Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mirosława Sikorska

Mirosława Sikorska

Poznań, Poland

Z zawodu historyk sztuki i reżyser .Autorka filmów dokumentalnych i widowisk muzycznych i plastycznych. Stypendystka Biblioteki Polskiej w Paryżu oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka dwóch Oskarów Kultury w dziedzinie wystawiennictwa. Jedna z twórców Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzana na festiwalach polskich i zagranicznych za filmy z dziedziny teatru i plastyki. Autorka trzech książek: "Kreacja zbiorowa w młodym teatrze", "Groteska w Teatrze 12 a", "Florentyn Trawiński-zbawca Luwru, fakty i mit"

Napisz wiadomość do Projektodawcy

30 PLN z 25000 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.12.2017.

Kutzowizna

O projekcie

Kuztowizna

 

Biograficzny film dokumentalny pokazujący drogę twórczą, intrygującego do dziś swą osobowością Kazimierza Kutza. Powstała już 56 minutowa werska tego filmu lecz nie może być ona pokazywana publicznie z powodu wycofania się TVP z koprodukcji i narzucenia producentowi opłat za wykorzystanie w filmie 7 minut archiwów z filmów K.Kutza stanowiących własność telewizji. Świadomi tego, że osoba K. Kutza jest mocno kontrowersyjna dla sprawujących władze a jakiekolwiek próby kontaktu z TVP kończą się próbą ingerencji w powstały materiał filmowy,pragniemy za pomocą portalu "polakpotrafi" uregulować zobowiązania wobec TVP tym samym uwalniając film od jej decyzyjności i doprowadzić do wersji kinowej o czasie emisji 90 min. Stąd dodatkowo potrzebne są fundusze na całość postprodukcji. Jesteśmy w pełni świadomi, że po śmierci Andrzeja Wajdy z twórców Szkoły Polskiej pozostał nam tylko K. Kutz.

 

Obsada

 

Kazimierz Kutz, Zbigniew Zamachowski, Anna Dymna, Jan Englert, Janusz Gajos, Janusz Głowacki, Franciszek Pieczka, Jan Peszek, Marek Konrad, Olgierd Łukaszewicz, Tadeusz Różewicz, Jerzy Illg

 

Opis filmu

 

Dokument poświęcony Kazimierzowi Kutzowi ukazuje go jako postać uwikłaną w trzy miłosne wątki: miłość do sztuki, miłość do ludzi i miłość do kobiet. Na tę wielopłaszczyznową rekonstrukcję składają się fragmenty filmów i spektakli, relacje bliższych i dalszych mu ludzi, a także wypowiedzi samego Kutza. Wiele uwagi poświęcono miejscom, których magia i specyficzna aura ukształtowały tożsamość bohatera. Kutzowizna przypomina lustro, w którym dostrzegamy człowieka wrażliwego, czasem zagubionego, ale też brutalnie szczerego, charakteryzującego się ogromną siłą i konsekwencją w dążeniu do celu. Główny bohater ostatecznie sam umieszczony zostaje w pozycji widza przyglądającego się swojej historii. Film konfrontuje nas więc z pytaniem o to, czym jest prawda samego opowiadania.

 

Mirosława Sikorska

 

Urodzona w 1960 roku w Kielcach. Ukończyła reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, studiowała także kulturoznawstwo oraz muzealnictwo. Reżyserka, scenarzystka i montażystka filmów dokumentalnych, m.in. Inicjałów J.G. (1996), za które otrzymała nagrodę na V Biennale Filmów o Sztuce w Paryżu. Wieloletnia współpracowniczka Telewizji Edukacyjnej, w której koordynowała cykle programów poświęconych sztuce. Kuratorka licznych wystaw w katowickim BWA. Zajmowała się także krytyką sztuki, współpracując z takimi wydawnictwami jak: „Format”, „Teatr”, „Art & Bussines” czy „Kino”.

 

Nagrody

 

Wszystkie nagrody zostaną wręczone po zakończeniu prac nad pełnometrazową wersją filmu Kutzowizna.

 

Zdjęcia z planu

 

Anna Dymna z Mira Sikorską

 

Małgorzata Braunek i Mira Sikorska

 

Marek Konrad z reżyserką "Kutzowizny"

 

Jan Peszek z Mirą Sikiorską

 

Franciszek Pieczka z Mirą Sikorską

 

Reżyserka z Danielem Olbrychskim

 

Marian Opania i Mira Sikorska

 

Zbigniew Zamachowski z Mira Sikorską

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.12.2017 20:08