Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Anna Nacher

Anna Nacher

Kraków

Moje ważne życiowe aktywności zbiegają się w Biotopie Lechnica, który budujemy wraz z Markiem Styczyńskim. Wspólnie założyliśmy w 1998 roku Karpaty Magiczne - projekt muzyczny, który pierwotnie nazwaliśmy Karpaty Magiczne - Zapomniana Przestrzeń. Inspiracją dla projektu zawsze były Karpaty, z którymi jestem związana od dziecka; najważniejsze miejsce w moim życiu. Przestrzeń nieustannie krzyżujących się granic, ale także umiejętnosci ich negocjacji. To miejsce mnie ukształtowało - dzięki niemu jestem muzykiem, pracownikiem naukowym i pisarką.

7

Wsparł

1

Własne projekty

Własne projekty

Biotop Lechnica

Wsparł zobacz wszystkie

Budujemy szkołę w Nepalu crowdfunding

Budujemy szkołę w Nepalu

Poznań

Odbuduj z nami nepalską szkołę w dystrykcie Gorkha, zniszczoną przez kwietniowe trzęsienie ziemi. Działamy dla 300 uczniów, którzy do czasu budowy nowej szkoły, uczą się w tymczasowej konstrukcji. Dorzuć swoją cegłę!

102% Postęp

102172 PLN z 100000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Sławomira Mrożka Bestiariusz Powszechny w Barcelonie crowdfunding

Sławomira Mrożka Bestiariusz Powszechny w Barcelonie

Kraków

Grupa studentów Akademii Górniczo-Hutniczej z koła językowego Blabel potrzebuje wsparcia. Chcemy dotrzeć do Hiszpanii, aby przedstawić spektakle po hiszpańsku na Universitat de Barcelona w ramach akcji 2015 Rokiem Teatru Polskiego

107% Postęp

3215 PLN z 3000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Rodzinny Dom Kultury Pokoju ciekawe pomysły

Rodzinny Dom Kultury Pokoju

Dąbrówka 21 -132 Kamionka

Zbudujmy razem w Dąbrówce Rodzinny Dom Kultury Pokoju. Świetlistą salę spotkań, tańca, muzyki,sztuki, i nauki. Dla sąsiadów i wszystkich Was, wiedzących, że Inny Świat jest możliwy. Niech kwitnie KulturaPokoju.pl Słoma

107% Postęp

74905 PLN z 70000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Lulabajki - wydanie płyty z muzyką dla Małych i Dużych crowdfunding

Lulabajki - wydanie płyty z muzyką dla Małych i Dużych

Łódź

Pomóż nam nagrać niezwykłą płytę LULABAJKI - 13 wyjątkowych kołysanek na poważnie i na wesoło zaśpiewanych przez Dzieci, Natalię Przybysz i Wielki Chór Młodej Chorei. Tylko dzięki Twojemu wsparciu nasze marzenie może się ziścić!

121% Postęp

27954 PLN z 23000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Mody i kody – płyta Orkiestry św. Mikołaja ciekawe pomysły

Mody i kody – płyta Orkiestry św. Mikołaja

Lublin

Mody i kody to tytuł najnowszego materiału muzycznego Orkiestry św. Mikołaja. Zależy nam na tej płycie, na jej brzmieniu, na dobrym studiu. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc w sfinansowaniu tego projektu.

127% Postęp

14027 PLN z 11000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Trans*Festiwal: transpłciowość i różnorodność płciowa finansowanie społecznościowe

Trans*Festiwal: transpłciowość i różnorodność płciowa

Kraków

Fundacja Kultura dla Tolerancji ma przyjemność zaprosić do współtworzenia Trans*Festiwalu – pierwszego tak dużego wydarzenia w Krakowie w całości poświęconego tematyce transpłciowości i różnorodności płciowej.

108% Postęp

9202 PLN z 8500 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Dźwięki z Korzenia 2016 - Festiwal Didjeridoo crowdfunding

Dźwięki z Korzenia 2016 - Festiwal Didjeridoo

Kazimierz Dolny, Polska

DŹWIĘKI Z KORZENIA II – POLSKI FESTIWAL DIDJERIDOO, PRZYSTANEK KORZENIOWA – KAZIMIERZ DOLNY 14 – 17 LIPCA 2016, TO CO NAJCIEKAWSZE NA POLSKIEJ SCENIE DIDJERIDOO - KONCERTY, WARSZTATY, POKAZY INSTRUMENTÓW ...

