Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jerzy Piskorski

Jerzy Piskorski

Wroclaw, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1026 PLN z 4000 PLN

18 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

25%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.07.2017.

Wioska Słowiańska

O projekcie

Witajcie wszyscy Ci, którym szczególnie bliska jest rodzima, słowiańska wiara i kultura.

W 2016 r. po raz pierwszy oficjalnie, w ramach Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock, mieliśmy okazję zorganizować Wioskę Słowiańską, podczas której staraliśmy się przybliżyć rodzimą wiarę i kulturę. Wówczas, nie odbyłoby się to bez Waszego wsparcia, dzięki któremu udało się zakupić namiot ekspozycyjny, w którym przyszło nam Was gościć, konieczne nagłośnienie oraz materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów. Jako, że nasza inicjatywa nadal nie jest finansowana przez żadną instytucję czy firmę lecz organizowana społecznie przez grupę pasjonatów, chcąc ponownie zorganizować Wioskę Słowiańską w bieżącym roku i powtórzyć jej sukces, pragniemy ponownie zwrócić się do Was o wsparcie tego projektu. Oprócz uzupełnienia materiałów warsztatowych konieczne jest bowiem rozwiązanie głównego z naszych problemów logistycznych, czyli kwestii transportu całego naszego wyposażenia na miejsce festiwalu. O ile jakoś poradziliśmy sobie z tym w minionym roku, to nie obyło się bez dotkliwych utrudnień. W zderzeniu z rzeczywistością przekonaliśmy się jak wiele usprawniła i ułatwiłaby niewielka przyczepka, na którą moglibyśmy upakować wszystkie nasze bambetle. Wioska Słowiańska to projekt, który pragniemy podczas Przystanku Woodstock realizować cyklicznie, a być może realizować go częściej, również w innych miejscach. Każda Wasza złotówka przybliży nas do tego.

 

Jak to się zaczęło

Wielu sympatyków słowiańskiej wiary i kultury odwiedza Przystanek Woodstock. Gdy na łąkach pod Kostrzynem, z roku na rok coraz częściej napotykaliśmy znajome twarze, w 2015 roku postanowiliśmy nieoficjalnie zorganizować wspólne spotkanie. Odzew przerósł nasze oczekiwania. Zainteresowanie słowiańszczyzną było tak duże, że w 2016 roku postanowiliśmy oficjalnie wystąpić do organizatorów festiwalu o udostępnienie nam powierzchni w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Wówczas narodził się pomysł Wioski Słowiańskiej, w ramach której moglibyśmy zaprezentować szereg wykładów, spotkań literackich, warsztatów i paneli dyskusyjnych. I tym razem zainteresowanie Wioską przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Podczas każdego z wykładów, paneli dyskusyjnych oraz warsztatów, namiot nasz dosłownie pękał w szwach. To przekonało nas, jak wielki jest głód wiedzy odnośnie naszej historii i kultury, i jak ważne jest kontynuowanie tego projektu.

 

Na co zbieramy

W zeszłym roku mieliście szansę poznać nas osobiście i przekonać się, że warto nam zaufać. W wyniku naszych działań dziś możecie w internecie zapoznać się z częścią naszego programu. Byśmy jednak dalej mogli kontynuować swą działalność, a przede wszystkim abyśmy mogli sprostać Waszym dalszym oczekiwaniom, postanowiliśmy wystartować na Polak Potrafi z projektem, który umożliwi nam pozyskanie środków na uzupełnienie materiałów koniecznych do przeprowadzenia warsztatów oraz niewielką przyczepkę, którą je przewieziemy wraz z namiotem i resztą sprzętu. Być może zebrane środki ułatwią nam również pozyskanie prądu dla Wioski, czy dodatkowe jej wyposażenie, aby zarówno naszym gościom, jak i nam było w niej po prostu wygodniej i przyjemniej. Tym samym zwracamy się do wszystkich bywalców Przystanku Woodstock oraz jego sympatyków, a przede wszystkim do tych którzy w wiosce słowiańskiej już gościli lub dopiero zamierzają gościć, o wsparcie naszego projektu. W podziękowaniu przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcyjnych nagród, których szczegółowe opisy znajdziecie poniżej.

 

Czym jest Akademia Sztuk Przepięknych i organizowana przez nas Wioska Słowiańska

Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce spotkań i dyskusji podczas odbywającego się cyklicznie festiwalu Woodstock. Każdego roku jest tam wiele organizacji pozarządowych, prowadzących działalność edukacyjną, kulturalną i artystyczną. W ramach ASP pragniemy przybliżyć wam sztukę piękną i bliską, bo zakorzenioną w tej ziemi, stanowiącą łącznik z naszymi słowiańskimi przodkami. Może znajdziecie u nas coś, o czym słyszeliście kiedyś od Waszych babć. Może wspólnie uda nam się znaleźć kulturowy łącznik między pokoleniami…

Projekt Wioski Słowiańskiej w ramach ASP jest niezależną inicjatywą społeczną. W jego organizację i wsparcie może włączyć się każdy, komu rodzima słowiańska wiara i kultura jest szczególnie bliska. Zarówno indywidualne osoby, jak i reprezentanci innych grup i związków zajmujących się promowaniem i upowszechnianiem słowiańskiej kultury. Mile widziany byłby również mecenas sztuki, zainteresowany stałym wsparciem naszej inicjatywy.

