kasujemy wideo – film będzie – ale sam cel nabierze nowego wypasu. Stay tuned!

21.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Hej. Po akcji do każdego trafi email z prośba o wybór numeru Kompendium, rozmiaru koszulki itp.

21.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

A tutaj pełna treść Przecieków dla tych, którzy omijają FB szerokim łukiem:

Tym razem Przecieki w całości poświęcam wątkom poruszanym w komentarzach na stronie www.PolakPotrafi.pl wśród osób które w większości wsparty projekt (poza jednym warzywem czującym potrzebę dzielenia się z całym światem swoimi niekończący mi się wątpliwościami i dobrymi radami Z podjęciem tematu czekałem aż będący elementem każdej akcji crowdfundingowej szum nieco przycichnie. Minęły zaledwie 3 dni, a mam wrażenie jakby 3 tygodnie były za nami. Jednocześnie mam świadomość, że nie każdy ma czas i ochotę przebijać się przez 650 komentarzy - oto zapis stanu chwili (część postów puszczam z komentarzem, a część bez niego, zależnie od potrzeb). (Pegaz)

Zaczynając od najstarszych.
*Procentowo Rudy 102 już jest. Teraz lecimy Dywizjon 303 ;]*

*Dziękuję redakcji i wam wszystkim, że mogłem być częścią tej zbiorowej histerii Prawie pół życia na to czekałem :D*

*To nic, że o 06:30 odezwie się bezlitosny budzik, a w robocie wygram casting na zombie i to bez żadnej charakteryzacji... Ja po prostu muszę zobaczyć jak pada rekord portalu w 24h od startu projektu!!! Dzięki Wam wszystkim za te emocje i powrót do beztroskich czasów młodości !!! Jeszcze tylko 1608 PLN! And counting...*

*Swoją drogą, zwróciliście uwagę na "z okładką tytułową w specjalnej wersji limitowanej, dostępnej wyłącznie w ramach tej kampanii"? Czyli żeby kolekcja była kompletna i tak biegniemy do kiosku po egzemplarz ze zwykłą okładką
P.S. No przecież wiecie, że pobiegnę :D*
Taki był nasz tajny plan A na poważnie, to uznaliśmy, że za specjalne zaufanie trzeba się jakoś specjalnie zrewanżować, a cóż może być bardziej unikalnego dla czasopisma niż limitowana okładka?

*I tak oto dzięki SS portal polakpotrafi.pl został spopularyzowany xD*
Zasadniczo nie było tego w planach, ale... gdybyście wiedzieli ile roboty, z jakim poświęceniem i o jakich porach dnia i nocy ekipa Polaka była i jest na obrotach, że nie wspomnę o tym drobiazgu, że wymyśliliśmy sobie start projektu o 3:09 nad ranem i że przez jakiegoś palanta, który zamiast poinformować admina o luce w systemie, postanowił błysnąć i puścił info o naszych planach dzień przed terminem co spowodowało, że niewinni ludzie musieli zarwać noc, żeby zestawić połączenia ręcznie, bo automat musiał ze względów bezpieczeństwa zostać odłączony (pora na oddech bo to długie zdanie) i ile robią na co dzień, bo przecież projekt nieustannie ewoluuje i mimo tego wszystkiego w jak przyjaznej atmosferze się to cały czas odbywa, to powiem wam, że NALEŻAŁO się im. Zapracowali na każdy z pobitych rekordów. A dzięki wam każdy z liczników (tych na zielonym pasku) został popchnięty. Wyrażę to po allegrowemu: solidny partner, oby więcej takich, szczerze polecam.

*A na polskiej blogosferze pieski szczekają... Dziś sobie przejrzałem kilka tekstów, nawet Wyborcza coś napisała (oczywiście w negatywnym świetle cytując "wszechwiedzącą" blogosferę)... Panowie Blogerzy do Was te informacje:
1. Maści na ból dupy jeszcze nie ma. Musicie wytrzymać.
2. Nikt z nas nie oczekuje że zostanie wskrzeszony SS lat 90. Jasne, klika mniejszych retro akcentów nawiązujących do "starego" SS nie zaboli nikogo, ale przede wszystkim oczekujemy polskiego pisma dla dojrzałych graczy na wysokim poziomie. Nawet się nie łudzę, że dostanę "starego" SS, ba, nie chciałbym tego. Trafiło?*

*SS ---> wy się wzruszyliście i nie spodziewaliście? A co mam powiedzieć ja!? Osoba, która kupowała was od 1 numeru, od bycia uczniem szkoły podstawowej, poprzez jej egzaminy końcowe i czasy LO. Dojrzewałem z wami, dorastałem z wami, czytałem, zbierałem, kolekcjonowałem, kochałem was miłością graczo-fana. Od kiedy przestaliście się ukazywać miałem tylko takie marzenie, abyście wrócili. Teraz pojawiła się szansa, więc bez zastanowienia was dofinansowałem. Nigdy wcześniej nikomu nic nie dawałem poprzez crowdfunding, musiałem się tutaj zarejestrować, ale dla was zawsze. Nie spodziewałem się jednak, aż takiego odzewu ze strony fanów. Nie wierzyłem, że w Polsce jest tylu podobnych mi fanów waszych talentów, waszego, naszego! magazynu. Jestem również wzruszony i dziękuje wszystkim za wsparcie projektu reaktywacji SS.*