20% Postęp

734 PLN z 3500 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

aktualizacja projektu

Pewnie już wiecie, ale chcemy jeszcze raz podzielić się dobrymi wieściami: nasz projekt zakończył się sukcesem. Osiągnęliśmy ostatecznie 17142 złote, czyli o 7% więcej w stosunku do założonej kwoty. Czujemy się niemal zawstydzeni Waszą hojnością - nie umniejsza to jednak naszej olbrzymiej radości, wdzięczności i motywacji do dalszej pracy.

Liczby rozkładają się następująco: mamy 98-miu (i osiem) Wspierających obojga płci, 22-je Dobrych Duchów, 11-tu (-ście) Darczyńców i Darczyńczyń oraz jedną Honorową Obywatelkę Biotopu Lechnica.

W ciągu czerwca powinna dotrzeć do Was wybrana nagroda, z wyjątkiem winylowego LP Projektu Karpaty Magiczne z niepowtarzalną okładką zaprojektowaną przez Tomasza Jureckiego, które powinno być ostatecznie gotowe w lipcu. Okładkę można podejrzeć tutaj: http://magiccarpathians.com/2015/05/28/biotop/

Już teraz zapowiadamy, że w grudniu 2015 zorganizujemy spotkanie dla Was wszystkich w Biotopie Lechnica - w razie potrzeby pomieścimy nawet 170 osób widniejące w raporcie finansowym (oczywiście z wykorzystaniem miejscowej bazy noclegowej :-). Znamy już nawet datę: weekend 11-13 grudnia.
Będzie to Święto Światła - 13 grudnia tradycyjnie obchodzi się dzień św. Łucji (święto ważne zwłaszcza w kulturze protestanckiej), wtedy właśnie przestaje ubywać dnia i wchodzimy w okres przesilenia zimowego, które jest okresem szczególnego zawieszenia (u nas świętowanego raczej w związku z właściwym przesileniem przypadającym niemal dwa tygodnie później). Warto spędzić je z bliskimi.

Zapraszamy oczywiście przy każdej innej okazji: niebawem na naszej stronie pojawi się kalendarz pokazujący szczegółowo wszystkie aktywności zaplanowane do końca 2015 roku. Jeśli jesteście przejazdem, macie wolny weekend albo chcecie pomóc - zapraszamy, najlepiej po wcześniejszym uzgodnieniu, gdyby to miało łączyć się z pobytem - w ciągle prowizorycznym - domu gościnnym.
Przyjęliśmy jednak żelazną zasadę: odwiedzenie Biotopu zawsze łączy się z pracą na jego rzecz, choćby najmniejszą - wedle chęci, czasu i umiejętności :-)

Wszystkie potrzebne informacje zawsze znajdziecie tutaj:
http://biotoplechnica.eu/

Kłaniamy się w pas z olbrzymią wdzięcznością w sercach i serdecznie pozdrawiamy!
Anna Nacher
Marek Styczyński

31.05.2015
Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

aktualizacja projektu

Słuchajcie, słuchajcie! Jest nas już 119 osób, spory tłumek! Zebraliśmy 70%! Jeszcze 4 dni, jeszcze wszystko jest możliwe! Wszystkie dłonie na pokład - nie przestawajcie upowszechniać informacji o projekcie, prosić o pomoc znajomych i znajomych znajomych! Wasza pomoc jest bardzo, bardzo potrzebna.

Miewamy różne momenty i nie będziemy kryć, że czasem dopada nas zwątpienie - Wasze zaangażowanie i pomoc dodaje jednak sił i uskrzydla, bo przekonujemy nie tylko we własnym imieniu, ale także w imieniu tych ponad stu osób, które uwierzyły w ten projekt!