Niniejsza zbiórka nie jest w żaden sposób związana ze zbiórką organizowaną przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Projekt ten dotyczy zbiórki wyłącznie na cele wymienione na tej stronie.

 

Dołącz do nas na Facebooku
https://www.facebook.com/wioska.slowianska/

 

Progi naszej akcji

PRÓG I: 4.000 - uzupełnianie najpotrzebniejszych materiałów warsztatowych + przyczepka w wersji podstawowej;

PRÓG II: 5.000 - uzupełnianie najpotrzebniejszych materiałów warsztatowych + przyczepka w wersji ze stelażem i plandeką;

PRÓG III: 6.000 - uzupełnianie i rozszerzenie o nowe materiały warsztatowe + przyczepka w wersji ze stelażem i plandeką + dodatkowe zabezpieczenie Wioski w media;

Wszystko co uda nam się zgromadzić ponad nasze potrzeby lub też co ostatecznie zostanie po rozliczeniu naszej zbiórki przeznaczone zostanie na wsparcie projektu "Rodzimowiercy na swoim".

 

Przykładowe nagrody oferowane

Smycz o szerokości 15 mm, do której przypiąć można klucze, telefon lub każdy inny niewielkich rozmiarów przedmiot noszony na co dzień przy sobie. Smycz w kolorze czarno-zielonym z naniesionym prasłowiańskim motywem z popielnicy, odkrytej na stanowisku archeologicznym w Białej w województwie łódzkim, datowanej na III-IV wiek n.e.
Prezentująca się z dyskretną elegancją wpinka z zapięciem typu PINS, umożliwiającym wpięcie jej np. w klapę marynarki lub żakietu. Znaczek przedstawia tarczę słoneczną z wpisanym w nią symbolem "Rąk Boga". Wykonany został w tzw. nowym srebrze (mosiądz wysokoniklowy) i mierzy zaledwie 14 mm średnicy.
Wykonany w tzw. nowym srebrze (miedzi wysokoniklowej) 25 mm wisior, z pełnym symbolem Rąk Boga (czyli dodatkowo zawierającym pojedynczo i podwójnie złamane prawoskrętne swargi, będące prasłowiańskimi symbolami solarnymi i gromowładnymi).
  Koszulka kolorze zielonym (z żółtym nadrukiem) lub czarnym (z czerwonym nadrukiem), z symbolem Rąk Boga z przodu oraz z napisem RODZIMOWIERCA.PL na tle słowiańskiego kalendarza agrarnego z tyłu.
Flagi w dwóch rozmiarach: mała - 110x70 cm i duża - 145x92 cm. Dostępne w czterech wzorach: białoczerwona z Rękami Boga, białoczerwona z Kołowrotem, zielona z żółtym (znanym z wpinki) symbolem Rąk Boga, niebieska z wielokolorowym (znanym z wpinki) symbolem Rąk Boga.
W zależności od wersji zakupionej przyczepki, miejsce na reklamę umieszczoną na tylnej lub jednej z bocznych jej burt lub ścian plandeki obudowy przyczepki. Nagroda limitowana. Możliwość wyboru strony reklamowej na przyczepce zależna od kolejności wsparcia z wyborem tej nagrody. Nagroda dotyczy jedynie udostępnienia miejsca reklamowego. Koszt produkcji samej reklamy ponosi reklamodawca. Reklama powinna licować z charakterem i tematyką Wioski Słowiańskiej oraz nie naruszać obowiązującego prawa, a jej ostateczna forma zostanie uzgodniona z organizatorami Wioski Słowiańskiej na zasadzie wzajemnego porozumienia (w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o wcześniejszy kontakt). Miejsce na reklamę jest czasowe i wynosi maksymalnie 3 lata (z możliwością zmiany tej reklamy w owym czasie przez reklamodawcę na zasadach jak wyżej).

 

Uwaga: po zakończeniu zbiórki, nagrody rozsyłamy do końca września 2017 r., po wcześniejszym kontakcie e-mail’owym mającym na celu potwierdzeniu adresu odbiorcy oraz doprecyzowanie szczegółów wysyłki. Brak odpowiedzi na rzeczony e-mial do 30 lipca oznacza rezygnacje z nagród. W przypadku wysyłki nagród za granicę dodatkowe koszty przesyłki pokrywa odbiorca. Przesyłki polecane awizowane i nie odebrane w terminie będą wysyłane ponawiane wyłącznie po pokryciu związanych z tym dodatkowych kosztów wysyłki. Nagrody będzie można również odebrać osobiście podczas tegorocznego Przystanku Woodstock, po wcześniejszym kontakcie drogą e-mail'ową.

Media o Twoim projekcie:

W 2017 r. Wioska Słowiańska po raz drugi na Przystanku Woodstock

www.wiadomosci24.pl | 2017-07-17

W 2017 roku, podczas Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock, w ramach planowanej Wioski Słowiańskiej, po raz drugi ma zostać zaprezentowana szerzej również nasza rodzima, tradycyjna kultura.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.07.2017 22:10