*cyk, cyk, cyk i zaraz 100k. emejzink :)*

*100tysi przekroczone Jest moc Kur#$% Prosimy o odsłonięcie kolejnego etapu*
To było tuż przed 8:53 16.07

*Cieszę się, naprawdę. Dzięki za projekt. Po Neoplus, które przez te wszystkie lata bez SS trzymało comiesięczną radość z zakupu niekomercyjnego magazynu (treść!), marzyłem o projekcie takim jak ten. Nie oddajcie się żadnemu dużemu wydawcy i piszcie niezależnie od tego czego oczekują korporacje. Sądzę, że mamy tutaj wystarczająco dużo dojrzałych czytelników, by ewentualne reklamy były zaledwie dodatkiem, a nie podstawą utrzymania pisma. Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie finansować niezależne, prawdziwe pismo. Tego właśnie nam brakuje. Dołączam się do sugestii dodania prenumerat od 2 i 7 numeru wzwyż. Mam wrażenie, że dystrybucja także nie musi opierać się na 3mp1kach czy innych lolporterach, nawet mimo tego, że obecność w kioskach jest oczywiście wskazana ;)*

*ZaSSpałem do pracy po wczorajSSzym Hypie ale było warto !!! A tu widze że juz 100k golda uzbierane SSuper.*

*Myślę, że dwumiesięcznik by mi w zupełności wystarczył. I w sumie fajnie by było poczytać o takiej okołogrowej tematyce. Kupiłem PS3 rok temu, grałem w sumie może łącznie kilka dni, piec służy mi w większości już tylko do pracy, ale temat growy jest mi wciąż bliski. Zatem radość z reaktywacji SS jest we mnie ogromna
Swoją drogą dzieje się tam coś po stronie redakcji? Bo widzę, że wszyscy się tu jarają, ślą kaskę, a główni zainteresowani jacyś mało aktywni.*
Możliwe, że czasem tak to wygląda z waszego punktu widzenia, że nic nie robimy. Ale to tylko mylące pozory. Nie będę się wdawał w szczegóły, jest 3:52 (nad ranem, jestem podobno na wakacjach), a ja sobie edytuję twój tekst do tej edycji Przecieków

*Przyznaję, że mimo sceptycyzmu jaram się, bo pamiętam jak często po Waszej dezaktywacji śniło mi się, że znowu wydajecie . Pamiętam też, że jako jeszcze młody kucprogramista wysłałem do Was swoją propozycję menu/launchera do płyty CD. Napisaną jeszcze pod DOSa w C++/Allegro . Teraz jako kuc dojrzały mam aspirację być indie game developerem i mam takie pytanko - do kiedy można Wam wysłać grę do recenzji żeby mogła trafić do pierwszego numeru?*
Jak mnie chłopaki z redakcji nie oskubią z resztek piór, to powiem, że jedynka jest właściwie zamknięta (tak, tak domyślajcie się co mam na myśli ale słać można zawsze, czasem cuda się zdarzają... Powyższe zdanie jest również po części odpowiedzią dla niektórych co sieją zamęt, że jakoby nie wiemy co robić wiec pytamy na lewo i na prawo Pytamy, bo chcemy jeszcze lepiej się wstrzelić w rynek.

*jako że SS zawsze wybiegał daleko dalej niż tylko gry komputerowe liczę na powrót do tej świetnej tradycji i artykuły z uniwersum "okołogeekowego" Plansze, Karcianki itd.. ;-)*
Aż tak szerokich planów jak karcianki to bym nie roztaczał, ale o uniwersum nie raz zahaczymy. Oj tak Parę osób się (piip), a reszta będzie zachwycona...

*Pamietam, gdy bylem maly i moim marzeniem byla prenumerata tego czasopisma. Niestety nie bylo mnie stac, nawet na kupno kazdego kolejnego egzemplarza ktory sie pojawial, dlatego nieraz przesiadywalem w empiku z nosem w SS'ie przez godzine czy dwie. Po czym nastepowal maly sparing w Quake na lanie (stare czasy empika) w ramach grupy wzajemnej adoracji, ktora zbierala sie po szkole prawie co dziennie. :D*

*Dwumiesiecznik musi byc. I dajcie nagrode "wszystko drukiem" od numeru 2go, to bede mogl wziac Legendo Trwaj + Wszystko Drukiem :)*

*No ale moglibyście jakieś nowe informacje ujawnić Bo za te 103k w tak dobrym czasie chyba należy na się jakaś mała nagroda?*
Tak, to jest pewien problem. To co można było napisać bez psucia niespodzianki, już napisaliśmy. Odkrywanie dalszych kart w obliczu ponad naturalnej aktywności hejterów wydaje się zupełnie chybionym pomysłem. Nie damy im pożreć pisma po kawałku, a całością możliwe, że się udławią

*Sikret zagraliście mi dzieciństwo a teraz staracie się ukraść mi szarą rzeczywistość. Zgadzam się ale częściej niż raz na 3 miechy*
Och, jakie to słodkie Zagraliśmy dzieciństwo...

