Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Krzysztof Głośnicki

Krzysztof Głośnicki

Gdańsk

Miłośnik fantastyki i doświadczony mistrz gry. W sesjach RPG uczestniczy regularnie od 2006 roku. Poznał wiele systemów, zarówno polskich jak i zagranicznych. Jako absolwent Politechniki stara się zawsze wnikliwe analizować wszystkie zagadnienia, z którymi ma do czynienia. Dlatego gry fabularne fascynują go zarówno od strony możliwości uwolnienia wyobraźni jak i od strony prawidłowości, które obowiązują w tej nietypowej, bardzo specyficznej formie rozrywki. Finalista konkursu na scenariusz do systemu „Klanarchia” i sekretarz w zarządzie Gdańskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Alkor”. Obecnie prywatnie pracuje także na wydaniem autorskiej gry planszowej Strefa Emisji osadzonej w realiach STALKERa (strefaemisji.com).

4

Wsparł

1

Własne projekty

Własne projekty

Mistrzowanie RPG

Wsparł zobacz wszystkie

„Czarny szlak ebonitu” film w klimatach Stalkera ciekawe projekty

„Czarny szlak ebonitu” film w klimatach Stalkera

Warsaw, Poland

„Czarny szlak ebonitu” jest krótkometrażowym filmem zainspirowany uniwersum S.T.A.L.K.E.Ra oraz mini powieścią braci Strugackich.Jesteśmy grupą filmowców, która chce zrobić razem coś niezwykłego!

283% Postęp

11322 PLN z 4000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
MIĘDZY UDAMI - PIERWSZY ZESPÓŁ WESTERN SCI-FI! crowdfunding

MIĘDZY UDAMI - PIERWSZY ZESPÓŁ WESTERN SCI-FI!

Kraków

Pierwszy na świecie zespół science-fiction-western nagrywa debiutancką płytę! Zobacz jak brzmiałaby muzyka, gdyby historia potoczyła się nieco inaczej...

26% Postęp

1862 PLN z 7000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Otwórz z nami ethical MANO - unikatowe ubrania z Peru! crowdsourcing

Otwórz z nami ethical MANO - unikatowe ubrania z Peru!

Cuzco, Peru

Pomóż nam otworzyć jeden z pierwszych w Polsce sklepów z odzieżą społecznie odpowiedzialną. Ubrania z wełny alpaki - 100% made in Peru.

120% Postęp

12059 PLN z 10000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Ostatni Samotnik film w klimacie STALKERa polskie indiegogo

Ostatni Samotnik film w klimacie STALKERa

Zielona Góra

Naszym celem jest stworzenie pełnometrażowego filmu, któremu będzie towarzyszyła dopracowana fabuła, dużo akcji i świetnych efektów,by widz nie mógł oderwać się od filmu. W projekcie biorą już udział Grzegorz Halama i Karol Kopiec

152% Postęp

10689 PLN z 7000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

skomentował projekt

Stan prac oceniam na 60%. W tym tygodniu wybiorę grafika, spośród kandydatów, którzy się zgłaszali. Na fanpage i stronie internetowej opublikuję wtedy przykładową ilustrację. Zaczynają już napływać doświadczenia z sesji od osób wspierających. Przypominam wszystkim, którzy dofinansowali za 70zł i więcej, że mają jeszcze czas opisać jedna ciekawą przygodę.
W trakcie prac doszedłem do wniosku, że pewne kwestie wymagają jeszcze głębszego zbadania (np. podział na trzy główne style prowadzenia sesji). Dlatego przygotowuję ankietę online odnośnie pewnych kwestii (w której będzie szansa wygrać komplet kości). Postaram się działać jak najszybciej i dziękuję wszystkim za cierpliwość.

