Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Baranowski

Michał Baranowski

Stary Toruń

Od kilkunastu lat pracuję w branży filmowej i telewizyjnej. Jako operator kamery, montażysta, grafik i od czasu do czasu jako producent współpracuję z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi. Realizuje reportaże, filmy dokumentalne i reklamowe. Od kilku lat prowadzę warsztaty telewizyjne i filmowe dla dzieci i młodzieży.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

117 PLN z 12500 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.08.2014.

Warsztaty filmowe dla dzieci z domów dziecka.

O projekcie

 

"Warsztaty telewizyjne i filmowe dla dzieci i młodzieży z domów dziecka"  to projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego celem jest  przeprowadzenie 16-stu warsztatów telewizyjnych i filmowych dla dzieci i młodzieży. Dlaczego akurat 16? Bo naszym celem jest dotarcie do każdego z województw i w wybranych placówkach przeprowadzenie warsztatów telewizyjnych i filmowych. Program warsztatów przygotowany jest dla grup liczących około 30 osób, wiec jak łatwo policzyć, podczas realizacji projektu blisko 500 młodych filmowców będzie miało okazję uczestniczyć w warsztatach:). Robi wrażenie prawda?. Od kilku lat realizujemy warsztaty w całej Polsce, spotykamy się z dziećmi i widzimy jak duże jest zainteresowanie tematyką filmu, telewizji czy animacji komputerowej. Dzieci mieszkające w domach dziecka bez Waszego  wsparcia nigdy nie będę miały szansy na udział w takich warsztatach, bo po prostu domów dziecka nie stać na zorganizowanie tego typu działań. Jeżeli Wam drodzy darczyńcy tak samo jak nam zależy na podarowaniu dzieciom odrobiny uśmiechu - WESPRZYJCIE NASZ PROJEKT.
Wszystkie nasze działania będziemy dokumentować i po zakończeniu projektu powstanie 45 minutowy film dokumentalny, którego tematem będą oczywiście warsztaty. W filmie wystąpią uczesnicy warsztatów, dyrektorzy placówek z którymi dzieci będą przeprowadzały wywiady i darczyńcy, którzy wpłacając odpowiednią kwotę, będa zaproszeni na warsztaty:) Po każdych zrealizowanych warsztatach umieścimy na naszej stronie internetowej
www.warsztatyfilmowe.eu i na naszym profilu facebook/warsztatytv informacje o tym co działo się na poszczególnych warsztatach, mnóstwo  zdjęć i materiały zrealizowane podczas warsztatów.
Dziękujemy!!!
Michał Baranowski i Marek Mikielewicz

PS. Bardzo byśmy chcieli, aby nasza wirtualna tablica już niedługo tak wyglądała. Żebyśmy mogli w każdym województwie przyczepić zdjęcia uśmiechniętych uczestników warsztatów.

Zbieranie środków na przeprowadzenie warsztatów w 16 województwach i 16 placówkach postanowiliśmy podzielić na 4 etapy. Projekt z którym się aktualnie zapoznajecie, dotyczy zbiórki na 5 placówek mieszczących się w Polsce północnej. Są to województwa zachodnio-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i kujawsko-pomorskie. Jeżeli okaże się, że kwota przekroczy 100% od razu będziemy wskazywać następne placówki. Po 30 dniach i pod warunkiem, że uda nam się z Waszą pomocą zebrać środki na warsztaty w 5 placówkach od razu ruszamy z drugim etapem i zbiórką na następne 4 placówki. A oto placówki, które ucieszył fakt udziału w projekcie. Dzieci i młodzież z tych placówek czekają z niecierpliwością na szalone warsztaty telewizyjne i filmowe.