*nie sądzę, że pierwszych progów nie przełamiemy - KGB będzie na 99,99%, ale ta krzywa wzrostu na pewno w następnych dniach wyhamuje (są jednak szanse, że pod koniec zbiórki nastąpi lekki zryw).
Mówię tylko aby realnie i z rezerwą podchodzić do oczekiwań względem zbiórki - lepiej być mile zaskoczonym niż zawiedzionym po zbyt wygórowanych wymaganiach.*
Tak brzmi głos rozsądku.

*Chciałem na wstępie podziękować wszystkim Wspierającym za fantastyczny zryw dla Sikreta! Uznanie w Polsce.Jednocześnie zaapelować o odrobinę więcej zaufania i powściągliwości w oczekiwaniach co do kolejnych progów (szczególnie narzekania na nie). Również liczę na SS jako dwumiesięcznik i wszystkie progi po drodze traktuję jako pauzy w trasie dorzucę kolejne 100-200 zł po wypłacie bo teraz już proza życia wchodzi po 15 każdego miesiąca...*
Odróżniłeś pauzy od progów, szacun.

*Rozumiem, że mając tyle kasy ufundowanej przez Wspierających, koszt samego czasopisma będzie symboliczny, a nie w kwocie, która widnieje na PolakPotrafi.. W końcu składamy się na cały ten druk i tym podobne rzeczy, a nie na gry (które i tak otrzymuje się od dystrybutorów), konsole dla każdego z redaktorów (jak już ktoś chce pisać felietony, to raczej nie potrzebuje nowej konsoli), dwutygodniowe podróże "służbowe" na Majorkę, czy też etaty dla rodziny za kilkukrotność średniej krajowej..*
Mając tyle kasy, jak to powiadasz, moglibyśmy nawet rozdać numer za darmo, być może drugi też za darmo, ale trzeciego już nie byłoby za co zrobić i napisałbyś ze zdziwieniem: co zrobiliście z moją kasą? A my byśmy odpowiedzieli zgodnie z prawdą, że na twój wniosek ją rozdaliśmy, a ty byś stwierdził, że to oszustwo, bo miało być inaczej. Żeby uniknąć podobnej sytuacji, pozwól, że postaramy się wykorzystać zebrane pieniądze najlepiej jak się da, by przez lata mogły pozostawać w obrocie. Do pisania felietonu nie potrzeba konsoli, a na Majorce nie ma ciekawych tematów growych.

*jaki by nie był to pomimo wsparcia kupię go raz jeszcze ! Tu chodzi o legendę ... to trochę jak wskrzesić Freediego Mercurego ... choćby mieli zrobić 3 numery ... to warto ... ludzie wierzyli, iż jednego dnia w końcu Duke Nuken Forever się ukaże ... a secretowi już nikt szansy nie dawał. Dlatego ... warto zobaczyć jak upadli się podnoszą. Wierzę, że to są ludzie, którzy postrzegają gry tak jak ja... otwierają nowy tytuł i widzą, chłam i wtórność - ponowne wykorzystanie silnika - tego mi brakuje dzisiaj ... powodzenia chłopaki*
Na reaktywację Freddiego chętnie bym się zrzucił.

*Spojrzyj na zakladke "nasze zasady" tego serwisu. Pkt 4 "Nie obsługujemy finansowania biznesów, tylko projekty."przeczytaj caly punkt, wroc i przepros. Aleksander K ma racje pod tym wzgledem, ze zbiorka powinna pojsc na druk i DTP, a nie na podroze czy sprzet. Sprzet grajacy redaktorzy maja, niegrajacy mnie potrzebuja. generalnie zastanawiam sie dlaczego zbiorka ma byc przeznaczana na biuro czy pensje.*
To oczywiste, bo wszyscy powinni pracować za darmo i na podwórku. A wyjazdy? Po co to, zdjęcia z sieci, opis imprezy z press packa i z głowy. A wywiad? No to też proste, jak se gość chce pogadać w Secrecie, to niech mu żona strzeli fotę komórką i będzie. Poziom gazetki szkolnej nas nie interesuje

*Ech, ile malkontentów Wiecie, że od zebranej tutaj kasy odpada prowizja dla polakpotrafi, operatora płatności i podatki? Doliczcie koszta druku (a wiadomo, że wydrukują więcej egzemplarzy niż tylko te dla wspierających...), koszta produkcji koszulek i innych gadżetów... Jeśli po tym wszystkim cokolwiek zostanie, to będą to naprawdę grosze.*
Najgorsze w tym to podatki... dziękuję za ten głos.

*Eh, ta kasa to jest kropla w morzu potrzeb. Policzcie sobie, 25 plakietek w redakcji, niech każdy napisze artykuł na 3 strony(załóżmy że wyjdzie 4 strony z ilustracjami), daje to 100 stron, niech każdy redaktor dostanie 700zł brutto za artykuł- wychodzi 17,5 tyś. za samo napisanie treści, a gdzie druk, biuro i wszystko inne? Mam nadzieję że wszystko się uda redakcji jak najlepiej.*
Może nie do końca podane wielkości są prawdziwe, ale ogólny schemat działania jak najbardziej tak. Na tej akcji po stronie wydawnictwa nikt się nie dorobi, ale robimy co w naszej mocy, by po zrealizowaniu naszych zobowiązań (nagrody), zbilansować przedsięwzięcie.