Możecie poczytać o nas w najnowszym Tygodniku Powszechnym: https://www.tygodnikpowszechny.pl/miejsce-do-zycia-28253

Możecie także obejrzeć fotki z warszatów, które miały miejsce w Biotopie w miniony weekend (zobaczcie, ile można zrobić wspólnymi siłami!) Dziękujemy Pracowni Edukacji Żywej! https://www.facebook.com/media/set/?set=a.920485814660786.1073741867.710236855685684&type=1

27.05.2015
Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

aktualizacja projektu

Niezwykle miło nam donieść, że jest nas - wspierających Biotop - już 76 osób, mamy 40%! To naprawdę spora gromada - czujemy się uskrzydleni Waszą szczodrością!

Jeśli nie odzywamy się przez dłuższy czas, to dlatego, że również w Biotopie prace idą pełną parą: sadzimy, pielimy, okopujemy i porządkujemy (a mamy na to w zasadzie głównie weekendy z pomocą naszych wolontariuszy)!

Najświeższe nowości z frontu zbieraczego znajdziecie zawsze tutaj:
https://www.facebook.com/events/368143366716228/

A najświeższe informacje z Biotopu tutaj:
https://www.facebook.com/biotoplechnica

W najbliższym czasie można nas odwiedzić w ramach warsztatów etnobotanicznych dla edukatorów:
https://www.facebook.com/events/884726178240928/

11.05.2015
Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

aktualizacja projektu

Jest nas coraz więcej! Powoli, ale wytrwale wpływają mniejsze i większe kwoty, za które jesteśmy nieskończenie wdzięczni!

Brak aktualności był związany z intensywnym czasem w ubiegłym tygodniu:

- Biotop Lechnica gościł w audycji Etna. czyli wulkan muzyki świata w Radio Afera http://www.etna986.blogspot.com/
- Biotop Lechnica gościł w... słowackim radio publicznym - w Bratysławie nagraliśmy wywiad dla Radio_FM (stacja poświęcona bardziej eksperymentującym formom muzyki)
- Biotop Lechnica gościł w galerii At Home w niewielkim Šamorinie (pod Bratysławą) - w pewnym sensie to nasz wzor do naśladowania, nawiązaliśmy współpracę, która zaowocuje w przyszłosci http://www.athomegallery.org/
- Biotop Lechnica gościł w Radio Kraków, czego ślad można odnaleźć tutaj: http://www.radiokrakow.pl/blogi/malgorzata-nieciecka-mac/biotop-lechnica/

Przejazd opisaliśmy oczywiście na http://biotoplechnica.eu/

A już jutro ruszamy na pierwszy warsztat etnobotaniczny częściowo realizowany w Biotopie.

7 maja (czyli w przyszły czwartek) można za to spotkać nas w De Revolutionibus w Krakowie: https://www.facebook.com/events/358383641022402/

Zapraszamy serdecznie!

29.04.2015
Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

aktualizacja projektu

...i tylko pozornie jest to mało spektakularne (sposobów wybrzydzania jest wiele: "bo-inni-mają-więcej-szybciej, bo-to-nie-rekord, bo-można-więcej") ! My nie wybrzydzamy, nie narzekamy, działamy pełną parą. NB: jeśli chcecie nam pomóc jako wolontariusze, piszcie na biotoplechnica@gmail.com

Dla nas to oznacza przede wszystkim, że już 52 osoby zainwestowały własne środki w nasze wspólne przedsięwzięcie!

Odzew podczas koncertów w Warszawie i Gdańsku rzeczywiście dodał nam skrzydeł! Tak graliśmy w Warszawie:
https://soundcloud.com/magiccarpathians/xylem-live-version

A tak było w Gdańsku:
https://www.youtube.com/watch?v=i-jOuEObNWg&feature=youtu.be

22.04.2015
Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

aktualizacja projektu

Byliśmy w Radio Złote Przeboje a za jakąś godzinę zagościmy z Biotopem Lechnica w audycji Folk OFF Macieja Szajkowskiego w radiowej Czwórce!

Można słuchać online: http://www.polskieradio.pl/10/Audycja/7531

Jesteście wspaniali: tylko dzisiaj przybyły cztery osoby wspierające projekt i mamy kolejne 2% więcej! Tak, krople cierpliwie drążą skałę!

A w Biotopie od dzisiaj do poniedziałku będziemy gościmy dwójkę wolontariuszy, praca na miejscu także idzie pełną parą :-)

14.04.2015
Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

aktualizacja projektu

Sami nie wiemy, co bardziej nas wzrusza - czy to, że wspiera nas już 40 Wspierających, Dobrych Duchów i Darczyńców Biotopu Lechnica, czy to, że osiągnęliśmy 20% kwoty!

