Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Domański

Adam Domański

Warszawa

Promocja Warszawy to moja pasja. Zajmuję się nią od kilku lat mimo, że jestem przyklejanym warszawiakiem.
Zainspirowany spostrzeżeniami oraz dotychczasowymi doświadczeniami chciałbym zaproponować Wam własny pomysł na działania, których celem jest promocja Warszawy. Do osiągnięcia tego celu chciałbym zaprosić - Was. Wierzę w to, że w jak najszerszym gronie i łącząc siły jesteśmy w stanie skutecznie to zrobić...

Wesprzyj Projekt i miej swój udział w promocji Warszawy, rzemiosła i rękodzieła!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

247 PLN z 6000 PLN

4 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.07.2015.

Projekt WARSZAWASZA

O projekcie

 

NAJNOWSZE INFORMACJE

UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!

Od dzisiaj, czyli od 14 czerwca, pierwsze trzy osoby, które jako nagrodę wybiorą najnowszy model siatki WARSZAWASZA z sutaszu, będą się mogły nią cieszyć wpłacając jedynie 120 zł.

 

Nazywam się Adam Domański. Jestem pomysłodawcą Projektu WARSZAWASZA. Na pewno część z Was go zna, bo był prezentowany na Polak Potrafi pod koniec zeszłego roku.

Ideą całego Projektu WARSZAWASZA jest ponadpokoleniowa współpraca ludzi z pasją przy kreowaniu nowych, dostosowanych do aktualnej rzeczywistości, wyróżniających się jakością i nowoczesnym wzornictwem, przedmiotów użytkowych.

Głównym celem Projektu jest wykorzystanie istniejącego, ale zanikającego potencjału rzemiosła poprzez stworzenie serii lokalnych produktów przy czynnym współudziale mistrzów rzemiosła i rękodzieła oraz skupienie wokół Projektu społeczności i środowisk pragnących:
- aktywnie promować Warszawę,
- upowszechniać i wspierać tradycje rzemieślnicze i rękodzielnicze, kreatywną współpracę mistrzów i mentorów z pasjonatami tych tradycji oraz edukację nowych adeptów sztuki rzemieślniczej i rękodzielniczej,
- realizować ciekawe i pożądane inicjatywy ogólnomiejskie i lokalne.

Szerzej o Projekcie można posłuchać na antenie Radia Kampus w mojej rozmowie z Piotrem Topolińskim.

W ciągu ostatnich miesięcy intensywnie pracowałem i rozwijałem projekt. Za namową Przyjaciół zdecydowałem się wystartować kolejny raz na platformie crowdfundigowej Polak Potrafi i dzisiaj zapraszam Was do zapoznania się ze szczegółami mojego przedsięwzięcia w którym chciałbym zrealizować Zapach WARSZAWASZA.

Celem prezentowanego projektu jest stworzenie, inspirowanej Warszawą, kompozycji zapachowej WARSZAWASZA wraz z flakonem i opakowaniem zewnętrznym. Aby móc zrealizować ten cel niezbędne są jednak kolejne fundusze. Przy Waszym wsparciu, o które bardzo proszę i na które ogromnie liczę, oraz zebraniu minimum podstawowej kwoty przewidzianej w I progu, będę mógł doprowadzić projekt do szczęśliwego finału.

Tak jak zapowiadałem w pierwszej edycji Projektu WARSZAWASZA moim kolejnym celem, a jednocześnie marzeniem, jest zaprojektowanie kompozycji zapachowej dla Warszawy.

Po opracowaniu oryginalnego - jak sądzę - flakonu, czeka mnie praca, wspólnie z tzw. "nosem", nad samą kompozycją, czyli stworzenie formuły zapachowej.

Prezentowany wyżej projekt opakowania powstał - zgodnie z ideą jaka przyświeca całemu Projektowi WARSZAWASZA - w kooperacji z wysokiej klasy rzemieślnikami i specjalistami w swych dziedzinach, a jego realizacja trwała blisko 4 miesiące. Doradcami technicznymi w zakresie konstrukcji i realizacji byli mój Brat - Ireneusz Domański zajmujący się technikami grzewczymi oraz Pan Marek Boniecki - właściciel renomowanej pracowni grawerskiej w Warszawie mieszczącej się na ulicy Rokosowskiej 1 w Warszawie. To w pracownia Pana Marka może poszczycić się m.in. grawerowaniem tabliczek na odlewanych ręcznie statuetkach Telekamer autorstwa Pana Adama Kuby Matejkowskiego [link]

Jak w każdym projekcie związanym z crowdfundingiem, im więcej funduszy uda mi się zebrać, tym więcej powstanie opakowań z zapachem WARSZAWASZA.

