Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

thaitipetanque

thaitipetanque

Łódź

Jesteśmy drużyną składającą się z 4 osób. Gramy ze sobą od ponad 3 lat. Wspólnie odnosimy sukcesy oraz napotykamy na porażki. Niestety nie jesteśmy niepokonani ale nieustannie staramy się aby tak było.
Kochamy nasz sport i na szczęście cały czas daje nam on wiele radości!
Zapraszamy wszystkich, lećcie w kulki razem z nami!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3142 PLN z 25500 PLN

45 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.09.2014.

Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014

O projekcie

Cel Projektu

Od prawie roku poszukujemy wsparcia finansowego niezbędnego do zorganizowania wyjazdu na Mistrzostwa Świata Petanque na Tahiti. Wasza finansowa pomoc to ostatnia nasza szansa na zorganizowanie funduszy na nasz wyjazd.

Stań się częścią naszego projetu. Dołącz do grona ludzi wspirających naszą dyscyplinę sportu. Pomóż nam zainteresować innych grą w kule, bądź w grupie ludzi mających otwarty umysł na nowe trendy i przyczyń się do rozpropagwania naszej dyscypliny.

My potrafimy - w końcu wygraliśmy

Rok temu zdobyliśmy tytuł Mistrzów Polski w petanque. Dyscyplina ta jest coraz bardziej popularna w Polsce, a super popularna wszędzie indziej. W petanque, bule, kule, gra się na całym świecie od ponad 100 lat. Najwięcej osób kule rzuca we Francji, gdzie petanque posiada status gry narodowej. Bule są pod względem liczby graczy z licencją zawodniczą trzecią dyscypliną na świecie.

Gra w formie towarzysko – rekreacyjnej fascynuje ludzi prostotą reguł oraz możliwością rywalizacji między dziećmi a dorosłymi i staruszkami, gdzie każdy ma szansę wygrać bez względu na swoją sprawność oraz tężyznę fizyczną.

Na poziomie sportowym jest grą precyzyjną, gdzie ogromne znaczenie ma taktyka oraz opanowanie graczy. Wielogodzinne turnieje są wymagające fizycznie, a duża liczba przeciwników zmusza do nieustannego skupienia oraz powtarzalności dobrych rzutów.

O nas – cztery różne światy

A więc wygraliśmy! Dopięliśmy swego, choć chętnych było sporo! Wspólnie, jako drużyna, próbowaliśmy 4 lata z rzędu, za każdym razem kończąc zawody minimum w półfinale.

Dla nas petanque to pasja, hobby, sposób spędzania wolnego czasu, narkotyk. Każdy z nas jest niespełnionym sportowcem, a kule pomagają nam zaspokoić głód adrenaliny, rywalizacji i radości z gry w drużynie. Nie jest ważne, że nie mamy z tego kasy, wręcz musimy dokładać do wyjazdów. Ważne jest, że jesteśmy razem, możemy na siebie liczyć, wspieramy się w chwilach niepowodzeń. Każdy z nas jest z innej bajki, z innego świata, jednak na boisku stanowimy jedną drużynę.

Nasza mistrzowska załoga składa się z 4 graczy. Każdy gra w kule od minimum 10 lat, łącząc pasję z życiem rodzinnymi i zawodowym. W weekendy wyjeżdżamy na turnieje w Polsce lub poza jej granicami aby móc krzyżować kule z najlepszymi graczami. W tygodniu, poza godzinami pracy oczywiście, trenujemy aby podnosić swoje umiejętności. 

Nasz sport, oprócz oczywistej przyjemności i radości z gry, niesie ze sobą wiele wyrzeczeń rodzinnych, towarzyskich i finansowych. To wszystko opłaciło się jednak, ponieważ pozwoliło nam osiągnąć największy sukces w naszej karierze sportowej, czyli złoty medal Mistrzostw Polski i dało przepustkę do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Świata organizowanych w tym roku na Tahiti.

 

Projekt – gdzie pójdzie Wasza kasa

Naszym celem jest dopięcie budżetu na wyjazd na MŚ na Tahiti 2014. Petanque niestety nie jest sportem kwalifikowanym, dlatego mamy niewielką szansę ubiegania się o dotację naszego wyjazdu z państowego budżetu.

Mistrzostwa Świata w Petanque odbywają się w tym roku na TAHITI. Super – pomyślicie, jednak nie do końca, jeśli fundusze jakimi się dysponuje są bardzo ograniczone. My z trudem znaleźliśmy na globusie tę niewielką wysepkę, a co dopiero móc tam dotrzeć.

Budżet naszego wyjazdu to 43 000 zł. Do tej pory dzięki własnym staraniom, pomocy naszych klubów oraz Polskiej Federacji Petanque udało nam się zebrać 17 500 zł. Brakuje 25 500, co stanowi najważniejszą część naszego wyjazdu, czyli koszt 4 biletów lotniczych.

Jeżeli przypadkiem pracujecie w linii lotniczej obsługującej ten kierunek i możecie nas przemycić w bagażu, problem mamy rozwiązany! W życiu nie ma lekko, więc podejrzewamy, że takiego szczęścia nie będziemy mieli i dlatego musimy wyciągać ręce po Wasze złocisze. 

Pomóżcie nam dopiąć budżet i zrealizować nasz wyjazd na MŚ. Przekażcie info o naszej grze oraz o nas samych swoim znajomym, rodzinie, przyjaciołom i wrogom. Patrząc na ilość zrealizowanych projektów oraz skalę pomocy udzielonej przez "polakpotrafi" z marazmu i niewiary w wyjazd, znowu pojawiła się u nas iskierka nadziei.

Złota nie obiecujemy, bo nie chcemy Was wkręcać. Francuzi, Włosi, czy zawodnicy z Thailandii są faworytami ale dajemy słowo, że wyciśniemy z siebie wszystko aby ugrać jak najwięcej!

Dla tych, którzy zdecydują się nas wesprzeć mamy prezenty niespodzianki podzielone według wartości zasilającego przelewu.

 

Ale o co chodzi? ...

Zapewne wszyscy, którzy nie słyszeli jeszcze o petanque zadają sobie właśnie to pytanie. Nasza gra jest bardzo prosta a reguły do ogarnięcia w małą chwilę. Przeciwko sobie grają dwie 3 osobowe drużyny. Pierwsza rzuca małą kuleczkę (świnkę- cochonnet) na odległość 6-10 m. Zawodnik tej drużyny rzuca swoją kulę, tak aby zatrzymała się najbliżej świnki . Drużyna przeciwna z takim smym założeniem wyrzuca swoją kulę i gra dopóty, dopóki nie będzie bliżej. W tym celu może wybijać kulę pierwszej drużyny, dopychać swoje kule lub po prostu plasować tak, aby jej kula zatrzymała się jeszcze bliżej. Partię może wygrać tylko jedna drużyna, zdobywając tyle punktów ile jej kul jest bliższych o najbliższej kuli przeciwników. Cały mecz gra się do 13 punktów, sumując punkty zdobywane na koniec każdej partii. 

Polecamy filmik nakręcony przez federację amerykańską, który w skrócie opisuje zasady i doskonale przedstawia klimat panujący w trakcie gry:

 

WYBRANE NAGRODY:

 

POMAGAJĄ NAM:

PATRONUJĄ NAM:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.09.2014 18:06