Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Andy500

Andy500

Ostrów Wielkopolski, Polska

2

Wsparł

0

Własne projekty

Wsparł zobacz wszystkie

Matki Polki na wyrębie u Papieża Franciszka polskie indiegogo

Matki Polki na wyrębie u Papieża Franciszka

Kraków, Poland

Matki Polki Na Wyrębie lecą do Papieża Franciszka, ponieważ uważają, że ochrona przyrody to sprawa moralności. Traktowanie jej wyłącznie przedmiotowo uważamy za nieetyczne! Dorzuć się i pomóż zrealizować ten cel!

108% Postęp

10861 PLN z 10000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Remont w schronisku na Magurze Małastowskiej crowdsourcing

Remont w schronisku na Magurze Małastowskiej

Magura Małastowska

Wyremontuj z nami stare schronisko na Magurze Małastowskiej w Beskidzie Niskim! Zbudujmy nowe łazienki, ganek oraz szatnie. Zróbmy to dla nas wszystkich, którzy odwiedzamy Magurę, aby nadal funkcjonowała i nie została zamknięta.

143% Postęp

71650 PLN z 50000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Remont w schronisku na Magurze Małastowskiej

Remont w schronisku na Magurze Małastowskiej

Andy500

skomentował projekt

Wiedziałem ! gdy 13 lipca pisałem, że Magurka ma swoich zwolenników ale żeby do tego stopnia ? Już jest 101% a do końca 25 dni ! Niech nam żyje Magurka ! :)

31.07.2016
Remont w schronisku na Magurze Małastowskiej

Remont w schronisku na Magurze Małastowskiej

Andy500

skomentował projekt

Kochani - jestem wręcz porażony tempem, jaki przybrała akcja zbierania pieniędzy na remont najlepszego schroniska w górach polskich czyli Magurki - w niecałe 48 godz., 134 osoby wspierające i już 22 % zebranej sumy ! Niebywałe !
Znam Magurkę od 46 lat, byłem uczestnikiem wędrówki zorganizowanej przez Klub Górski PTTK w Ostrowie Wielkopolskim Stróże - Komańcza. Poprzedni nocleg mieliśmy w pensjonacie "Perełka" w Szymbarku (działa do dziś !), następnie szybko przeszliśmy dług wał Magury, bo koledze spieszyli się na... piwo beczkowe, które było tam serwowane.
Dość powiedzieć, że zostałem na dłużej w schronisku, tak mnie ta "bestia" wciągnęła...
Potem, przez wiele lat odwiedzałem schronisko z różnymi ludźmi, pamiętam m.innymi pp.Gąsieniców z Zakopanego, "piekielną" panią Teresę Kozińską, która wprowadziła różne "udogodnienia" w życiu schroniska a której mąż marzył o doprowadzeniu asfaltu do schroniska, pamiętam kibelki, które stały w pewnej odległości od budynku i rurę z wodą, która służyła i do ablucji i do gotowania wody na kocherze wśród głazów przed schroniskiem, aby potem spożywać makaron z konserwą, będącą podstawowym menu turystów. Nie ma już kibelków, które zastąpił WC w budynku, nie ma i rury, które zastąpiło pojedyncze ale zawsze z ciepłą wodą umywalka z prysznicem. Niestety, to wszystko jest na pograniczu fizycznego wyczerpania i dlatego gorąco zachęcam Was, drodzy miłośnicy Magurki, do wpłacania na konto Polakpotrafi.pl nawet najdrobniejszych sum (choć mile widziane są i większe wpłaty), aby zrealizować wszystko to, co jest w projekcie i oby nam Magurka żyła jeszcze 100 lat ! :)

13.07.2016

Wskazówki

Rozpocznij swój własny projekt lub wesprzyj interesujące Ciebie projekty