Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Amadeusz Bathelt

Amadeusz Bathelt

Łódź, Polska

Student Mechaniki i Budowy Maszyn na Wydziale Międzynarodowym Politechniki Łódzkiej. Podróżnik, początkujący fotograf, pasjami ogląda filmy i czyta książki. W projekcie zajmuje się PR'em.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

31797 PLN z 12000 PLN

259 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

264%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.01.2016.

Projekt ultraszybkiego pojazdu na konkurs w Texasie!

Dodano: 04.12.2017, 16:11
Mariusz Lichowski
Mariusz Lichowski
http://filmy-cda.com.pl
Dodano: 10.01.2016, 20:07
Amadeusz Bathelt
Amadeusz Bathelt
W projekcie Hyperloop należy rozróżnić system lewitacji i napędu.
W zaproponowanym przez nas rozwiązaniu, głównym źródłem napędu będzie rodzaj silnika liniowego, którego aktywna część będzie zamocowana do tunelu, a pasywna znajdować się będzie na kapsule. Napędzanie będzie odbywało się tylko w określonych miejscach, tzn. na początku trasy i w punktach, gdzie kapsuła będzie mogła dodatkowo przyspieszyć.

Osobnym tematem jest system lewitacji. Dzięki odpowiedniemu oddziaływaniu magnetycznemu jesteśmy w stanie sprawić żeby kapsuła lewitowała używając tylko energii z jej baterii, bez potrzeby doprowadzania elektryczności do toru. Przez to koszt jest zdecydowanie niższy niż w przypadku MAGLEVa i nie podważa ekonomicznego sensu całego przedsięwzięcia.

Pozdrawiamy,
HyperLodz Team
Dodano: 10.01.2016, 10:54
  rafal.ryfka
rafal.ryfka
Pytanie dot sposobu napędzania hyperloop. Z wcześniejszych doniesień prasowych pamiętam, że hyperloop miał działać tylko na zasadzie pneumatycznej. Lewitacja magnetyczna testowana w kolejach MAGLEV okazała się bardzo kosztowna i skomplikowana. Czy wasz pomysł napędzania nie podważa całej koncepcji hyperloop?
Dodano: 07.01.2016, 12:52
  maglin123
maglin123
Kibicuję Wam razem z mężem z całego serca i dokładamy ile możemy. Doceniamy ludzi takich jak Wy z pasją, którzy mają cele w życiu i chcą coś osiągnąć, a nie ograniczają się tylko do narzekania. Wygrajcie ten konkurs, tego Wam życzymy, a swoją droga czy nasze państwo nie powinno wspierać takich przedsięwzięć? Czy w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyzszego nie powinno być środków przeznaczonych na pomoc dla młodych, twórczych ludzi?
Pewnie te pytania pozostaną bez odpowiedzi, bo póki co nasi politycy myślą tylko o sobie, ale mimo wszystko życzymy samych sukcesów.
Magda I Sławek
Dodano: 26.12.2015, 17:51
Amadeusz Bathelt
Amadeusz Bathelt
Serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt.
HyperLodz Team
Dodano: 26.12.2015, 15:12
  Michał Ajszel Połetek
Michał Ajszel Połetek
Bardzo skromnie bo i budżet nadszarpnięty świętami, ale dokładam swoją cegiełkę :-) Good luck!
Dodano: 26.12.2015, 1:00
Amadeusz Bathelt
Amadeusz Bathelt
Pluto-93:
9 z 11 osób w zespole jest na studiach dziennych pierwszego stopnia. Oprócz nauki i zajęć, w większości mieszkamy sami i sami się utrzymujemy. Ponadto bierzemy udział w projekcie Hyperloop. Na stworzenie koncepcji kapsuły wszyscy poświęciliśmy ogrom czasu, a od ogłoszenia listy finalistów poświęcamy na to praktycznie każdą wolną chwilę. W takiej sytuacji zarobienie jeszcze dodatkowych 12 tysięcy złotych w półtora miesiąca, tak aby nie ucierpiał na tym projekt, jest niewykonalne. W półtora miesiąca, ponieważ aby móc zorganizować wyjazd, do połowy stycznia musimy mieć zamknięty budżet.

Poza tym, do Teksasu nie pojedziemy na wakacje, czy dla własnej przyjemności. Jedziemy tam pokazać to, co udało nam się stworzyć przez poprzednie parę miesięcy pracy. Tym samym będziemy reprezentować Polskę - i chcemy to zrobić najlepiej jak umiemy.
Nie widzimy więc nic złego w tym, że prosimy ludzi o wsparcie.
Dodano: 25.12.2015, 20:35
  Łukasz Borchmann
Łukasz Borchmann
@pluto-93: Nie wiesz niczego, jak mniemam, na temat sytuacji osób zaangażowanych w projekt. Być może już pracują, w takim wymiarze, w jakim pozwala im na to czas wolny, i mimo tego nie stać ich na sfinansowanie wyjazdu. Nie wiem czy tak jest, rzecz w tym, iż przemycasz nieuzasadnioną presupozycję.

Wiem natomiast, że należy brać pod uwagę koszt alternatywny, i być może uważają, że lepiej poświecić czas na lepsze przygotowanie do prezentacji projektu, niż skupianie się na pracy zarobkowej.

Przedstawili uczciwą ofertę, której żebractwem bym nie nazwał, a obok której to większość osób przechodzi obojętnie (jeśli ich nie interesuje), lub angażując się finansowo (jeśli im takie warunki odpowiadają). Dziwi natomiast postawa, w ktorej ktoś nieskory do filantropii rejestruje się w serwisie tylko dlatego, żeby dać upust swojemu brakowi zainteresowania.

Nie mam powodów by zarzucać Ci niekonsekwencję, dlatego przypuszczam, iż w sklepie też dywagujesz nad każdym produktem, którym zainteresowania nie przejawiasz, wobec czego – w trosce o Twój cenny czas – polecam unikać tak zwanych supermarketów, które możesz spotkać w większych miastach.
Dodano: 25.12.2015, 20:01
pluto-93
pluto-93
Serio? Wasz zespół liczy 11 osób, to po 1090 złotych na głowe. Przez dwa miesiące każdy z was bez problemu zarobiłby taką kwote, nawet przy pracach dorywczych.
Byłbym w stanie to zrozumieć gdyby kwota była o wiele wieksza (poza waszym zasięgiem)
Żebraniem o pieniądze które wasz 11-osobowy zespół mógłby zarobic bez problemu gardzę..

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.01.2016 11:11