Dołącz do naszej społeczności!

Co Za Historia

Warszawa, Polska

\"Co Za Historia\" to jedna z najpopularniejszych serii historycznych na polskim YT. Nasze filmy emitowane na kanale Tylko Historia zgromadziły ponad 78 tys. subskrybentów, a łączna ilość wyświetleń przekroczyła 5 milionów. Niestety nie mamy funduszy na dalszą działalność i pragniemy wspólnie z Wami kontynuować nagrywanie kolejnych odcinków.

aktualizacja projektu

Nagrody w drodze

Witamy!

Pierwsza część nagród, ponad 90 paczek już została wysłana. Sprawdzajcie skrzynki pocztowe, gdyż wkrótce powinny do Was dotrzeć.
Pozostałe nagrody sukcesywnie wysyłamy, więc w niedługim czasie wszystko powinniśmy rozliczyć.
Zapraszamy też do obejrzenia 2-go odcinka, pod tytułem: "Pasy w średniowieczy - przejaw pobożności czy pychy?"
https://www.youtube.com/watch?v=jmQTnTLe-E4&t=1s

Pozdrawiam
Michał

aktualizacja projektu

Wieści z frontu

Drodzy Państwo,

Przesyłamy kilka informacji co dalej z projektem.
1. Wszystkie nagrody zostały zamówione i czekamy na ich wyprodukowanie. Ze względu na naprawdę długi weekend majowy, trochę się to przesunęło w czasie. Jednakże od połowy maja, powinny zacząć do Państwa docierać pierwsze paczki z dopiskiem "Co Za Historia"
2. Choć aura pogodowa nas nie rozpieszcza, to kręcimy kolejne odcinki. Pierwszy z nich już jest w zaawansowanej post produkcji, więc lada dzień pojawi się na naszym kanale.

Wszystkich którzy chcieliby być na bieżąco z informacjami odnośnie serii, zapraszamy na nasz fanpejdż:
https://www.facebook.com/Co-za-historia-406612899696591/?fref=ts

Pozdrawiamy serdecznie
Michał i Michał

aktualizacja projektu

Podziękowania i nagrody

Drodzy Państwo,

Przesyłamy garść informacji odnośnie rozliczeń i dalszych, naszych działań.
1. Zapraszamy do grupy na FB, gdzie zgodnie z umową będziemy wrzucać informacje o nowych odcinkach, niepublikowane zdjęcia itp. Link znajdziecie tutaj:
https://www.facebook.com/Co-za-historia-406612899696591/?fref=ts
2. Nagrody - zamówiliśmy większość nagród. Sądzę, że po świętach zaczniemy wysyłkę.
3. Ustalamy dalsze plany filmowe. Jeszcze w kwietniu powinny pojawić się pierwsze odcinki. Więcej informacji znajdziecie na FB.

Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy
Michał i Michał

aktualizacja projektu

Zbiórka zakończona sukcesem!

Szanowni Państwo,

Udało się! Zbiórkę zakończyliśmy z wynikiem 22 151 zł!!!
TO WYŁĄCZNIE WASZA ZASŁUGA, ZA KTÓRĄ BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY!!!
Co dalej?
1. Na dniach przystąpimy do wysyłania nagród. W tym celu roześlemy do Was maile, abyście podali nam adresy do wysyłek oraz kogo mamy dołączyć do grupy na FB
2. Rzecz najważniejsza - ruszamy z kamerą w świat i kręcimy nowe odcinki! :) Jednak musicie dać nam odrobinę czasu. Spodziewajcie się pierwszego nowego odcinka pod koniec kwietnia lub na początku maja.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy i będziemy w kontakcie!

Pozdrawiamy
Michał i Michał

aktualizacja projektu

UDAŁO SIĘ!!!

Szanowni Państwo!

Udało się!!! Dzięki Wam udało się nam zebrać wymaganą kwotę! To oznacza, że wracamy i od razu przystępujemy do realizacji kolejnych odcinków!

Dziękujemy za całe wsparcie jakie otrzymaliśmy! Obiecujemy że nie pożałujecie!

Pozdrawiamy
Michał i Michał

skomentował projekt
JEST!!!! UDAŁO SIĘ!!! :)
Wracamy do gry!

