Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Mariusz Nowakowski

Mariusz Nowakowski

Warszawa

Posłuchaj głosu Barda, Który widzi, co było, jest i będzie Który mógł owo Usłyszeć Słowo, Co dawniej przechodziło wszędzie. Płacząc nad duszą, wzywało w biegu, Ażeby wzięła znów we władanie Ukryty w śniegu Gwiaździsty biegun I światła odnowiła taniec! "O ziemio, ziemio, wróć! I wynurz się już z trawy Noc się kończy, Ranek sączy Swoje światło w śpiący bezład". "Już nie oglądaj się za siebie. Po cóż oglądać się w swym kątku? Leże gwiaździste I morze czyste Masz aż do dnia początku"

0

Wsparł

1

Własne projekty

Własne projekty

Autobiografia Anioła

Aktywność

Autobiografia Anioła

Autobiografia Anioła

Mariusz Nowakowski

skomentował projekt

Cieszę się, że mogłem komuś zaprezentować swoje umiejętności pisarskie i własne podejście do życia. Cała książka to w większości kompilacje postów z facebooka, które ułożyłem chronologicznie w postaci jednej dynamicznej strukturze, co chwile zaskakując czytelnika, zmieniającej się fabułą i narracją, wchodzeniem w coraz różniejsze obszary od metafizyki po mistycyzm i boskość, bądź odniesieniem epickiej opowieści o legendarnym bohaterze, na którego nie ma miejsca w dzisiejszych nowożytnych czasach. Samą autobiografię można dowolnie interpretować, ponieważ każdy rozdział przedstawia trochę inną sferę życia. Możliwe, że sam jeszcze do końca nie rozgryzłem, jakie powinno być jej przesłanie, bądź adekwatna forma, albo zarys prezentacyjny. Traktuje to bardziej jako spis wydarzeń, które są analogią do stylu życia i postrzegania naszej rzeczywistości. Jest metaforą, przeniesieniem, oddaniem, genezą i świadectwem boskości zarówno człowieka jak i świata.
Bądź co bądź starałem się jak najbardziej ulokować swój artyzm i sztukę, tak żeby można było się zastanawiać nad wieloma aspektami naszej egzystencji, w wielu mało poznanych elementach życia, na które składa się nasza świadomość, która daje nam możliwość obserwacji tego świata. To jest tak, że każdy wpis w pewnej mierze odzwierciadla moją ścieżkę życiową, którą ułożył dla nas pewnego rodzaju architekt, a my mamy po prostu poznać strukturę tej materii i tworzywa, na którą składa się nasza karma życiowa. Można też stwierdzić, że wszystkie wątki, które zawarłem w tej książce, są jedynie wstępem do prawdziwej historii, którą dopiero przedstawię, w kolejnej książce, która jeszcze nie wyszła na światło dzienne. To wtedy będzie dopiero prawdziwa opowieść, a teraz to jest zapowiedź autentycznej historii, z punktu widzenia boskiego. Chciałbym po prostu zobaczyć jaki będzie odzew czytelników, krytyków, poszukiwaczy prawdy jak i mistrzów duchowych, profesorów na uczelniach, aż po przeróżne formy mistyków, bądź oświeconych ludzi. Tak bym widział swoją autobiografię i ścieżkę, którą podążam, żeby znaleźć siebie i odnaleźć swoją prawdę życiową, nasz prawdziwy cel, który możemy osiągnąć, jak będziemy w pełni spełnieni i zadowoleni ze swojego życia i tego co przyniesie przyszłość.

06.02.2021

Wskazówki

Rozpocznij swój własny projekt lub wesprzyj interesujące Ciebie projekty