GrupaPolak
52 tys.
Fundacja Kosmos dla Dziewczynek
Strony internetowe:
fundacjakosmos.org/

Fundacja Kosmos dla Dziewczynek

Warszawa, Polska

We wrześniu 2016 w W.O. ukazał się artykuł B.Pietruszczak na temat amerykańskiego czasopisma dla dziewczynek pt. „Kazoo”. Temat wzbudził zachwyt dwóch koleżanek. Początkowy żal „dlaczego w Polsce nie istnieje podobny magazyn?”, przemienił się w szalony pomysł „Stwórzmy go same!”. I tak oddolnie, siłami kilkunastu zapalonych kobiet powstaje w Polsce niezwykła inicjatywa – Fundacja Kosmos. Misją fundacji jest wspieranie poczucia wartości i sprawczości wśród dziewczynek, a także przeciwstawianie się stereotypom. Celem fundacji Kosmos jest: a) wzmacnianie w dziewczynkach wiary we własne siły b) pomaganie im w rozwoju umiejętności z różnorodnych obszarów życia c) wspieranie ich w dążeniu do spełniania swoich potrzeb i marzeń d) kształtowanie wokół nich środowiska wolnego od ograniczających stereotypów.Fundacja będzie realizować swoje cele poprzez wydawanie dwumiesięcznika “Kosmos”, warsztaty i projekty badawczo – edukacyjne.

skomentował projekt
dominika_ol - dziękujemy za wsparcie! Jeśli zbiórka się powiedzie (czyli osiągniemy minimalne 100%), to po jej zakończeniu system będzie zbierał do Was konkretne potrzebne informacje, by wysłanie nagrody było możliwe:)
aktualizacja projektu

NOWA NAGRODA - Gigantki Mocy!

Dzień Kosmicznych Gigantek Mocy
Do puli nagród dołączyły bilety na wstęp na organizowane przez Gigantów Mocy (www.gigantymocy.pl) specjalnie dla nas wydarzenie dnia 17 lipca od g.10 do g.18 w Bełchatowie. Uczestnicy dowiedzą się skąd bierze się prąd, zwiedzą interaktywne muzeum, pokrzepią się przy ognisku, zjadą torem saneczkowym i będą podziwiać tarasy widokowe w Żłobnicy. Wstęp dla 1 dziecka z opiekunem.

aktualizacja projektu

O NAS - do poczytania

... pojawiło się o nas również kilka artykułów:
WP: http://kobieta.wp.pl/kosmos-dla-dziewczynek-i-reszty-swiata-nowy-magazyn-przelamuje-bariery-6126390459639937a
WO: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,115167,21815110,dziewczynki-tez-potrafia-chodzic-po-drzewach-i-silowac-sie-na.html
Wyborcza.pl: http://wyborcza.pl/7,75400,21812048,dziewczynki-chca-robic-to-co-chca.html

skomentował projekt
Chcemy, żeby cena KOSMOSU nie przekroczyła kwoty 14 zł.

Kiedy myślimy o dostępności KOSMOSU, myślimy również o tym, aby trafił do mniej uprzywilejowanych środowisk. Dlatego chcemy, aby część nakładu trafiła do domów dziecka i świetlic środowiskowych. Pracujemy też nad tym, aby KOSMOS znalazł się w bibliotekach.

Ponadto każda osoba, która wspiera ideę wzmacniania dziewczynek, kupując egzemplarz dla siebie będzie mogła kupić egzemplarz dla wskazanej przez siebie placówki edukacyjnej lub opiekuńczej.

Już teraz każdy może sprawić, że magazyn będzie szeroko dostępny - proszę zerknąć na nasze nagrody i pakiety: "Kupuję i daruję", "Darczyńca Kosmosu" albo Organizacja wspierająca KOSMOS". Zachęcamy do ich wyboru!
skomentował projekt
Dla ułatwienia podajemy linki:

Fanpage: www.facebook.com/kosmosdladziewczynek

Nasza strona: www.kosmosdladziewczynek.pl
aktualizacja projektu

NOWA NAGRODA - Kosmiczne Kopniaki!:)

Do puli nagród dołączyły Kosmiczne kopniaki z Latającej Szkoły Kobiet Agaty Dutkowskiej, czyli 12 odcinków niezwykłych opowieści motywujących do życia na własnych zasadach, przysyłanych drogą mailową do osoby kupującej przez 3 miesiące. Dziękujemy!!!:)

skomentował projekt
Dominika Szaciłło - o przedsprzedaży będziemy myśleć bliżej premiery pierwszego numeru, czyli pewnie we wrześniu. Zachęcamy do śledzenia nas na FP "Kosmos dla dziewczynek" lub zapisaniu się do naszego newslettera; wówczas na pewno dotrą do Ciebie szczegóły w odpowiednim czasie.
Oczywiście wszystko zależy od powodzenia naszej akcji na Polak potrafi.
aktualizacja projektu

NOWA NAGRODA - Pakiet muzyczny!

Dziś do puli nagród dołączył Pakiet muzyczny: „KOSMOS. Magazyn dla wszystkich dziewczyn (i reszty świata)” + płyta klarnecisty Wacława Zimpla (laureata tegorocznych Paszportów Polityki) z autografem artysty. Dziękujemy!

aktualizacja projektu

Dobry kierunek!

Nasza rakieta wystartowała i już po kilku godzinach było jasne, że zmierza w dobrym kierunku!
Po pierwszym dniu zbiórki mamy 10.597 zł, czyli 11% naszego celu, a wsparło nas 107 osób!
Koooosmicznie Wam dziękujemy! (i prosimy o więcej ;) )

skomentował projekt
Dziękujemy za to pytanie :)

Każda osoba wspierająca "KOSMOS" kwotą 60 PLN otrzyma 1 egzemplarz pierwszego numeru. Dodatkowo 3 przypinki i 3 komplety naklejek.
aktualizacja projektu

27 minut projektu! i mamy 565zł!

Ślemy Wam Moc Kosmicznych podziękwań!