Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paula Aschette Dulnik

Paula Aschette Dulnik

Kielce, Poland

Uzależniona od komunikacji w sieci.

Zakochana w historii fotografii, social mediach i robieniu zdjęć,
w Krakowie i ulicy Brackiej, w Kazimierzu Dolnym i Sandomierzu
w wygodnych butach i dobrej kawie
uzależniona od książek, muzyki, kina i flirtowania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

kameldh

kameldh

Kasia Kędzierska

Kasia Kędzierska

Kielce, Poland

Magda Śledź

Magda Śledź

Kielce, Poland

własnoręczni

własnoręczni

Kielce, Polska

Jesteśmy małą grupą ludzi z pracowni warsztatów “Własnoręczni” działającą od pięciu lat w zakresie społeczno- edukacyjnym, z ramienia Instytutu Dizajnu w Kielcach.


1293 PLN z 6500 PLN

23 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

19%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.03.2018.

Kamel na Start!

O projekcie

Celem projektu jest zebranie środków na mój udział w całym cyklu zawodów Pucharu Polski w Zjeździe DH MTB oraz krajowych zawodach najwyższej rangi takie jak: Joy Ride Bike Festival czy LSD - Local Series of Downhill. W planach mam także udział w Pucharze Europy iXS Downhill Cup lub w imprezach u naszych sąsiadów - Moravsko-Slovensky DH CU.

Kim jestem?
Nazywam się Kamil (przezwisko Kamel), mam 24 lata i pochodzę z Kielc. Od 8 lat uprawiam downhill. Czym jest downhill? Wyobraźcie sobie, że macie do pokonania pewną trasę rowerową, którą musicie przebyć jak najszybciej. Po drodze jest wiele przeszkód, tzw. hopy, dropy, rockgardeny, czyli miejsca z dużą ilością wystających kamieni. Tym właśnie jest downhill - sportem, który bywa niebezpieczny, wymaga dużej koncentracji oraz ponadprzeciętnych umiejętności.

Jak zaczęła się moja przygoda z downhillem?
Na początku interesowała mnie tylko jazda rekreacyjna, bez planów na jakiekolwiek ściganie. To była dla mnie czysta przyjemność - sposób na oderwanie się od codzienności. Z czasem zacząłem próbować coraz to nowych rzeczy, a Internet stał się źródłem inspiracji i wiedzy na temat downhillu, o którym nie wiedziałem kompletnie nic. Krok po kroku uczyłem się nowych rzeczy. Wszystkiego próbowałem sam. Raz mi coś nie wyszło, próbowałam następny raz i kolejny...aż do skutku.
Pochodzę z woj. Świętokrzyskiego, które ma spory potencjał w tym sporcie ze względu na dużą ilość terenów górzystych. Nie są to może wysokie góry, ale na potrzeby downhillu i lekkiego freeride’u zupełnie wystarczają. Trasy rowerowe na Telegrafie - jednej z gór, na której trenuje - robimy sami. Umawiamy się na grupie na facebooku, spotykamy się w lesie, bierzemy łopaty, grabie i pracujemy. Można oczywiście jeździć po naturalnym terenie i nie ingerować w środowisko, ale do skutecznego treningu potrzeba też odpowiednich przeszkód.

Co udało mi się osiągnąć?
Wśród  dotychczasowych sukcesów mogę się pochwalić się m.in.: drugim miejscem w zawodach Dual Slalom w 2015 r. w Zakopanem; trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej JoyRide Downhill w 2017 r. oraz drugim podczas Diverse Downhill Contest European w ubiegłym roku.

Dlaczego potrzebuję wsparcia?
Chciałbym wystartować w jak największej liczbie zawodów i pokazać się z jak najlepszej strony. Ciężko pracuję na dotychczasowe sukcesy, niestety kwestie finansowe są powodem, który stopuje mój rozwój w tej dziedzinie. Niewiele jest firm, które gotowe są wspierać zawodników downhillowych, a kolarstwo grawitacyjnie nie jest dyscypliną olimpijską.
Dlatego postanowiłem zwrócić się do Was i poprosić o wsparcie w realizacji mojego marzenia.
Na szczęście nie jestem sam. Mam wokół siebie ludzi, którzy wspierają mnie w moich zmaganiach, tylko dzięki nim nie poddałem się w najtrudniejszych momentach i to oni pomagają mi m.in. przy organizacji tej zbiórki. Od lat robi to również Ckbike Shop, dzięki któremu mój rower jest świetnie przygotowany do startów.  W tym roku udało mi się dodatkowo pozyskać Urząd Miasta Kielce jako partnera, co gwarantuje wsparcie na poziomie umożliwiającym pokrycie części kosztów związanych z wyjazdami. Nie wystarczy to jednak na udział we wszystkich zawodach, dlatego postanowiłem zwrócić się do Was i poprosić o wsparcie w realizacji mojego marzenia.

Nagody

Dla osób, które chcą pomóc w relizacji sportowych celów przygotowaliśmy nagrody. Nagrody rzeczowe zostaną wysłane do Was najpózniej 3 tygodnie po zakończeniu projektu. W przypadku nagród związanych z usługami w serwisie rowerowym oraz realizacją sesji zdjęciowych konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu. Pamiętajcie, aby dać znam znać jaki kolor koszulki wolicie :)

Aktualne bio:

Kamil Świercz – 24-letni kielczanin, który od ośmiu lat trenuje kolarstwo grawitacyjne. Wśród  dotychczasowych, licznych sukcesów może pochwalić się m.in.: drugim miejscem w zawodach Dual Slalom w 2015 r. w Zakopanem; trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej JoyRide Downhill w 2017 r. oraz drugim podczas Diverse Downhill Contest European Championship w ubiegłym roku. Uwielbia góry, podróże i muzykę trance. Życiowe motto: „Człowiek bez pasji umiera”.

Wyniki:
2017
#1 Monster Energy Best Whip 2017 - Międzybrodzie Żywieckie
#3 Klasyfikacja Generalna Joy Ride Downhill 2017
#5 Joy Ride Night Downhill 2017 kat. Elita
#6 Hard Downhill League 2017 - Puchar Polski Wierchomla kat. Elita
#6 Mistrzostwa Polski DH 2017 -  Góra Żar kategoria Elita
#8 Puchar Polski Kasina Wielka 2017 kategoria Elita
#8 Moravsko Slovensky Downhill Cup 2017 - Wisła kat. Elita


2016
#2 Diverse Downhill Contest European Championship 2016 - Wisła
#2 Karcher Dual Slalom -  Zakopane 2016
#3 Memoriał Edwina Chlewickiego - Kielce 2016
#4 Joy Ride Night Downhill 2016 - Zakopane


2015
#3 JoyRide Zako Days 2015
#3 Monster Whip Contest, Góra Żar 2015
#3 Klasyfikacja generalna JoyRide


2014
#1 Zawody Downhill Telegraf 2014

 

Checie dowiedzieć się o mnie więcej? Zapraszam na mój profil na facebooku:

https://www.facebook.com/KamilSwierczAthlete/

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.03.2018 22:10