Do pełnego sukcesu oczywiście jeszcze daleko, ale Wasz odzew naprawdę dodaje energii do mrówczej (nomen omen :-) pracy! Wrzuciliśmy do odsłuchania wywiad dla Radia Złote Przeboje (zrealizowany jeszcze przed świętami!), a w zakładce "Kontakt" znajdziecie szczegółowe informacje o tym, jak najlepiej do nas dojechać transportem publicznym z Polski, Słowacji i z całego świata. Wszystko oczywiście tutaj:

http://biotoplechnica.eu/

14.04.2015
Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

aktualizacja projektu

Mamy nadzieję, że czas świąteczny upłynął Wam w miłej atmosferze. Bardzo miło nam donieść, że po 7 dniach otrzymaliśmy od Was - 31 osób Wspierających, Darczyńców i Dobrych Duchów Biotopu Lechnica 14% sumy! Wzruszyło nas, że nawet w Święta, kiedy zazwyczaj koncentrujemy się na czymś zupełnie innym, wpłaty od Was nie przestawały nadchodzić. W Lechnicy wprawdzie padał śnieg, ale dla nas to były bardzo słoneczne dni :-)

Jutro ruszamy z dwoma koncertami, które są benefisem na rzecz Biotopu - możemy spotkać się w Warszawie:
PracoVnia Art-Club, ul. Popiełuszki 16, godz. 20.00 (koncert darmowy)
https://www.facebook.com/events/835303476541937/854677257937892/

i w Gdańsku:
Plama Gdański Archipelag Kultury, ul. Pilotów 11, godz. 20.00 (prosimy zainteresowanych o podanie loginu z PolakPotrafi.pl w komentarzu do aktualności - wpisujemy na listę gości zespołu!)

Przy okazji koncertu będzie można skosztować znakomitych naparów z gojnika i dzikiej lawendy (smak gór w pigułce!) - dzięki firmie Bakra http://www.bakra.com.pl (która wspiera nas przy realizacji projektu).
https://www.facebook.com/events/451288051686147/

Mamy nadzieję, że wpadniecie!

08.04.2015
Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

aktualizacja projektu

Kolejne serdeczne podziękowania dla Was wszystkich! Zwłaszcza w niełatwym czasie przedświątecznym - wiemy, jak trudno wygospodarować chwilę dla czegoś poza przygotowaniami, zakupami, porządkami albo choćby tylko planowaniem tego wszystkiego :-)

Długo wahaliśmy się, czy tworzyć na Facebooku oddzielny profil dla Biotopu Lechnica - wiemy doskonale, jak wygląda informacyjne szaleństwo na FB i ile osób, stron oraz inicjatyw dobija się naszej uwagi :-) Fantastyczny odzew, z jakim spotyka się nasz projekt, przekonał nas jednak, że nie będzie to tylko kolejny profil na FB - zajrzyjcie więc na Fanpage Biotopu Lechnica Będziemy tam informować o nowościach (to trochę łatwiejsze edycyjnie niż tutaj :-)

Drugi news: mamy pierwszy materiał prasowy! Dziękujemy!

Trzeci news: mamy już 5% kwoty (a to raptem dwa pełne dni :-)

01.04.2015
Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

aktualizacja projektu

...a właściwie to tylko 12 godzin, a my zebraliśmy już 3% zakładanej kwoty! Jesteśmy niesłychanie wdzięczni i dziękujemy wszystkim Wspierającym! W Krakowie szalał Niklas (niż z huraganowym wiatrem i burzą za oknami) a my szaleliśmy przy komputerach i biegaliśmy od studia radiowego do miejsc innych spotkań związanych z Biotopem. Dziękujemy, że jesteście z nami.

31.03.2015
Biotop Lechnica

Biotop Lechnica

Anna Nacher

skomentował aktualizację

No właśnie, html nie zadziałał najwyraźniej, a komentarza nie można edytować :-(

Materiał prasowy znajdziecie tutaj: http://renatarusnak.com/magiczne-karpaty-i-biotop-lechnica-zbieramy-srodki/

A fanpage tutaj: https://www.facebook.com/biotoplechnica

01.04.2015