Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Teatru BOTO

Fundacja Teatru BOTO

Sopot, Warszawa, Wszechświat

Fundacja Teatru BOTO została założona w 2010 roku w Sopocie przez grupę zapaleńców pragnących realizować odważne, nowoczesne i podejmujące dialog ze współczesnym widzem projekty artystyczne. Projekty, które nie zawsze znajdą miejsce w dużych instytucjach. Do najważniejszych działań fundacji należy m.in. organizacja festiwalu teatru dokumentalnego i rezydencji artystycznej Sopot Non-Fiction, a najmłodszym dzieckiem BOTO jest projekt Warszawa.doc.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

855 PLN z 3500 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

24%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.12.2015.

WARSAW CALLING - premiera

O projekcie

Warsaw Calling, czyli spektakl o warszawskiej scenie klubowej! Realizujemy go ramach projektu Warszawa.doc, którego celem jest wspieranie i rozwój teatru dokumentalnego. Oczywiście poza kwestiami najbardziej spodziewanymi, spektakl zbłądzi w rejony nieco bardziej uniwersalne. Będziemy mówić także o dobru i złu, śmierci i losie, o podatkach, o metrze, o wyborach, a w końcu o odpowiedzialności za świat,  który wspólnie tworzymy. A wszystko  po to, by powrócić do punktu wyjścia, czyli do Warszawy!

Opis spektaklu

Jest grupa ludzi na tym świecie, którzy bez względu na warunki atmosferyczne, kurs franka szwajcarskiego, czy tranzyty w osobistym kosmogramie muszą w weekend wyjść na miasto. Na kilka godzin odwiesić do szafy rolę mniej lub chętniej wykonywaną przez pozostałych pięć dni w tygodniu. Robią to z wielu powodów: chcą odpocząć, chcą znaleźć miłość swojego życia, chcą znaleźć sens swojego życia, chcą zapomnieć o tym, kim są, chcą się dowiedzieć, kim są, chcą miło i beztrosko spędzić kilka godzin w towarzystwie znajomych bądź nie albo… po prostu czegoś chcą tylko jeszcze nie wiedzą czego. Welcome drink, pierwszy szot, piwo na popicie, martini z wódką, campari z soczkiem, drugi szot, można iść na parkiet. Dokąd prowadzi ta droga tak chętnie uczęszczana przez dziesiątki tysięcy ludzi bez względu na płeć, wiek, wykształcenie, wykonywany zawód, status ekonomiczny, perspektywy na przyszłość bądź ich brak?

Ciekawi nas ten moment realizacji planów o lepszym świecie na własnym podwórku. Kolorowe światełka, kolorowe drinki, kolorowa karty kredytowe. A historia o weekendowych szaleństwach jest tylko pretekstem do opowiedzenia czegoś więcej, na temat świata, w którym uczestniczymy na co dzień, czyli zawsze.

 

Dlaczego trafiliśmy na PolakPotrafi.pl?

Rozpoczęliśmy pracę nad produkcją przedstawienia. Premiera odbędzie się 21 grudnia o godz. 20.00 w Klubie Karuzela (kolejny pokaz następnego dnia). Koncept rozwijaliśmy podczas tegorocznej edycji Sopot Non-Fiction (stąd te piękne zdjęcia Michaliny Masorz). Udało nam się pozyskać dofinansowanie od Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy (w ramach projektu Warszawa.doc), jednak jak to zwykle bywa, pieniędzy brakuje. Wciąż potrzebujemy środków, by wesprzeć nasze kostiumy, scenografię, światła (duuuużo świateł), muzykę, czyli wszystko to, co stworzy klimat godny nazwy Warsaw Calling. :) Sami wspieramy ciekawe projekty w akcjach crowdfunding'owych, stąd nasza obecność na PolakPotrafi.pl.

Ludzie

Pomysłodawcą projektu, zbieraczem materiału dokumentalnego, autorem tekstu, reżyserem i tancerzem jest Tomasz Szczepanek, absolwent Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej (2014). W swojej pracy magisterskiej Koniec sztuki – teatr posthistoryczny zastanawiał się nad tym, dlaczego współczesna sztuka jest tak bardzo pociągająca i nieporównywalna z niczym, co powstało do tej pory i dlaczego – zwłaszcza dzisiaj – warto być artystą. Jego debiutem teatralnym była Anarchistka na podstawie tekstu Davida Mameta w Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza (2013). Przedtem studiował arabistykę i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, dziś bada estetyczne aspekty doświadczenia psychodelicznego w ramach studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii na UW. Ponadto konsultant literacki w Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie.

Pozostali twórcy Warsaw Calling:

Agata Balcerzak (producent wykonawczy), Jacek Beler (aktor), Dominika Biernat (aktorka), Paweł Cukier (scenograf/tancerz), Agata Góral (aktorka), Aleksandra Haramsimowicz (asystentka scenografa), Michał Kowalewski (producent muzyczny/dj), Agata Krzemińska (tancerka), Grzegorz Laszuk (autor plakatu), Michał Pabian (dramaturg), Radomir Rospondek (aktor), Bożena Wydrowska (tancerka), Marta Ziółek (choreografka).

 

 Partnerzy i my


 

Kontakt

Napisz do nas, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące projektu: warszawa.doc@gmail.com

Znajdziesz nas również na stronie: www.doc.warszawa.pl i na FB: Warszawa.doc.

Strona BOTO: www.boto.art.pl, FB: BOTO - fanpage

Dziękujemy!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.12.2015 15:03