*Ja mam taki manifest do malkontentów: My, starzy weterani Secret Service, mamy wywalone cyrkle na to, że boli was to, na co wydajemy swoje pieniądze. Jeśli uważasz, że jestem debilem pomagając wskrzesić moje ulubione czasopismo, a ty jesteś mądry bo od początku wiedziałeś, że nic z tego nie będzie, to przenieś swoje zdolności na dziedziny gdzie przewidywanie ma kluczowe znaczenie i zostań milionerem. Nie musisz mnie chronić, przed negatywnymi skutkami niniejszej kampanii, bo jeżeli okaże się fiaskiem, to ja NIE ZBIEDNIEJĘ. Jeżeli uważasz, że posiadłeś mądrość niedostępną innym ludziom, to pokieruj się nią sam i ZYSKAJ NA TYM, zamiast pouczać mnie jak mam postępować. I wreszcie, jeżeli myślisz, że ludzie, którzy redagowali Secret Service w czasach jego świetności, zebrali się dziś i wymyślili "wiecie co, powiedzmy im że chcemy wskrzesić SS, niech wpłaca kasę a my się podzielimy", to jesteś po prostu zbyt głupi, żeby z tobą dyskutować. Jeśli wiesz jak wydać swoje pieniądze - rób to. Ale nie pouczaj innych jak maja wydawać własne.*
Ten tekst powinien zostać wyryty złotymi zgłoskami na bannerze PolakPotrafi, trafia on bowiem w samo sedno problemu z 657776655566wujkami Dobra Rada.

*projektu nie wyrażają w pełni stanu faktycznego kryjącego się za nimi. Nie jest bynajmniej tak, że jak dopłacimy jako społeczność kolejne 6o, które swoją pracą przekonają nas, że warto nabywać kolejne numery. To co tutaj obecnie ma miejsce to finansowanie startu - coraz to lepszego i pewniejszego startu całego przedsięwzięcia. Idea crowdfundingu rządzi się głównie aspektami psychologicznymi, zatem trzeba wyznaczyć ludziom pośrednie cele, zwane progami, by lepiej ich motywować do generowania większych wpłat. Czy naprawdę sądzicie, że różnica 20 k zł zadecyduje, czy film wyjdzie czy nie ? Dla mnie można by powiedzieć wprost - potrzeba xxx k zł na to by wskrzesić czasopismo w takim zakresie i formie jakiej oczekujecie. Progi są dla nagród, dla nas, a nie dla okładek czy filmów.*

*W całym projekcie mnie nie podoba się wykorzystanie serwisu do obsługi crowdfundingu. Osobiście wolałbym wykonać przelew bezpośrednio na konto redakcji, niż korzystać z pośredników jak polakpotrafi czy transferuj.*
Stefan, nie ma sprawy, jutro rano strzelasz z laczka ma pocztę (jak będzie czynna, bo niedziela), wypełniasz przekaz na białym bankieciku, uiszczasz opłatę i puszczasz. To samo robi jeszcze 10 innych Stefanów, którzy o sobie nie wiedzą na wzajem i... tu przygoda się kończy. Żaden próg nie został osiągnięty. Ale... mam dla ciebie dobrą wiadomość, jak się wszystko uda to po 6 numerach prenumeratę opłacisz bezpośrednio.

*Jest KGB!!! :)*
Przed 8:40 17.07

*Mnie bardzo zależy żeby SSecret stał się dwumiesięcznikiem. Trzymam za Was kciuki i wspieram ile mogę. Wspólne marzenie o powrocie SS już się spełniło, teraz pracujemy, aby to marzenie mogło przejść nasze oczekiwania.*
W naszym odczuciu też dwumiesięcznik lepszy od kwartalnika.

*Szanowni. Rekord kwoty zebranej w jednej akcji w historii polskiego crowdfundingu właśnie raczyliście pobić! To jest moc Secreta! Dzięki po raz 343!*
17.07.2014 11:49

*ja w ub. r. założyłem sobie kartę kredytową. Mam wreszcie świety spokój od jęków mojego jażona, odnośnie wydatków na gry. Tylko dziwi ją ciągle, że cały czas mam wykorzystany spory limit na karcie. I co ja mam jej powiedzieć!? Odsetki mnie zjadają kobieto! :)*
Od jażona :))) świetny tekst.

*tak, spróbowałem sobie wyobrazić 15tyś. osób na kiblu z SS w ręku - jakieś bicie rekordu guinessa proponujesza? ;-)*

*Moja "cegiełka" dołożona .... teraz zacznie się w domu przesłuchanie: " A na co wydałeś te pieniądze?"*
Cierpienie w imię wyższej sprawy jest tego warte.