PS. Jakub - czy Ty to pewien słynny Szlachcic? :)

Pzdr
Misza
skomentował projekt
Dzięki Panowie!
Mamy nadzieję, że się uda :)
Pozdrawiam
Michał
aktualizacja projektu

Zbliżamy się do finiszu

Witamy,

Bardzo dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wpłaty! Dzięki temu mamy już ponad 70% zebranej kwoty!!! Ogromnie Wam dziękujemy!

Jeżeli możecie, to udostępniajcie informacje o zbiórce wśród swoich znajomych i na social mediach. Dzięki temu, mamy większą szansę na sukces całej zbiórki.

Z góry dziękujemy i pozdrawiamy
Michał & Michał

aktualizacja projektu

Archeolog.pl - patronem medialnym

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż portal Archeolog.pl został naszym patronem i wspiera naszą zbiórkę.
Bardzo dziękujemy za pomoc i mamy nadzieję, że będziemy mogli wspomnieć o tym w nowych odcinkach z serii "Co Za Historia".
http://archeolog.pl/archeo-eksperymentalna-i-reko-historyczne-apel-do-czytelnikow-archeolog-pl/

aktualizacja projektu

Jacek Komuda wspiera nasz projekt!

Jest nam niezmiernie miło, że Jacek Komuda - jeden z najpopularniejszych, współczesnych pisarzy historycznych, wspiera naszą serię!
Jego wypowiedź mogą Państwo ujrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=tlAvB-RDR1g

Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie.
Robimy wszystko, aby akcja się udała i abyśmy mogli powrócić z nowymi odcinkami.

Pozdrawiamy
Michał i Michał
Co Za Historia

aktualizacja projektu

Link do programu w TV Republika

Jeżeli nie mogli Państwo obejrzeć wczorajszego występu na żywo, to poniżej podajemy link do programu. Można się z niego dużo dowiedzieć skąd pomysł na program, o naszych fascynacjach historycznych i skąd się one wzięły.
Miłego oglądania!
https://www.youtube.com/watch?v=5Gkra7wt8Ho

aktualizacja projektu

Tv Republika

Szanowni Państwo,
Dziś koło godziny 18:00, pojawimy się na antenie TV Republika, gdzie w programie "Wolne Głosy" porozmawiamy o historii, filmach, rekonstrukcji oraz zbiórce na Polak Potrafi. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

aktualizacja projektu

Chicago FM

Szanowni Państwo!
Serdecznie dziękujemy za wspaniały start projektu! W ciągu 5 dni, prawie 60 osób zaufało nam i postanowiło nas wesprzeć. Dzięki temu udało się nam zebrać ponad 20% kwoty!
WIELKIE DZIĘKI!

Dodatkowo, w dniu dzisiejszym około godziny 18:00 czasu polskiego, Michał Drzewiecki pojawi się na antenie radia Chicago Polski FM www.polski.fm
Polski.FM - 92.7 & 99.9 FM - Chicago. W audycji dedykowanej Polonii w USA, Michał opowie o swoich pasjach - rekonstrukcji oraz filmie, z połączenia czego powstała "Co Za Historia" :)
Zapraszamy do słuchania!

aktualizacja projektu

Nagrody w drodze!

Drodzy darczyńcy!

W dniu dzisiejszym rozsyłamy Wasze nagrody! Przepraszamy, że tyle czasu musieliście na nie czekać, ale większość z nich to unikatowe przedmioty, które musieliśmy własnoręcznie przygotować. Jeszcze o odrobinę cierpliwości prosimy osoby które kupiły kolczyki i książki - one będą wysłane w przyszłym tygodniu.

Jeszcze raz przepraszamy za wszelkie opóźnienia.

Pozdrawiamy
2PUXW

aktualizacja projektu

Wysyłka nagród

Drodzy darczyńcy!
Przystępujemy do wysyłki nagród za wsparcie na portalu Polak Potrafi. W ostatnich dniach rozsyłaliśmy maile z tapetami oraz prośbą o podanie danych adresowych do wysyłki. Jeżeli nic do Was nie dotarło, to prosimy o sprawdzenie folderu "spam" lub kontakt z nami poprzez funpage na FB lub mailowo pod adreems p2ulanow@gmail.com

Pozdrawiamy!
Ułani 2PUXW

aktualizacja projektu

Wróciliśmy spod Waterloo!