15.03.2015
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

skomentował projekt

@Łukasz Skarżyński
1. Język. Wiele osób ma uwagi co do stylu, wszystkich ich słucham, i dołożę starań, aby ostatecznie nie był zbyt suchy. Chciałbym mimo wszystko, aby brzmiał bardziej "akademicko" niż w spotykanych dotąd książkach. Ale wiele moich przyjaciół i osoby zatrudnione do korekty i rewizji będą czuwać na tym, aby czytało się łatwo. Rozdział "Nie ma reakcji na interpretację" na początku miał być tylko ramką na jednej ze stron, ale się trochę rozdmuchał i zajął osobne miejsce. Większość rozdziałów będzie dłuższa, będzie ich też pewnie więcej niż w spisie treści, który podałem. W miarę konsultacji z innymi MG oraz pisania, na pewno pojawią się nowe zagadnienia.
2. Linki. Dziękuję za uwagę - linki już działają.
3. Nagrody i progi. To dobre spostrzeżenia. Wezmę Twoje wątpliwości pod uwagę i postaram się uatrakcyjnić nagrody. Być może uda się także obniżyć kwotę wymaganą do druku. Postaram się to osiągnąć.
Jeszcze raz dziękuję za uwagi, są mi bardzo pomocne!

17.11.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

skomentował projekt

@jakkubus
Istnieją pewne mechanizmy niezależne od mechaniki, jak na przykład problem ujawniania stawek przed testem, o takich sprawach będę między innymi pisał. (pomijam różne dziwne systemy indie, w których testuje się obierając ziemniaka nogą i rzucając skórki przez lewe ramię, tam moje porady mogą nie mieć zastosowania :-).

14.11.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

skomentował projekt

@jakkubus
Już wyjaśniam o co chodzi. Wiele artykułów w dostępnych do tej pory poradnikach zaleca odchodzenie od mechaniki na rzecz czystego storytellingu. Przykład: rezygnacja z punktów życia. Chciałbym pokazać jak można uczynić np. walki szybkimi i jednocześnie ciekawymi nie odrzucając hapeków. Inny przykład: często spotykam się w internecie z opiniami że "rozmowy pomiędzy NPC a BG należy wyłącznie odgrywać". Chciałbym również na to przedstawić alternatywę, jak można twórczo wykorzystać tzw. skille nie sprowadzając konfliktów społecznych i na sesji tylko do rzutu bądź rzutów.
Dzięki za dobrą uwagę.

14.11.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

skomentował projekt

@Lukrecjusz
Bardzo ciekawy problem. Myślę, że wiele na ten temat byłby w stanie powiedzieć zaproszony przeze mnie do współpracy Maciej Jesionowski, który zajmuje się ludologią czyli m.in. rolą gier fabularnych w edukacji oraz, jak to nazwałeś, resocjalizacji. Maciej napisze swój tekst do Mistrzowania RPG, jeśli uda nam się osiągnąć próg 1500zł.

Jak najbardziej odniosę się do teorii GNS - to właśnie jej ma być poświęcony rozdział "Dramaturgia a symulacja". Ta teoria jest mi najbliższa poglądowo, mimo że ma już swojego następcę w postaci Big Model (który jest już dla mnie chyba za mocno abstrakcyjny).

11.11.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

skomentował projekt

@KFC
Wydaje mi się, że temat prowadzenia sesji nie jest jeszcze wyczerpany i długo nie będzie. W Polsce jest w tej chwili bodajże 6 książeczek na ten temat, osobiście czuję niedosyt dlatego postanowiłem naprawić sytuację ;) Wiele poruszanych problemów będzie nawiązywać do tych przedstawionych w anglojęzycznych publikacjach, nie sposób zignorować tak wielkiego dorobku. Mistrzowanie RPG jest moim osobistym ujęciem tych tych tematów.

10.11.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

skomentował projekt

@Sidson
Dobre pytanie. Publikacja będzie się znacznie różnić od cyklu "Graj Czymś".

Przede wszystkim nie będzie zbiorem luźnych sztuczek, które mają oczarować czy też zaskoczyć graczy. Myślę, że te zagadnienia zostały już dobrze omówione. Zamiast tego przedstawię aspekty poruszane do tej pory tylko w anglojęzycznych podręcznikach, takie jak Social Contract czy Creative Agenda. Uważam, że w rozumieniu RPGów panuje wielki wręcz chaos - przyjęcie pewnego modelu czy też systemu pojęć może nam pomóc zrozumieć fenomen RPG na głębszym niż do tej pory poziomie.

Ponadto chciałbym większy nacisk położyć na mechanikę. Książki Graj Czymś dryfują w stronę czystego storytellingu. Wiem z doświadczenia, że mimo swoich licznych zalet, takie podejście nie zawsze się sprawdza i nie wszystkim odpowiada. Zamierzam bardziej skupić się na 'wykorzystaniu' mechaniki zamiast na jej 'deprecjonowaniu'.