Krótki fragment wypowiedzi najbardziej aktywnego komentatora, który nie splamił się wpłaceniem ani złotówki, ale wychodzi ze znanego założenia: "Nie płacę, więc wymagam".
*(...) Wiec o tym pisze. Jak sie nie podoba, to nie czytaj. tacy jak ty maja problem ze zrozumieniem co to jest swoboda wypowiedzi.*
Niektórzy mają problem z odróżnieniem swobody wypowiedzi od swobody do smędzenia Zasadniczo komentarze na Polaku są przeznaczone dla osób wspierających. Człowieku, wyświadcz przysługę sobie i ludzkości, i po prostu nie kup nas. Zaoszczędzisz sobie stresu.

*Tak sobie czytam komentarze i widzę starszną spinę co u niektórych. Projekt ledwo co wystartował a już jest totalny koncert życzeń, ten się obraża, tamten ma totalny ból dupy...
Ludzie, dajcie gazecie chociaż się ukazać. Później wszystko jest możliwe, łącznie z przejściem na cykl dwumiesięczny i kasetą z demami na C-64 :)*
Oj tak, oj tak

*To będą najdłuższe 42 dni w moim życiu a co gorsza nie ma nawet jeszcze przybliżonej daty wydania numeru... mam nadzieję, że wcześniej niż 22.09*
Jak się akcja skończy, to będzie dopiero wiadomo na czym stoimy. Przecież dzień w te lub we wte oznacza u nas np. inny papier na okładkę, Nie wiadomo ile sztuk "Special edition" będzie potrzebne itp. wiec jak tu umawiać drukarnię?

*To jest Nas Dwóch chętnych na plakat. I My wiemy co z nim zrobić. A tak poza tematem mam straszna ochotę zjeść arbuza. W następnym miechu jeszcze coś dobiorę. *

*Proponuję dołożyć nagrodę typu "12 kolejnych papierowych wydań Secret Service" za około 130-140 zł, a znajdą się chętni do dorzucenia paru złotych...*
Elementarna uczciwość nam na to nie pozwoliła. Jeżeli będzie tylko kwartalnik, to chcesz byśmy zaciągnął zobowiązanie na 3 lata naprzód?

*Czasem zmuszam się, żeby zaglądnąć na Facebooka. Załóżcie może jakiegoś bloga a linki do wpisów wrzucajcie na FB. Część starej gwardii (jak ja) pewnie nie potrafi korzystać z takich rozwiązań :P*
Logować się nie musisz, a na miejscu wystarczy tylko kliknąć w obrazek z napisem Przecieki. Dasz radę.

*Panowie i panie z SS. Może to pytanie już padło, a może coś przeoczyłem, więc proszę o wyrozumiałość.
Ile stron będzie liczył sobie pierwszy numer SS i w ile celujecie w kolejnych wydaniach?*
Aktualnie zanosi się na 100

*Co do zmian w technologiach to taki cytat mi się przypomniał z Douglasa Adamsa:
“I've come up with a set of rules that describe our reactions to technologies:
1. Anything that is in the world when you’re born is normal and ordinary and is just a natural part of the way the world works.
2. Anything that's invented between when you’re fifteen and thirty-five is new and exciting and revolutionary and you can probably get a career in it.
3. Anything invented after you're thirty-five is against the natural order of things.”
I jak tak obserwuje znajomych to się często potwierdza. "Stara gwardia" często narzeka na FB i wspomina jak to dawniej było lepiej, ja z tego chętnie korzystam a mój młodszy brat nie będzie sobie wyobrażał życia bez tego, bo był nastolatkiem jak to już było powszechne i naturalne. Czy się podoba czy nie, to jednak FB ma większą sile rażenia niż ten portal.*
Znakomity cytat.

20.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Przecieki poświęcone Waszym komentarzom na PolakPotrafi.pl są już na www.facebook.com/secretservicemagazine

20.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Wkrótce kolejne wydanie Przecieków, w całości poświęcone Waszym komentarzom. Info będzie na FB oraz tutaj.

19.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Pierwszy Secret po reaktywacji będzie latem. Tego roku. My zdecydowanie wolimy częściej niż co kwartał!

17.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Hej. Dzięki za wszystkie uwagi. Do wielu z nich odnosimy się też na naszym FB: www.facebook.com/secretservicemagazine - zapraszamy!

17.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Szanowni. Rekord kwoty zebranej w jednaje akcji w historii polskiego crowdfundingu właśnie raczyliście pobić! To jest moc Secreta! Dzięki po raz 343!

17.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Czytamy, czytamy :)

17.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Secretowcy. Kolejny cel osiągnięty - KGB z wypasem! Wygląda to wspaniale. Komentujemy tutaj rzadko, ale to sytuacja przejściowa - ogrom pomysłów, pracy nad nowym papierowym Sikretem idzie na pełnych obrotach. Czytamy wszystko! Dzięki!

17.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Szanowni. Jesteśmy. Work in Progress. Już niedługo (dziś) więcej info!

16.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Jesteśmy niesamowicie i szczerze wzruszeni. Nikt z nas nie podziewał się tak nieprawdopodobnej reakcji z Waszej strony! Dziękujemy Wam wszystkim! Nie zawiedziemy! Na tym nie kończymy :)

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Prosimy zachować spokój i nie odpinać pasów.

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Blisko, blisko:)

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Dzięki!

