Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ola_thatway

ola_thatway

Warszawa

Pracuję w produkcji filmowej.
Nie mogłabym zajmować się niczym innym.
O tym marzyłam i to właśnie chcę robić na co dzień.
Hobbistycznie robię zdjęcia analogami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18110 PLN z 20000 PLN

140 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

90%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 16.04.2020.

WIELORYB / FILM DOKUMENTALNY O KRZYSZTOFIE GLOBISZU

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

 

 

O FILMIE

 

Według ostatnich badań dziennie wypowiadamy pomiędzy 15000 a 20000 słów, aby się ze sobą skomunikować. Co jeśli ta umiejętność zostanie nam zabrana? Jak wtedy mówić o swoich potrzebach, pragnieniach, o tym co nas boli, a co rozwesela, innymi słowy jak komunikować się ze światem? To właśnie pytania jakie chceemy postawić przed sobą i widzem w krótkometrażowym filmie dokumentalnym pt. „Wieloryb”.

Film będzie skupiał się na pracy Krzysztofa Globisza, cenionego aktora oraz pedagoga, który w 2014 roku przeszedł udar, w wyniku czego doznał afazji - utraty zdolności mowy.


Po rocznej obecności na zajęciach profesora prowadzonych w murach krakowskiego AST, zdaliśmy sobie sprawę, że jest to niesamowite pole obserwacji nie tylko w relacji uczeń - pedagog. Treści bowiem jakie przekazuje profesor Globisz - choćby swoją postawą, wolą walki czy chęcią porozumienia powodują, że jego zajęcia nabierają uniwersalnego charakteru, niosą ze sobą naukę nie tylko dla przyszłych aktorów, ale również tych wszystkich, którzy chcą zobaczyć co dosłownie oznacza walka z samym sobą.

Jego zajęcia cieszą się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem, ponieważ postanowił on opracować na swoje potrzeby zupełnie nową technikę pracy z głosem i słowem. Sekret jego nowej metody tkwi w bardzo prostym zamyśle: pracuje ze studentami jak gdyby byli afatykami, każe im na nowo nauczyć się mówić. Taki stan rzeczy sprawia, że faktycznie zarówno Krzysztof Globisz jak i jego studenci startują z tego samego miejsca - jako małe dzieci, które wypowiedziały swoje pierwsze słowa, które na nowo zadziwiają się odkrywaniem piękna ich melodyki, jak i możliwością zamknięcia w nich emocji. Tworzą swój własny, odrębny język - język Krzysztofa Globisza.


Krzysztof Globisz w jednym z wywiadów zapytany o jego zdaniem najpiękniejszy dźwięk na świecie, bez chwili namysłu odpowiedział - dźwięk wydawany przez wieloryby. W trakcie swojej rehabilitacji usłyszał o historii samotnika śpiewającego w częstotliwości 52 Hz i jego problemach z mówieniem - nie namyślając się długo postanowił go zagrać, a także stworzyć wspólnie ze studentami słuchowisko poświęcone ich wspólnej historii.

 

 

 


Film będzie opowiadał historię Krzysztofa Globisza udającego się w dwie podróże: pierwszą w roli pedagoga chcącego przekazać młodym ludziom dosłownie co oznacza walka z samym sobą oraz własnymi ograniczeniami i drugą: podróż na Islandię, w celu spotkania ze stadami wielorybów i być może skomunikowania się z tym jednym, osamotnionym, którego Krzysztof traktuje jak brata.

Jako, że kluczowym elementem naszego filmu ma być podróż Krzysztofa Globisza na Islandię celem konfrontacji z wielorybami, poszukujuemy dodatkowych środów na realizację naszego filmu.

 

KIM JESTEŚMY 

NA CO PRZEZNACZYMY ZEBRANE ŚRODKI

 

Na ten moment zrealizowaliśmy polską część zdjęć. 

Środki zebrane na portalu Polak Potrafi zostaną w całości przeznaczone na opłacenie przelotów naszego bohatera i minimalnej ekipy zdjęciowej, transportów na miejscu, wynajmu dodatkowego sprzętu filmowego na Islandii, a przede wszystkim pozwolą nam na wynajęcie łodzi celem wypłynięcia na spotkanie z wielorybami.

 

TERMIN REALIZACJI PROJEKTU

 

Zdjęcia wyjazdowe planujemy na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. 

Prace postprodukcyjne zamierzamy zakończyć do października 2020. 

 

KONTAKT

 

Jeśli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat naszego projektu zapraszamy do kontaktu mailowego: 

ola@thatwayfilm.com 

 

lub przez nasz fanpage:

https://www.facebook.com/thatwayfilm

 

Media o Twoim projekcie:

WYDARZENIA 23.02.2020Młodzi filmowcy realizują film dokumentalny o Krzysztofie Globiszu. Trwa zbiórka funduszy

www.sfp.org.pl | 2020-02-23

Powstaje film dokumentalny o Krzysztofie Globiszu – wielkim aktorze, który zadziwił Polaków wielką siłą ducha w walce z niszczącą chorobą. Młoda ekipa na portalu polakpotrafi.pl zbiera środki na wyjazd na zdjęcia do… Islandii!

„Nie bójcie się. I nie poddawajcie się”. Lekcje życia Krzysztofa Globisza

www.newsweek.pl | 2020-02-19

Kiedy sześć lat temu Krzysztof Globisz doznał rozległego udaru, lekarze nie dawali mu szans na powrót do zawodu. Dziś aktor nie tylko występuje na scenie, ale także uczy studentów pracy z mikrofonem. A młodzi filmowcy kręcą o nim niezwykły dokument.

Samotność wieloryba | Michał Hytroś

www.off.radiokrakow.pl | 2020-02-13

Reżyser Michał Hytroś realizuje film dokumentalny \"Wieloryb\", którego bohaterem jest Krzysztof Globisz. O pomyśle na ten obraz, relacji z prof. Globiszem, wyprawie na Islandię i samotności w oceanie opowiedział Anecie Hudzik.

„Wieloryb”. Dokument o Krzysztofie Globiszu z Islandią w tle

icelandnews.is | 2020-02-06

Znany i ceniony polski aktor filmowy i teatralny oraz pedagog Krzysztof Globisz odwiedzi niebawem Islandię w ramach realizacji filmu dokumentalnego, który będzie opowiadał o jego życiu i twórczości.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 16.04.2020 22:10