A propos konkursów - w publikacji nie chodzi o to, że pewien weteran opisuje swoje chwalebne sukcesy - zamierzam pisać w konsultacji z wieloma innymi mistrzami i graczami. Stworzyć wspólną wizję.

10.11.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

skomentował projekt

@Michał Selke
Dziękuję za wsparcie. Jeśli dokonałeś tego, pomimo tak wielu zastrzeżeń, to znaczy, że darzysz mnie ogromnym zaufaniem.

Skład - w planach jest konwersja na czytniki. Gdy tylko będzie wiadomo, że będzie ona możliwa do zrealizowania, zamieszczę stosowną informację w zakładce Aktualności. Podobnie z odnośnikami i zakładkami w PDF. Zaprezentowany w przykładowych rozdziałach skład nie jest finalny, zmieni się do premiery, będzie też inny w przypadku oddania tekstu do wydawnictwa (pracowałem już z wydawnictwami wydając foldery oraz przewodniki i wiem, że zawsze konieczne są pewne przeróbki).

Jeśli chodzi o twoje wątpliwości dotyczące innych autorów tekstów, których zaprosiłem do współpracy - zdaje sobie sprawę, że klub działający lokalnie nie jest znany w całej Polsce, warto zatem rozwinąć temat. Jakub Kołodziejczak jest bowiem osobą znaną i szanowaną w trójmiejskiej społeczności fantastyki. Od lat organizuje spotkania planszówkowe, pokazy filmowe, gry terenowe i LARPy (takie jak Legenda Sześciu Kręgów - w wielu z nich miałem przyjemność wziąć udział np. na konwencie SPOT). Jest silnie zaangażowany w promowanie fantastyki czego owocem jest między innymi pozyskanie funduszy na organizację takich imprez jak np. "Razem przy planszy".

Progi finansowe. Ucieszyłem się, że ekipa Polak Potrafi zatwierdziła mój model, ponieważ daje on nam dużą korzyść. Spodziewałem się, że zebranie funduszy na wydanie od razu drukowanej książki będzie dużym wyzwaniem wziąwszy pod uwagę skalę zainteresowania RPGami oraz mistrzowaniem w szczególności. Uzbieranie mniejszej kwoty jest łatwiejsze, daje dużo większe szanse na pojawienie się publikacji. Realizując projekt zamierzam odbyć wiele konsultacji z innymi mistrzami gry i graczami, dlatego pieniądze są potrzebne nie tylko na korektę, skład itd ale także wyjazdy, opłaty telefoniczne i inne kwestie organizacyjne.

10.11.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

aktualizacja projektu

Kolejny próg odblokowany. Dziękuję wszystkim!

19.12.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

aktualizacja projektu

Dzięki Waszemu wsparciu, publikacja się rozrasta. Do projektu dołączy dwóch kolejnych autorów. Już niewiele brakuje nam do wydania drukowanej wersji.

15.12.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

aktualizacja projektu

Mamy już wymagane 100%. Teraz zbieramy na kolejne progi. Na pewno je również odblokujemy. Dziękuję wszystkim dotychczasowym wspierającym i wszystkim, którzy jeszcze do nas dołączą.

01.12.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

aktualizacja projektu

Pozostało nam do zebrania niespełna 100zł do minimalnego progu potrzebnego do realizacji projektu. Liczę na to, że odblokujemy dodatkowe cele. Ruszajmy do boju! ;)

27.11.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

aktualizacja projektu

Odebrałem wiele sygnałów od wspierających i społeczności RPG, które skłoniły mnie do włożenia dodatkowego wysiłku w dopracowanie budżetu. Teraz wystarczy nam uzbierać 1700 zł, aby książka ukazała się drukiem! Nieście dobre wieści w świat ;)

18.11.2014
Mistrzowanie RPG

Mistrzowanie RPG

Krzysztof Głośnicki

aktualizacja projektu

W błyskawicznym tempie 2 dni sięgnęliśmy prawie 40%, to rewelacyjny wynik. Zapraszajcie znajomych - niech wieść się niesie!

08.11.2014