Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

stecykl

stecykl

Kraków

Zajmujemy się produkcja zaprawek do naprawy drewna oraz obrabiarek CNC do ich produkcji.
W wykonywanych przez nas obrabiarkach stosujemy rozwiązania technologiczne chronione patentami (zgłoszonymi do Urzędu Patentowego RP oraz European Patent Office).
Na produkowane przez nas wyroby posiadamy certyfikat FSC.
Aktualnie budowany prototyp obrabiarki CNC pozwoli na lepsze wykorzystanie odpadów (gałęzi) oraz stworzy miejsca pracy dla osób poruszających się na wózku (przystosowany do obsługi przez osoby niepełnosprawne ruchowo).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 200000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.11.2021.

Dokończenie budowy prototypowej obrabiarki CNC.

O projekcie

Firma pod marką Stecykl Sp. z o.o. działa od 2014r. (wcześniej jako PW STECYKL od 1996). Głównym przedmiotem działalności jest produkcja zaprawek do naprawy drewna oraz projektowanie i budowa obrabiarek CNC. Podstawowa kadra to 3 inżynierów mających spore doświadczenie w projektowaniu maszyn i obrabaiarek CNC oraz wprowadzaniu innowacyjnych rowiązań technologicznych.

 Pierwsza obrabiarka CNC produkcji STECYKL Sp. z o.o.

 

Na produkowane przez siebie wyroby posiadamy certyfikat FSC.

(certyfikat FSC)

Aktulanie pracujemy nad dokończeniem budowy prototypowej obrabiarki CNC do produkcji zaprawek do naprawy drewna, wykorzystującej odpady (gałęzie). W obrabiarce wykorzystano 2 innowacyjne rozwiązania technologiczne objęte zgłoszeniami patentowymi. 

Projekt jest również objęty częściowym wsparciem z NCBR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) w ramach programu Prace B+R Szybka Ścieżka. 

Budowana obrabiarka w znacznym stopniu przyczyni się do:

- lepszego wykorzystania odpadów jakim są gałęzie,

- aktywizacji osób z niepełnosprawnością (możliwa obsługa obrabiarki przez osoby poruszające się na wózku),

- wzrostu bezpieczeństwa pracy - brak bezpośredniego dostępu do wirujących ostrzy oraz automatyczne zatrzymanie podczas próby otwarcia obudowy,

- ograniczenia zanieczyszczeń (zapylenia) oraz hałasu - zamykana obudowa. 

- wzrostu wydajności produkcji zaprawek gałęziowych a tym samym do obniżenia ich ceny w detalu i upowszechnienia tego sposobu naprawiania wad w drewnie,

Zaprawki można również wykorzystać do budowy nowego rodzaju paneli dekoracyjno-konstrukcyjnych.

Pozyskanie większego kapitału przyspieszy proces budowy prototypu oraz umożliwi uruchomienie produkcji zaprawek z gałęzi oraz nowych produktów opartych na zaprawkach gałęziowych wykonanych z odpadów (gałęzi).

(panel dekoracyjno-konstrukcyjny)

Wykorzystane w projekcie wynalazki (automatyczne centrowanie surowca przed obróbką oraz połączenie obróbki transferowej i karuzelowej)  mogą być wykorzystane w innych technologiach produkcyjnych gdzie wymagana jest wysoka wydajność.

Zaprawki oprócz wykorzystania do naprawdy drewna mogą posłużyć jak surowiec do produkcji nowego rodzaju paneli dekoracyjno-kontrukcyjnych.

(prototyp panelu dekoracyjnego-transparentny)

 

(stół z blatem wykonanym z zaprawek gałęziowych)

lub do produkcji drobnych elementów ozdobnych

(prototyp kinkietu wykonanego z zaprawek).

Autor projektu: Aleksander Stefan.

- z wykształcenia i zawodu inżynier mechanik oraz bankowiec.

- z zamiłowia: paralotniarz (linecja L od 1996r), żeglarz (patent żeglarza) i maratończyk (autor książki "Od kanapowca do maratończyka").

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.11.2021 18:06