Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
SchroniskoPTTKSamotnia

SchroniskoPTTKSamotnia

Karpacz

Schronisko PTTK im. Waldemara Siemaszki nad Małym Stawem, w Kotle Małego Stawu, jedno z najstarszych i najpiękniej położonych schronisk górskich w Karkonoszach.

0

Wsparł

1

Własne projekty

Własne projekty

Nie zapomnijcie o Samotni!

Aktywność

Nie zapomnijcie o Samotni!

Nie zapomnijcie o Samotni!

SchroniskoPTTKSamotnia

skomentował projekt

Wszystkie wysyłki będą realizowane po zakończeniu projektu, w czerwcu. Dziękujemy za wsparcie! :)

28.04.2020
Nie zapomnijcie o Samotni!

Nie zapomnijcie o Samotni!

SchroniskoPTTKSamotnia

skomentował projekt

Tabliczka może zawierać również logo firmy. Pozdrawiamy :)

27.04.2020
Nie zapomnijcie o Samotni!

Nie zapomnijcie o Samotni!

SchroniskoPTTKSamotnia

skomentował projekt

Po zakończeniu projektu otrzymają Państwo wiadomość z prośbą o podanie adresu do wysyłki. Pozdrawiamy i dziękujemy za wsparcie :)

18.04.2020
Nie zapomnijcie o Samotni!

Nie zapomnijcie o Samotni!

SchroniskoPTTKSamotnia

aktualizacja projektu

Drodzy Przyjaciele!
Przez ostatnie 2 miesiące wiele się wydarzyło. Jeszcze w marcu z niepokojem patrzyliśmy w przyszłość, pozbawieni nadziei na lepsze czasy. Z obawą wyczekiwaliśmy tego, co przed nami. Wtedy pojawiliście się Wy- nasi Przyjaciele, prawie 700 osób, które pospieszyły z pomocą. Wspólnie zebraliśmy 68 744 PLN - to środki, które pozwoliły nam opłacić czynsz i rachunki za całe 2 miesiące. Dzięki Wam przetrwaliśmy ten trudny czas! Dziękujemy!!!
Od kilku tygodni działamy w nowej "normalności". Musieliśmy ograniczyć ilość miejsc noclegowych o połowę, nasz bufet również działa w ograniczonym zakresie, ale cieszymy się, że Samotnia przetrwała i ponownie możemy Was gościć w schronisku.
Wierzymy, że najgorsze już za nami, dlatego zdecydowaliśmy się zakończyć naszą zbiórkę przed czasem. Jeszcze tylko przez 2 dni- do 30 maja, możecie zakupić nagrody w projekcie. 30 maja zbiórka zostanie zamknięta, a następnie wyślemy nagrody do wszystkich osób wspierających projekt.
Dziękujemy Wam za wspólną walkę o Samotnię! Dziękujemy za wszystkie przejawy sympatii, pozytywne myśli, wsparcie! Dziękujemy, że jesteście z nami!
Do zobaczenia w Samotni i na górskich szlakach! :)
 


28.05.2020
Nie zapomnijcie o Samotni!

Nie zapomnijcie o Samotni!

SchroniskoPTTKSamotnia

aktualizacja projektu


Kochani! Choć cel zbiórki już dawno został osiągnięty, nie ustajemy w działaniach. Z powodu nałożonych zakazów, schronisko nadal pozostaje zamknięte.

Za nami sześć "samotnych" tygodni bez Turystów, a przed nami kolejne rachunki i opłaty i czas niepewności...

Mamy wokół siebie cudownych Ludzi, którzy razem z nami walczą o Samotnię.

Nasi Przyjaciele ufundowali wyjątkowe prezenty, unikatowe nagrody, które już teraz możecie zakupić na naszej zbiórce.