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Szanowni! Przede wszystkim - przepraszamy za brak komentarzy od nas na bieżąco tutaj. Jest młyn, kręci się szybko, jest dobrze! Mając taki "feedback" z Waszej strony - wiemy, że nie możemy Was zawieść. I nigdy byśmy sobie na to nie pozwolili. Dzięki za pierwszy rekord! Idziemy dalej.

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

@sucharek - tak:)
@kaliberek - wszystko przed nami!
@SirMisiek - jw. :)

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

@Mateusz Giżycki dobrze prawi :)

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

@Mateusz Giżycki - dzięki. Powiem tak - to jeszcze nie koniec, to dopiero początek :) (Łapusz)

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

@Artur Bodera - bardzo dobrze, bardzo dobrze:) To dopiero początek.

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Ja sam nie mogę się doczekać kolejnych etapów. Są mocne! (Łapusz)

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Koszulki nie mają ograniczeń ilościowych

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

@Probabilistyk. Poprosimy o dane

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Artura, który poczuł już tusz - trzymamy za nos!

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował projekt

Dziękujemy wszystkim! Dane do wysyłek itp. - poprosimy Was o to wkrótce! Ekipa SS.

15.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

aktualizacja projektu

Zdobyliśmy próg, którym jest Spotkanie na Targach PGA! Wychodzi na to, że ciągle nas lubicie;-)

Szczegóły spotkania poznacie już niedługo, a my cieszymy się, że cel, który zaproponowaliście tak przypadł Wam do gustu. Nie możemy doczekać się naszego wspólnego spotkania tak samo jak powąchania świeżo wydrukowanego Secreta.

Nie wiemy jak sobie wyobrażacie nasze zetknięcie na PGA, ale my przed oczami mamy tysiące ludzi w koszulce "Wskrzesiłem/łam Secret Service". Oj zapowiada się, że będzie nie jedna okazja do zrobienia epickich fotek :-)

Pozdrawiamy
Ekipa Secret Service

27.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

aktualizacja projektu

Koleżanki i koledzy, przyjaciele i przyjaciółki, najbliżsi!

Prawda jest taka, że daliśmy ciała. W tym całym zamieszaniu jakie towarzyszy akcji, dziesiątkach maili, telefonów, jednoczesnym dopieszczaniem wyglądu pisma, edytowaniu tekstów i udzielaniu się na naszej zamkniętej grupie w środku nocy poszedł do Was przez pomyłkę komunikat który nie powinien był pójść, a dotyczący ostatecznego progu - miesięcznika. Gdzieś tam w wewnętrznych rozmowach między nami padło, że kontynuacja logiczna progów to 310%, kolega zajmujący się sprawami technicznymi wziął to na serio, zamarkował kolejne "tajne" progi co 30% jak robił do tej pory i puścił (wyliczywszy uprzednio proporcjonalną wartość). Grafika poszła, ekipa Polaka dostosowała wszystko do nowego obrazka i tak to się stało.

Przesiadka z kwartalnika na dwumiesięcznik to rzecz stosunkowo nietrudna do ogarnięcia, ale przeskok z dwumiesięcznika na miesięcznik to już konkretna zabawa organizacyjna i finansowa. Tu już proste przełożenie z pokryciem samych kosztów druku jednego numeru więcej nie działa. Pamiętajmy, że standardowy okres rozliczeniowy w naszym kraju to 85 dni roboczych - to jest 120 dni kalendarzowych (czyli ok. 4 miesięcy) i do tego firmy kolporterskie zatrzymują dla siebie około połowy wartości od tego co sprzedały, a za zwroty każą sobie dodatkowo zapłacić. To tylko jeden z kilku istotnych parametrów jakie się zmieniają. Potwierdzić to może każdy kto jest związany z branżą wydawniczą. Przeskok z dwumiesięcznika na miesięcznik to nie o 100%, ale można spokojnie powiedzieć, że o 200% większa inwestycja.

Dlatego też jeszcze raz wszystkich serdecznie przepraszamy za zaistniałe zamieszanie, ale nie możemy zaryzykować porażki całego projektu z powodu jednego błędu, który się przemknął w środku nocy. Dwumiesięcznik jest gwarantowany i to jest nasz wspólny ogromny sukces.

22.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

aktualizacja projektu

JEST! Jesteście niesamowici! Secret Service przestaje być kwartalnikiem! To radość nie tylko dla tych, którzy wybrali nagrodę z sześcioma numerami do przodu. To ogromne szczęście (i odpowiedzialność) także dla nas bo wiemy, że piszemy dla niesamowitych ludzi.

Chcielibyśmy żebyście mieli świadomość tego co razem osiągamy. Nie tylko przywracamy legendę, ale wspólnymi siłami, zaangażowaniem, pracą bijemy rekordy polskiego finansowania społecznościowego.

To wspaniały znak, który daje nadzieje, który pokazuje, że zdeterminowana społeczność może osiągać zamierzone cele. Może realizować marzenia.
Tak jak kiedyś Secret Service, tak dzisiaj wszyscy razem przecieramy szlaki. Dla siebie i dla tych wszystkich, którzy być może pójdą w nasze ślady mądrzejsi o to wszystko co robimy dobrze i co zrobiliśmy źle.