Wróciliśmy szczęśliwie spod Waterloo!
Nikt z nas ani żaden z naszych koni nie doznał żadnej rany. Wielokrotnie chwalono nas za wygląd i umiejętności grupy. Jeszcze raz chcieliśmy Wam wszystkim serdecznie podziękować za wsparcie! Bez Was by nam się nie udało. Jesteście wielcy i wspaniali!

Wkrótce zaczniemy rozsyłać Wasze nagrody. Dajcie nam chwilę, abyśmy zdążyli się ogarnąć po wyprawie i z całej siły zabieramy się za realizację naszych zobowiązań. Tak naprawdę, to czysta przyjemność móc się odwdzięczyć tak wspaniałym ludziom jak Wy!
Dziękujemy!!!
Niech żyje Cesarz! :)

aktualizacja projektu

30 000!

Udało się nam przekroczyć magiczny próg 30 000 zł!!!
Wszystkim i każdemu z osobna - DZIĘKUJEMY!!! Pomimo nieoczekiwanym zwrotom akcji, dzięki tak wspaniałym osobom jak Wy, wiemy że nie możemy się poddawać tylko twardo trwać przy swoim! Dzięki Wam, mamy siły do dalszego działania. Nie poddamy się!!! Chociaż będziemy musieli się zadłużyć i następne pół roku spłacać, to i tak pojedziemy!!!
Jeszcze raz - WIELKIE DZIĘKI!

aktualizacja projektu

ATC - Cargo - Mecenasem naszego wyjazdu!

Jest nam niezwykle miło, że do grona naszych mecenasów dołączyła firma ATC - Cargo! Dziękujemy za okazane zaufanie! Więcej informacji o naszym mecenasie znajdą Państwo w zakładce "Projekt".

aktualizacja projektu

Wycofane dofinansowanie

Niestety Urząd ds. kombatantów i osób represjonowanych nie wesprze wyjazdu na obchody 200 rocznicy Bitwy pod Waterloo. Jest to bolesny fakt, gdyż dowiadujemy się o tym w zasadzie na 2 tygodnie przed wydarzeniem. Ale cóż robić... W każdym razie my się nie poddajemy! Po tych wszystkich miesiącach treningów, szycia mundurów, organizowania środków, zastawimy własne nerki ale z wyjazdu nie zrezygnujemy!
Tutaj chcielibyśmy zaapelować do Was, abyście wspomogli nas pod koniec projektu. Teraz każda złotówka jest na wagę złota, gdyż każdy z nas musi zapłacić o jakieś 1000 - 1200 zł więcej. Bardzo prosimy - wspomóżcie nasz wyjazd! Wpłacajcie, udostępniajcie i podawajcie dalej!

aktualizacja projektu

Teleexpress

Wczoraj pojawił się reportaż o naszym projekcie w Teleexpresie Extra na TVP Info!

aktualizacja projektu

Reportaż w Panoramie

Bezpośredni link do reportażu:
http://panorama.tvp.pl/20185433/nasi-pod-waterloo

aktualizacja projektu

Od rana do wieczora

Dziś (24.05) mieliśmy wyjątkowo medialny dzień. Rano o 7:45 poszedł materiał o naszym projekcie w TVN24, a wieczorem mieliśmy bardzo ciekawy materiał w Panoramie na TVP2.
Ten ostatni materiał znajdą Państwo w linku poniżej (od 22:30 minuty).
http://panorama.tvp.pl/

aktualizacja projektu

Artykuł w Gazecie Wyborczej

Nasz projekt wzbudza co raz większe zainteresowanie mediów! Dziś zapraszamy do wywiadu w Gazecie Wyborczej jakiego udzielił Maciej Król i Maciek Zapaśnik. Bardzo cieszymy się z szumu wokół naszego projektu oraz przypominamy, że każda nawet najdrobniejsza wpłata jest na wagę złota i przybliża nas do celu!
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,54420,17860914,Wielkie_widowisko_w_rocznice_bitwy__Ulani_z_Warszawy.html

aktualizacja projektu

Archeolog.pl - patronem medialnym

Do grona naszych patronów dołączył portal Archeolog.pl - jedna z największych stron poświęconych archeologii w Polsce! Bardzo dziękujemy za wsparcie i odsyłamy do lektury artykułu jaki opublikowano w trakcie majówki.
http://archeolog.pl/wesprzyjmy-polskich-ulanow-pod-waterloo/