I Etap jest kluczowy i to on zadecyduje o powodzeniu projektu. Pozyskane w tym etapie fundusze przeznaczę na opracowywanie i wyprodukowanie formuły zapachowej (to z jej powstaniem związane są największe koszty) oraz produkcję flakonu, jego grawerowanie, zaprojektowanie i wyprodukowanie opakowania zewnętrznego oraz opłacę niezbędne zobowiązania wobec Fiskusa i Platformy Polak Potrafi.

W przypadku uzyskania kolejnych progów i dodatkowych funduszy z nimi związanych wyprodukuję kolejne opakowania z zapachem.

Poniżej znajdują się informacje o poszczególnych progach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chciałbym, aby mój cały projekt - Projekt WARSZAWASZA, który jest skierowany do mieszkańców Warszawy, ludzi szczególnie się z nią identyfikujących i z nią związanych, pozostał projektem niezależnym, otwartym, elastycznym i wykorzystującym niestandardowe formy działania. W tym upatruję jego siłę, ponieważ jestem przekonany, że to społeczność i jego postawa jest wizytówką każdego miejsca i to społeczność tworząc większe lub mniejsze ojczyzny buduje ich obraz, wpływa na rozwój, pokazuje ich szczególne walory lokalne, historię, zwyczaje, kulturę, tradycję.

Promocja miasta to także setki godzin godzin pracy agencji reklamowych, public relations, tworzenie strategii, ogromne finanse przeznaczane na ten cel i to wszystko, najczęściej, w oderwaniu od jego mieszkańców, ich potrzeb i często wizji. Poprzez swój projekt, chciałbym udowodnić, że nie musi tak być. To dlatego chciałbym zaprosić Was do czynnego uczestnictwa i aktywnej promocji Naszego Miasta. Bez Waszego zaangażowania nie uda nam się dokonać pozytywnych zmian i "odczarować" istniejących stereotypów. Bez Was nie uda się pokazać, że najważniejszą rolę w tym zakresie mamy My, czyli jego Mieszkańcy, Współgospodarze i Ambasadorowie.

Wiedz, że każda, nawet najmniejsza, wpłata jest Twoim wkładem i udziałem w promocji Warszawy oraz manifestacją Twojego przywiązania i identyfikacji z Naszym Miastem.

 

 

Projekt WARSZAWASZA ma już kilka lat. Pierwszym wzorem, jaki powstał w ramach projektu była siatka na zakupy - taka w jakiej nosiły zakupy nasze babcie, czy Marysia, grana przez Wojciecha Pokorę w filmie „Poszukiwany Poszukiwana” Stanisława Barei. To w tej kultowej komedii siatka zagrała swą, historyczą, fimową rolę nosząc cukier dla profesora od "procentów cukru w cukrze".

Siatki powstają we współpracy z artystami rękodzielnikami w oparciu o niektóre kryteria związane z ekonomią społeczną. Kluczową ideą jaka nam przyświeca jest odtworzenie historii i metod wyplatania siatek oraz produkcja wyrobów charakteryzujących się wysoką jakością i spełniających normy ekologiczne.

Prezentowane siatki wyplatane są z naturalnych, rodzimych surowców lnu i juty oraz z sutaszu.

 

W styczniu bieżącego roku wziąłem udział w konkursie na Sztukę Użytkową organizowanym przez Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, którego celem było wyłonienie przedmiotu z zakresu sztuki użytkowej reprezentującego Warszawę na tegorocznych Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych w Cannes i Monachium.

Siatka WARSZAWASZA oraz mój projekt zyskał uznanie jury konkursowego dzięki czemu uzyskałem tytuł Oficjalnego projektanta Warszawy.

 

 

 

 

 

Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Michał Andrzej Olszewski tak pisał na swoim profilu:

 

Ostatnie miesięce to także intensywna praca nad moim flagowym projektem - spodniami WARSZAWASZA. Na dzień dzisiejszy jestem o włos od ich produkcji. Mam dopracowany szablon, uszyty w profesjonalnej szwalni wzór spodni oraz opracowany proces produkcyjny. Pierwsze 15 - 20 par - jak sądzę - powinno wyjść spod igły w lipcu tego roku.