Ale koniec tego bajdurzenia. My wracamy do robienia Secreta i mamy nadzieje, że cały czas razem z Wami u boku, walczymy o kolejne progi!


Z pozdrowieniami
Ekipa Secret Service

21.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

aktualizacja projektu

Dzień nowości!

Na naszej sekretnej grupie pojawił się przeciek z unikatowej okładki, a na stronie PolakPotrafi.pl dwa inne "przecieki".

Ostatni cel ujawniony! I nie jest to pewnie dla nikogo niespodzianka, że chodzi o to, aby Secret Service już teraz wrócił jako miesięcznik. Jest to właściwie jeden, ostateczny cel, choć po drodze mamy jeszcze trzy specjalne, które nadal pozostają ukryte. Będą to już jednak innego rodzaju cele, które mają za zadanie uatrakcyjnić naszą drogę do finału. Trochę was zaskoczą, mamy nadzieję, że i ubawią. Niech jeszcze chwilę pozostaną tajemnicą.

Mamy też dla Was nową nagrodę o którą także bardzo głośno prosiliście. Dodajemy Pierwszy Numer reaktywowanego SS w wersji z regularną, kioskową okładką!

Co tu dużo pisać! Walczymy na wszystkich frontach!
Ekipa Secret Service

21.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

aktualizacja projektu

Bez owijania w bawełnę... wielu z Was apeluje o dodanie nagrody umożliwiającej wybór numerów od 2 do 6. Tak też robimy!

Przypominamy, że na PolakPotrafi.pl możecie wygodnie dodawać nowe nagrody lub zmieniać wsparcie więc hulajcie i wspierajcie ;-)


Pozdr
Ekipa Secret Service

19.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

aktualizacja projektu

Stało się. Wspólnymi siłami mamy 190 proc. wsparcia. Dla nas jest to super nowina bo zbliża nas do dwumiesięcznego cyklu wydawniczego. Wierzymy że jest to też ważne dla Was bo wraz z tym progiem nie tylko dostaniecie pogrubioną wersję nowego Secreta, ale także kilka darmowych bonusów. Nie wiem czy zwróciliście na to uwagę, ale wielu z Was po zakończeniu akcji nie tylko otrzyma nowy numer i gadżety, ale także:

- kody na gry od Artifex Mundi
- zniżkę na zakupy w muve.pl
- link do Sekretnego Filmu
o dodatkowych rzeczach do dokupienia nie wspominając.

Rozpoczęliśmy też proces rozkręcania naszej specjalnej grupy na FB. Ci z Was, którzy wybrali nagrody zawierające dostęp do grupy roboczej “Secret Action” powinni przedwczoraj (tj. poniedziałek 11.08.2014) dostać maila ze szczegółami dostępu. Jeżeli nie widzicie takiego maila u siebie to sprawdźcie w spamie bo różnie to z pocztą bywa ;-)

My wkroczyliśmy już w tryb ostrej pracy dziennikarskiej i redaktorskiej. Musimy (i chcemy) dostarczyć Wam jak najlepszy magazyn w obiecanym terminie więc praca w redakcji wre!
Trzymajcie za nas kciuki bo mamy teraz wyjątkowo pracowite wakacje, a Wasze wsparcie i pozytywna energia korzystnie wpływa na to co robimy.

Pozdrawiamy
Ekipa Secret Service

13.08.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

aktualizacja projektu

Tylko dla wspierających: pogrubione wydanie po osiągnięciu progu 190 proc.!

Czas na ujawnienie zaktualizowanego progu na poziomie 190 proc. Poza Sekretnym Wideo, które w wersji elektronicznej otrzymają wszyscy wspierający, oraz zniżką na zakupy w Muve.pl, po osiągnięciu tego progu Secret Service stanie się grubszy. Co istotne – dodatkowe strony pojawią się wyłącznie w pierwszym numerze reaktywowanego Secret Service w wersji drukowanej, limitowanej - dostępnej tylko w ramach akcji na PolakPotrafi.pl! Będzie to kontent “rozrywkowy” :-)

31.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

aktualizacja projektu

Wizualizacja kolejnej nagrody – zobaczcie plakat!

Weekend to z reguły czas relaksu, odpoczynku i ładowania akumulatorów przed kolejnym tygodniem. Ale nie ten weekend i nie dla nas. Przygotowujemy się do ujawnienia odświeżonego progu na 190 proc. oraz pracujemy nad nagrodami, które możecie wybierać w projekcie. Na pierwsze danie serwujemy Wam wizualizację najświeższej z nich, jaką jest plakat A2 z legendarnymi okładkami starego Secreta uzupełnionymi o okładkę wydania po reedycji (której jeszcze nie ujawniamy, ale na wydrukowanym plakacie będzie już widoczna :-).

Jako nagroda pojawił się już kilka dni temu, a teraz możecie zobaczyć jak będzie się prezentował. Nowe nagrody i wizualizacje już wkrótce!

28.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

aktualizacja projektu

Cel pośredni 160% OSIĄGNIĘTY!