Krzysiek Jankowski, syn niezapomnianego Bogdana Jankowskiego podzielił się jego wyjątkową prelekcją pt. "Góry dalekie i bliskie", przedstawiającą piękno gór przez pryzmat ludzi, relacji międzyludzkich, zwierząt, roślin, kultury i zwyczajów. Po zakupie nagrody otrzymasz link z dostępem do prezentacji w wersji on-line.
Fotograf Paweł Młodkowski przekazał na zbiórkę swoje niezwykłe zdjęcia z projektu "Estetyka destrukcji". Tylko u nas możesz je otrzymać wydrukowane na sztywnym papierze z autografem Pawła. Absolutny unikat :)
Możesz również zakupić wielokrotnie wyróżniane przez National Geographic zdjęcie "Sighnaghi tuż przed zachodem słońca w zimie podczas nagłego spadku temperatury" podarowane przez Magdalenę Konik. Wydruk możesz nabyć w dwóch opcjach, w formacie 40x60 cm oraz 20x30 cm.Nasi Przyjaciele, podróżnicy, Kasia i Andrzej Mazurkiewiczowie ufundowali zestaw farb w proszku z indyjskiego święta Holi, a także przewodnik trekkingowy "Indian Himalaya" i zdjęcia z wystawy "Kaszmirscy nomadzi - himalajskie wędrówki" autorstwa Andrzeja Mazurkiewicza.
Na zbiórce możesz również zakupić prelekcję podróżniczą, którą poprowadzi specjalnie dla Ciebie Kasia Mazurkiewicz w wybranym miejscu i czasie. 
Marek Arcimowicz, fotograf National Geographic Polska zaprasza na kameralne warsztaty fotograficzne w Karkonosze. To niezwykła okazja, bo Marek rzadko prowadzi warsztaty, ale tym razem okoliczności są wyjątkowe.
Na naszej zbiórce możesz też zakupić fotografię z wyprawy na Południową Ścianę Annapurny I (8091 m.) pt. "Wędrówka w Krainie Lodu" oraz fotografie "Zimowa Samotnia", wykonane przez Marka Arcimowicza. Ładny obrazek na ścianę - przypomni Wam Samotnię i Karkonosze w Waszym domu! :)
Wśród nagród znajdziesz również wyjątkowe publikacje:
- książkę podarowaną przez Piotra Hercoga "Piotr Hercog. Ultrabiografia" ze spersonalizowaną dedykacją
- książkę podarowaną przez Marcina Jamkowskiego pt. "Uratowane z potopu" autorstwa Marcina Jamkowskiego i Marzeny Hmielewicz z dedykacją
- książkę podarowaną przez podróżniczkę Monikę Witkowską "Góry z duszą cz. 2" z dedykacją
- album "Historie fotografii opowiadane w Rybniku. 2004-2018" podarowane przez Ninę Gibę, Rybnicki Festiwal Fotografii, wydany w limitowanej wersji, obecnie już nie do kupienia.


Marcin Furtak, z jednej z najlepszych ze znanych nam winnic - Saganum przekazał na zbiórkę 20 butelek półwytrawnego wina Riesling 2019 (srebrny medal Winobranie 2019). Unikat, ostatni rocznik przed pandemią!Mamy też coś dla młodszych Sympatyków Samotni! Robb Maciąg, podróżnik i współtwórca etnowarsztatów przekazał własnoręcznie wykonaną islandzką grę planszową "Halatafl". Polecamy!Nasza Przyjaciółka, "Mała Gośka" Małgorzata Telega wykona specjalnie dla Ciebie sesję portretową podczas FotoCamp lub Górskiego Finału WOŚP.

I na koniec absolutnie wyjątkowa nagroda - tylko tutaj możesz zapewnić sobie miejsce w słynnej "kolejce górskiej" na Śnieżkę prowadzonej przez profesora Tomasza Banasiewicza w trakcie Górskiego Finału WOŚP 2021 r. Podczas wędrówki na uczestników czekają ciekawe opowieści i degustacja. Kto był ten wie :)


Dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom za wsparcie Samotni, za niezawodność, za to, że jesteście!

