GrupaPolak
50 tys.
2slo.balon

2slo.balon

Warszawa, Polska

Witamy! Nazywamy się Globus Aerostaticus i jesteśmy projektem szkolnym złożonym z uczniów liceum oraz gimnazjum. Naszym celem jest wysłanie na wysokość około 20 km balonu z sondą, w celu wykonania niezwykłych zdjęć oraz ciekawych pomiarów. Zaplanowaliśmy także kilka eksperymentów, których wyniki opublikujemy na naszej stronie na Facebook'u. Chcielibyśmy by nasz projekt, był jak najbardziej profesjonalny, dlatego też liczymy na Państwa wsparcie. Każda złotówka się liczy!

skomentował projekt
Witaj Karolu Wojsław!
Serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa.
Pozdrawiamy,
Zespół Globus Aerostaticus
aktualizacja projektu

To już prawie koniec

Do zakończenia naszego projektu zostało już tylko niecałe 30 godzin!
Z tej okazji chcieliśmy podziękować wszystkim dotychczasowym fundatorom, ale i zachęcić osoby wahające się, aby nas wspomogły i pomogły przekroczyć magiczną granicę 2 tysięcy złotych :)

skomentował projekt
Witamy MegaABC!
Dziękujemy za dołączenie do grona wspierających i zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku.
Pozdrawiamy,
Zespół Globus Aerostaticus
aktualizacja projektu

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim Wspierającym! Dzięki Wam udało nam się zebrać więcej niż początkowo planowaliśmy w mniej niż połowę czasu, jaki sobie na to wyznaczyliśmy! Dziękujemy za każdą złotówkę, bo naprawdę wiele to dla nas znaczy :)

skomentował projekt
Witaj lukikmita!
Niestety masa naszej sondy jest mocno ograniczona. Zwiększenie jej znacznie zwiększyłoby koszty związane z zakupem helu i większego balonu. Nie chodzi tu tylko o masę samej kamery, ale i dodatkowej baterii, która pozwoliła by uwiecznić wielogodzinny lot.
W związku z powyższym musimy odmówić twojej propozycji.
Pozdrawiamy,
Zespół Globus Aerostaticus
skomentował projekt
Witaj lukikmita!
Badania krzywizny ziemi niestety nie są możliwe do wykonania w ramach naszego projektu. 20 kilometrów to za mało, by gołym okiem dostrzec krzywiznę ziemi. Na dodatek najprawdopodobniej kamera, której użyjemy będzie posiadała efekt rybiego oka, aby uchwycić jak najszerszy kąt widzenia i zaobserwować jak najwięcej szczegółów, więc obraz będzie odrobinę zniekształcony, co tym bardziej uniemożliwi obserwacje.
Mamy nadzieję, że pomogliśmy,
Zespół Globus Aerostaticus