Okładka FULL WYPAS będzie! Będzie znacznie grubsza (ponad 70%) od tej, jaką pamiętacie. Będzie pokryta specjalną folią, na której nie zostają paluchy, dzięki niej kolory nabierają niepowtarzalnej głębi i ogólnie będzie fajna w obcowaniu. Ulepszona okładka dotyczy całego nakładu.

Już niedługo ujawnimy kolejny próg, który dla odmiany będzie skierowany wyłącznie do osób wspierających. Do filmu dorzucimy taki drobny bonusik, który nie wyjdzie poza grono donatorów. Dzięki niemu wasz pierwszy numer stanie się jeszcze bardziej EXCLUSIVE!!!

25.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

aktualizacja projektu


No i stało się! Bez bicia przyznajemy, że Wasza reakcja przerosła nasze oczekiwania. Przy okazji wiemy, że tak ostro odświeżaliście stronę przy 99% wsparcia, że ekipa z PolakPotrafi.pl musiała zaciągnąć do serwerowni szybsze chomiki. Pięknie... niech mają :P

Ale do rzeczy...

Na właściwe podziękowania przyjdzie jeszcze lepsza pora bo musimy ostro walczyć by dotrzymać wszystkich terminów i spełnić Wasze oczekiwania, ale możecie być pewni, że nie żartowaliśmy pisząc w nagrodach o "Dozgonnej wdzięczności". Jesteście kosmiczni i razem udowodniliśmy "co-nie-co" niektórym niedowiarkom!

Co do samej treści tej aktualności i merytoryki samego projektu.

1. Odsłaniamy kolejne progi!

Wielu z Was melduje, że kwartalnik to nie najlepsza opcja i że powinniśmy wydawać częściej. Zgadzamy się z Wami. Jednak każdy kto zna się na temacie, wie że wychodzenie nie co trzy, a co np. dwa miesiące to wbrew pozorom inna para kaloszy. Dlatego postanowiliśmy, że... dodamy próg, który pozwoli nam na obecność u Was do dwa miesiące!

Zła wiadomość jest taka, że ze względu na koszt takiej zabawy nie jest to próg kolejny po KGB. Aby wydawanie co dwa miesiące było naprawdę możliwe, a nie było tylko pustą zagrywką marketingową, musieliśmy ustawić ten próg na 220 proc.

Wierzymy, że damy radę i że Wy wierzycie w nas:)!

Między progiem z KGB, a tym na 220 proc. są dwa bardzo fajne, które powinny umilić Wam walkę o kolejne rekordy.

Zdobycie 160 proc. pozwoli nam na zrobienie bajeranckiej, grubej i foliowanej okładki. No i grzbiet będzie w kancik więc można powiedzieć, że będzie Full (secret )Service :D. Poza tym jednym z partnerów naszej akcji na 'polaku' zostało Artifex Mundi, które zgodziło się oddać jako gratis kody na swoich gier wszystkim wspierającym, którzy wsparli powrót Sikreta przynajmniej na 90 zł. Oczywiście jak dobijemy do tych 160%. No i będzie można dobrać sobie kolejną nagrodę, ale to znajdziecie już w samym opisie na stronie projektu.

190 proc. wsparcia pozwoli nam zrealizować krótki film dokumentalny o historii Secret Service, który chcielibyśmy rozdać w wersji elektronicznej każdemu wspierającemu!

Wszystkie szczegóły dotyczące nowych progów, gratisów i nowych nagród, które odblokowują się wraz z rozwojem sytuacji znajdziecie w opisie projektu.

2. Nowa nagroda!

Postulowaliście o wiele nowych nagród. Od prenumerat inaczej rozłożonych, gadżetów, wydań elektronicznych, plecaków po hitlerowski hełm. Przebijamy się przez to i analizujemy co jest wykonalne i przy okazji nie pokrzywdzi tych wszystkich, którzy wybrali już jakieś inne nagrody.

Tymczasem aby nie zostawiać Was z pustymi rękoma (dosłownie!) dodaliśmy nową nagrodę za 140 zł – Piwny Sikret! Zawiera ona to co nagroda za 87 zł + kufel na piwo z logiem SS i podkładkę pod ten kufel w klimatach Secret Service.

Jakby co przypominamy - system na PolakPotrafi.pl umożliwia dość proste zmienianie nagród, więc każdy kto byłby zainteresowany może śmiało nagrodę podmienić na tę z kuflem.

3. Ujawniliśmy kolejną osobę ze składu redakcyjnego

Tutaj bez rozpisywania się... rzućcie okiem na zakładkę naszego zespołu w projekcie, a nowa osoba na pewno nie umknie Waszej uwadze:)

To tyle na dzisiaj!

Walczymy dalej bo tempo gigantyczne, a jest co robić!

Czekamy na uwagi i wrażenia - słuchamy i czytamy jak zawsze!

16.07.2014
Secret Service

Secret Service

Secret_Service

skomentował aktualizację

@Hipke - już w komentarzach prosiliśmy, aby ci którzy mają problem z dostaniem się do grupy, napisali do nas na PRIV na stronie na Facebooku podając w wiadomości swój adres e-mial z którego wspierali projekt.

23.08.2014