Wszystkie nagrody są już dostępne na naszej zbiórce na Polak Potrafi! :) Zapraszamy! :)

28.04.2020
Nie zapomnijcie o Samotni!

Nie zapomnijcie o Samotni!

SchroniskoPTTKSamotnia

aktualizacja projektu

Przyjaciele!

Sprawozdanie dla Was.

W tej chwili mamy zapłacony czynsz za CAŁY marzec, dzięki temu, że nas wspieracie - w tym także za czas, kiedy już nie prowadziliśmy działalności gospodarczej! 

Będziemy prowadzili negocjacje ze spółką Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK o dalsze opłaty.

Zapłaciliśmy  wszystkie koszty bieżące, udało się utrzymać trzon naszej, Samotnianej załogi w pracy!

Remont drugiego piętra skończony, zabraliśmy się  za własnoręczną  renowację następnych pomieszczeń, skrobiemy z farby olejnej deseczka po deseczce :-). 

Póki co, kupujcie dalej nasze usługi i towary.

Zrealizujemy je dla Was w pierwszym możliwym terminie.

Przygotowujemy się całą parą i z radością  na Wasz przyjazd!

 

Załoga schroniska Samotnia

19.04.2020
Nie zapomnijcie o Samotni!

Nie zapomnijcie o Samotni!

SchroniskoPTTKSamotnia

aktualizacja projektu

Udało się! W trybie błyskawicznym uzbieraliśmy ponad 100% wnioskowanej kwoty. Czy się spodziewaliśmy? Nie. Czy mieliśmy ogromna nadzieje? Tak! Czy jesteśmy wdzięczni? I to jak! Jesteśmy ogromnie wdzięczni i jeszcze mocniej wzruszeni. 

Ta kwota pozwoli nam na przez miesiąc utrzymać schronisko. 

Dziękujemy i już przebieramy nogami, żeby moc Was zobaczyć w Samotni!

14.04.2020
Nie zapomnijcie o Samotni!

Nie zapomnijcie o Samotni!

SchroniskoPTTKSamotnia

aktualizacja projektu

Minęły 24h od rozpoczęcia zbiórki. W 24h można pójść do pracy, na zajęcia fitness lub hiszpańskiego, ugotować obiad, spać. 24h może zająć nam jakaś podróż. 24h może być ustawowym odpoczynkiem zawodowych kierowców. Przykładów można mnożyć wiele, jednak jednego nie bylibyśmy w stanie sobie wyobrazić ani wyśnić. 

 

W 24h można tez uzbierać niespełna 22 tyś. zł. na poczciwe schronisko w Karkonoszach. Schronisko w urokliwym miejscu, gdzie można odpocząć po górskiej wędrówce, przyjechać na koncert i dobrze zjeść. Schronisko, które jak wiele innych tego typu obiektów jest teraz w tarapatach. Ale to schronisko można nazwać pięknym, dzięki Wam. Dzięki Ludziom, którzy być może także będąc w trudnej sytuacji, być może wspominając swoje pobyty w Samotni albo je planując, pomagają nam przetrwać ten czas. 

 

Słowo „dziękujemy” znaczy teraz dla nas najwięcej. Nie mieliśmy pojęcia jak wiele można zrobić w 24h!

 

Bardzo Wam dziękujemy i ze wzruszeniem kłaniamy się nisko, obiecując zajść jak najwyżej w obsłudze turystów po tym trudnym dla nas czasie.

12.04.2020
Nie zapomnijcie o Samotni!

Nie zapomnijcie o Samotni!

SchroniskoPTTKSamotnia

skomentował aktualizację

Pani Ewo, prosimy o kontakt w tej sprawie z pomocą techniczną:
https://polakpotrafi.freshdesk.com/support/tickets/new

29.04.2020