 

Inspiracją kroju spodni były modele noszone w latach 60 i 70. A ponieważ materiałem który niezmiernie mnie interesuje jest dżins, czy jak kto woli teksas, postanowiłem, że to ten materiał znajdzie zastosowanie w ich konstrukcji.
Obok oczywistych dla mnie cech jakie powinny mieć typowe jeansy czyli być mocne, wygodne, starannie i estetycznie uszyte, powinny mieć też związany z lokalnością charakter, który dla wielu oznacza często identyfikację z miejscem do którego są niezwykle przywiązani. Spodnie WARSZAWASZA, to synonim Naszego Miasta, bo stanowią uosobienie swobodnego, warszawskiego i Waszego stylu, którego nie uda się znaleźć w żadnym, innym mieście.
Chcąc wykorzystać ogromny potencjał drzemiący w warszawskim rzemiośle i uzyskać produkt o wyjątkowych walorach jakościowych, użytkowych i estetycznych, szczególny nacisk położyłem na opracowanie konstrukcji kroju spodni oraz odpowiednie dobranie materiałów i komponentów.
Przemyślany i dopracowany w szczegółach model pomagało mi tworzyć szereg specjalistów w swojej dziedzinie i jednocześnie Warszawiaków: Pan Tadeusz Wasak - mistrz krawiecki, kwalifikowany projektant oraz właściciel Laboratorium Projektowania Odzieży, architekt, autor nowatorskich rozwiązań technicznych z dziedziny projektowania odzieży, pan Kazimierz Mystkowski - znany krawiec z ponad czterdziestoletnią praktyką zawodową i specjalista od spodni, Aga Brwi - absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi, projektantka.

Naszą współpracę wspomina Aga Brwi...



Jedną z cech charakterystycznych prezentowanego prototypu spodni jest - drukowany ręcznie metodą sitodruku - materiał kieszeniowy oraz detale: metka z logo i drewniane guziki WARSZAWASZA.

 

Mój model to połączenie spodni eleganckich i miejskich. Użycie ich zależy od kontekstu i sytuacji w jakich możesz się znaleźć. Założenie do spodni sportowej marynarki i eleganckich butów, jak sądzę, pozwoli Ci odnaleźć się w pracy, bo krój decyduje o tym,  że spodnie wpisują się w tą konwencję.
Jeżeli jednak chciałbyś poczuć się trochę swobodniej możesz po pracy założyć do spodni bardziej luźniejsze buty i myślę, że trampki nie będą tutaj niczym niestosownym. To właśnie połączenie tych dwóch użyteczności stało się dla mnie kolejną inspiracją do opracowania modelu który mam przyjemność Wam zaprezentować.

 

Wśród moich realizacji można znaleźć też buty WARSZAWASZA, zrealizowane ręką warszawskiego projektanta butów i szewca młodego pokolenia - Sebastiana Powieży.

Foto: Anna Bryja

 

W zeszłym roku zostałem zaproszony do zaprojektowania wzorów na kubki MAMSAM. Zaproszenie to było dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem, bo moje prace graficzne zostały dostrzeżone przez niezależny zespół specjalistów z tej dziedziny. Znalazłem się tym samym w gronie wyróżniających się polskich grafików i projektantów. Na jednym z kubków znalazło się logo projektu, czyli PKiN WARSZAWASZA, który jest także jedną z nagród w prezentowanym projekcie.

 

W pierwszych miesiącach tego roku, wspólnie z Radiem Kampus, pracowałem także nad powstaniem cyklu minireportaży o rzemieślnikach warszawskich. Cykl emitowany był przez blisko 2 miesiące na antenie radia i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem słuchaczy.

Naszych nagrań można posłuchać na moim blogu: www.warszawasza.pl

 

www.coffeekarma.eu

 lowcytrendow.pl
polishdesignnow.com
margalski.pl

oknonawarszawe.pl

 

 

 

radiokampus.waw.pl

 

 

MAGDALENA STOPA

Autorka m.in. takich wydawnictw jak: Rzemieślnicy warszawscy, Ostańce Warszawy, Słodka Warszawa, Chleb po warszawsku, Kapliczki warszawskie czy My Rowerzyści Warszawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.07.2015 10:10