Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony
Maciej Pietrowicz

Maciej Pietrowicz

Jelenia Góra

Nazywam się Maciej Pietrowicz i zainicjowałem projekt \"Śladami uczestników\". Jako syn uczestnika ekspedycji na Annapurna South 1979, po przeprowadzeniu z powodzeniem Jubileuszu 40-lecia tejże wyprawy, zafascynowany wydarzeniami i historią tamtego okresu polskich wypraw w Himalaje postanowiłem oddać się całym sercem w kolejną inicjatywę… Projekt Jelcz! Słynna wyprawowa ciężarówka, który z Polski wielokrotnie wyruszał w Himalaje i Karakorum m.in. na wyprawę na Lhotse ’74, BroadPeak’75, Gasherbrum’75, Annapurna South’79, Mt.Everest’80 oraz Himalchuli’85 ma szansę ponownie wyruszyć na wyprawę. Zrekonstruowana wyprawowa ciężarówka Jelcz Złotej Ery Polskiego Himalaizmu wymaga jednak dużego nakładu pracy, wielu zapasowych części zamiennych i skomplikowanej logistyki, aby przygotować ją raz jeszcze w tak daleką podróż – do podnóża Wielkich Himalajów.

1

Wsparł

1

Własne projekty

Własne projekty

Jelczem w Himalaje

Wsparł zobacz wszystkie

Film 'Powrót' ciekawe pomysły

Film 'Powrót'

Szklarska Poręba

To powrót po dzikie instynkty, wolność w sercu i nagie prawdy. To wędrówka z cywilizowanych części umysłu w stronę głębokiego, życiodajnego przesłania naszych dusz. To głos wszechświata w szumie wód.

18% Postęp

4547 PLN z 25000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Jelczem w Himalaje

Jelczem w Himalaje

Maciej Pietrowicz

aktualizacja projektu

Zapraszamy do artykułu:

meskie-tematy/news-jelcz-jezdzacy-pomnik-zlotej-ery-polskiego-himalaizmu

 

17.09.2019
Jelczem w Himalaje

Jelczem w Himalaje

Maciej Pietrowicz

aktualizacja projektu

a więcej na blogu:

https://ratownictwogorskie.pl/jelczem-w-himalaje/

12.09.2019
Jelczem w Himalaje

Jelczem w Himalaje

Maciej Pietrowicz

aktualizacja projektu

Jakie macie plany na wrzesień? W ubiegłym roku we wrześniu, nawet nie myślałem jak dużo osób związanych z górami uda mi się poznać i gdzie zawędruję podczas wyjazdu w Himalaje. Nigdy natomiast nie przypuszczałbym, że na najstarszy Festiwal Górski w Polsce wjadę wyprawowym "JELCZEM!" i wraz ze wspaniałą ekipą będziemy rozkładać, prawdziwy BaseCamp na styl wypraw ubiegłego wieku :) Ogromnie się cieszę, że poprzez propagowanie historii polskiego himalaizmu udaje się tak wiele zrobić. Zapraszam gorąco 19 września na naszą inaugurację, ale także na cały festiwal :) a cały program atrakcji w naszym BaseCamp dostępny jest na stronie festiwalu:

BaseCamp z repliką Jelcza na najstarszym Festiwalu Górskim w Polsce

10.09.2019

Wskazówki

Rozpocznij swój własny projekt lub wesprzyj interesujące Ciebie projekty