Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Marek Ajnenkiel

Marek Ajnenkiel

4

Wsparł

0

Własne projekty

Wsparł zobacz wszystkie

Pomóż nam oprawić prace artystów crowdfunding

Pomóż nam oprawić prace artystów

Fundacja Psychoonkologii Ogród Nadziei, Warszawa

Prace uznanych polskich artystów czekają na oprawę. Płótna, fotografie, grafiki - przekazane na IX Aukcję Charytatywną potrzebują ram. Środki z aukcji przeznaczymy na pomoc psychoonkologiczną osób chorych na raka.

100% Postęp

4029 PLN z 4000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Teledysk Hera koka hasz LSD ciekawe pomysły

Teledysk Hera koka hasz LSD

Warszawa

Chciałabym zrealizować teledysk do piosenki „Hera koka hasz LSD”. Przy projekcie pomógłby mi reżyser Maciej Sterło-Orlicki oraz operator Kuba Czerwiński. Nasze głowy pękają pod naciskiem najróżniejszych pomysłów, ale do ich realizacji potrzebujemy waszego wsparcia!

461% Postęp

36911 PLN z 8000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Polski Duch komiks ciekawe projekty

Polski Duch komiks

Polska

Czekacie sobie na autobus MPK w centrum Krakowa, a tu trzask, prask, i pojawia się latający koleś w czerwonym kostiumie.... Tak, życie Karola już nigdy nie będzie takie samo. Pomóż nam przenieść czar tej postaci na papier!

73% Postęp

3667 PLN z 5000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Kryształy Czasu - Powieść crowdfunding

Kryształy Czasu - Powieść

Warszawa

Legendarne Kryształy Czasu powracają aby stworzyć nową historię! Pomóżcie nam przyczynić się do wydania ogromnej powieści zaplanowanej na 13 tomów. Wesprzyjcie projekt ukazania się dwóch grubych części pierwszego tomu z cyklu Kryształy Czasu!

13% Postęp

7174 PLN z 55000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Kryształy Czasu - Powieść

Kryształy Czasu - Powieść

Marek Ajnenkiel

skomentował projekt

RPG jest mi bliskie od blisko 25 lat. Dlatego rozumiem żal i tęsknotę fanów systemu, że nie powstał jako pierwszy podręcznik do gry.
Książki czytam jednak dłużej. Proza tworzy rzeczywistość literacką. W tym przypadku jest kwintesencją świata, w którym toczy się sama gra. Umożliwia nie tylko zapoznanie się z zarysami, ale i interpretacją narratora – będącego akurat samym twórcą gry – co otwiera zupełnie nowe horyzonty. Owszem almanachy dostępne w znanych mi podręcznikach RPG są przydatne, ale są schematyczne i niestety skrócone - do minimalnych opisów. Powieść jak wiemy oddaje znacznie więcej niż tylko skrócony opis krainy czy danego zakątka.
Dlatego też nie rozumiem tej fali niechęci.
Czy na pewno jest ona obiektywna względem treści?
Dla mnie jest to bardzo przyjemna lektura, opisana w sposób zaprawiony groteską – ukłony tu dla mojego ulubionego Witolda Gombrowicza – i niezwykle inteligentny. Oczywiście ukłony dla Autora . Jak napisał Autor jest to heroic fantasy, dlatego nie mam prawa wymagać 100 proc. realizmu.
Jako czytelnik czuję się w obowiązku aby wesprzeć projekt, a nie tylko krytykować a później ściągnąć z netu czy też skserować książkę.
Szanowni Krytycy – więcej autokrytyki i autorefleksji.
P.S.
Większość wybitnych pisarzy tworzyła w atmosferze pewnego buntu czy też znacznej krytyki, dlatego też tym bardziej umacnia mnie to w wierze w sukces Sagi o Katanie.

P. S. 2
Widzę – na marginesie – w tej krytyce sporo dobrego, mianowicie jak duży potencjał literacki mamy w Polsce, dlatego szanowni Krytycy – bierzcie pióra w dłonie i piszcie i wydawajcie a świat będzie piękniejszy.

21.08.2014

Wskazówki

Rozpocznij swój własny projekt lub wesprzyj interesujące Ciebie projekty