Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Emilian Walerowicz

Emilian Walerowicz

Rzetnia

Po pierwsze, naprawdę nie lubię pisać o sobie. Od urodzenia mieszkam na wsi i jestem nierozerwalnie związany z przyrodą. W 2010 roku zacząłem prowadzić małą firmę. Konstruowałem maszyny specjalistyczne pod zamówienia i różne inne urządzenia aż zrozumiałem co tak naprawdę chcę robić w życiu. Chcę żeby to co robię miało jakiś pozytywny wpływ na świat. Wiem że potrzeba czasu aby ten wpływ był widoczny ale jeśli dzięki temu przynajmniej jedno dziecko mniej zachoruje na astmę lub ocaleje chociaż jedno drzewo to będzie to dla mnie znaczyło że warto to robić.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

405 PLN z 60000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.01.2014.

Projekt DRUID czyli darmowa energia.

O projekcie

 27.10.2012 złożyłem  wniosek patentowy w U.P. na silnik wiatrowy o pionowej osi obrotu (wiatrak) który np. w połączeniu z prądnicą może produkować energię elektryczną do 40kWh dziennie nie przekraczając gabarytów: wysokość 3m, długość 3m i szerokość 3m (podaje realną produkowaną moc, a nie tylko przy optymalnych wiatrach).

      

Innowacją wiatraka jest wirnik nie posiadający wewnętrznego wału, a jego budowa opiera się na dwóch parach pierścieni i skrzydeł, które zbudowane są z łopatek profilowanych o różnym współczynniku oporu z każdej strony, mocowanych poziomo, na przemian w skutek czego skrzydło znajdujące się jako pierwsze od strony wiejącego wiatru nie zasłania go na następnym skrzydle. Zamocowane są natomiast jedną krawędzią wahadłowo na dwóch pierścieniach zewnętrznych o wspólnej osi obrotu. Ich druga krawędź  połączona jest za pomocą cięgien z wewnętrzną parą pierścieni, które mają inną oś obrotu od zewnętrznych. Rozwiązanie takie umożliwia skrzydłom podczas ruchu obrotowego wirnika ustawienie się z jednej jego strony tak, aby wykorzystać jak największą siłę i prędkość wiatru, z drugiej by opór był jak najmniejszy. Natomiast usunięcie wału wewnętrznego pozwoliło wyeliminować  zawirowania wiatru wewnątrz wirnika, wpływające negatywnie na wydajność wiatraka. Przy budowie zastosowałem również element nazwany przeze mnie wiatrołapem, który kieruje wiatr na stronę aktywną wirnika, zwiększając jego wydajność.

       

Przeznaczeniem mojego urządzenia jest zasilanie w energię elektryczną domów jednorodzinnych, jak również mieszkań w blokach, na których dachach znajdowałyby się wiatraki.

            Nadwyżkę energii przekazywałoby się do sieci elektrycznej. Można również budować małe fermy wiatrowe na np. plantacjach truskawek, sadach itp. wykorzystując także możliwość odstraszania ptaków szkodzących uprawom. Umieszczać na terenach dzisiaj w ogóle nie zagospodarowanych, a jakby do tego celu stworzonych, które na dzień dzisiejszy jedynie obciążają kosztami właścicieli (zarządców). Wykorzystując choćby ich część można by uzyskać setki MW czystej energii stwarzając w ten sposób również wiele miejsc pracy na terenie całej Polski.

 

          Pieniądze są mi potrzebne na zakup prądnicy oraz kontrolera. Muszę także opłacić rozszerzenie ochrony patentowej na kraje unii europejskiej i jeszcze inne wybrane kraje. Badania i koncesje pochłoną reszte potrzebnej mi kwoty wraz z zakupem materiałów i urządzeń na pierwsze egzemplarze przeznaczone do handlu.

 

Tutaj prezentuje komputerowo kilka możliwości montażu                                         

Zajmowałem się wcześniej produkcją maszyn specjalistycznych (gilotyny krążkowe, wyoblewarki itp.) kiedyś nawet zrobiłem glill na zamówienie ;)

Poniżej prezentuje zdjęcia niektórych maszyn i grilla:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.01.2014 18:06