Zachodnio-pomorskie:
Centrum Wspierania Rodziny "Pod Świerkiem" ul. Grunwaldzka w Białogardzie

Pomorskie:
Dom Dziecka "Na Wzgórzu" ul. 23 Marca 16 w Sopocie

Warmińsko-mazurskie:
Dom dla Dzieci i Młodzieży "Promyk" ul. Żeromskiego 19 w Morągu

Podlaskie:
Dom Dziecka w Białowieży ul. Parkowa 2 w Białowieży

Kujawsko-pomorskie:
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr1 w Toruniu ul. Sienkiewicza 12 w Toruniu

 

 Dla najmłodszych uczestników warsztatów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji oczywiście z pogranicza telewizji i filmu. Podczas warsztatów telewizyjnych i filmowych dla najmłodszych największy nacisk kładziemy na rozwijanie zainteresowań plastycznych i artystycznych. W przystępny sposób zapoznajemy dzieci z prostymi programami do poklatkowej animacji komputerowej, tworząc z uczestnikami ciekawe filmy animowane. Animacje realizujemy prostymi metodami wykorzystując kredki i papier, klocki lego lub darmowe programy do animacji komputerowej. Każdy z uczestników otrzymuje od nas program komputerowy, aby po zakończeniu warsztatów mógł tworzyć swoje animacje. Animacje to nie wszystko. Podczas warsztatów telewizyjnych i filmowych bawimy się z dziećmi w telewizję, realizując np. dziennik telewizyjny, czy prognozę pogody i wiadomości sportowe. Do tego celu wykorzystujemy wirtualne studio czyli tzw. green box.

Starsi uczestnicy warsztatów  zrealizują newsa telewizyjnego, reportaż opowiadający o miejscu w którym odbyły się warsztaty i krótką formę fabularną. Przy realizacji newsa każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako dziennikarz, operator kamery czy dźwiękowiec. Realizacja filmu fabularnego zainteresuje z pewnością młodych aktorów i reżyserów i wszystkich tych, którzy zastanawiają się jak wygląda praca na prawdziwym planie filmowym. Kilka stanowisk do animacji komputerowej będzie czekało na wielbicieli filmów animowanych. Animacje komputerowe będziemy realizować za pomocą takich programów jak Stykz, After Effects, Photoshop, czy Illustrator.

Największą atrakcją podczas warsztatów jest realizacja filmu fabularnego. Uczestnicy próbują swoich sił jako aktorzy, realizatorzy zdjęć, dźwiękowcy, dyżyrni planu, asystenci, reżyserzy. Przygotujemy wspólnie profesjonalny plan zdjęciowy z mnóstwem filmowych gadżetów. Bedzie profesjonalne oświetlenie, sprzęt dla dźwiękowca, kamery, odglądy i oczywiście mnóstwo rekwizytów i cała szafa do charakteryzacji:) Peruki, stroje, okulary, nakrycia głowy i wiele wiele innych rozchwytywanych przez młodych filmowców gadżetów!!! Dla reżyserów mamy specjalny gadżet - REŻYSERSKIE KRZESŁO czy REŻYSERSKI MEGAFON:).

Zobaczcie jak wyglądały warsztaty, które już przeprowadziliśmy. Poniżej kilka zdjęć i kilka filmów, które powstały podczas warsztatów. Takie atrakcje czekaja na dzieci z domów dziecka:)

 


W brażny telewizyjnej i filmowej pracujemy od wielu lat. Realizowaliśmy setki newsów, reportaży,  filmów dokumentalnych czy reklam  - ale cały czas bawimy się wywołując emocje obrazem! I chcemy się  tą radością dzielić  z innymi. Bo robienie własnego filmu - to tworzenie nowego świata i... fajna zabawa!  W trakcie warsztatów mówimy jak przygotowywać scenariusz, jak rozpisywać sceny, trenujemy zabawę z kamerą, uczymy jak filmować, bawimy się w animacje poklatkową i komputerową. Podczas warsztatów wykorzystujemy sprzęt i ten profesjonalny i zwykłe domowe kamery, aparaty fotograficzne, kamery internetowe czy telefony komórkowe - generalnie wszytko to czym można rejestrować obraz i dźwięk. W magiczny świat fillmu wprowadzają:

Michał Baranowski
Operator kamery, montażysta, grafik komputerowy, fotograf. Od kilkunastu lat współpracuje z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi (TVP, POLSAT, TVN, PLANETE, ARTE, DISCOVERY).Realizował materiały filmowe m.in. dla "MAGAZYNU EKSPRESU REPORTERÓW” TVP 2, „PUNKT WIDZENIA” TVP 1, „PO ZMIERZCHU” TVP 2,„NEWSROOM” TVP INFO, „TYGODNIK.PL” TVP POLONIA. Realizował zdjęcia filmowe do kilkunastu filmów dokumentalnych emitowanych na kanale  PLANETE, TVP POLONIA, DISCOVERY. W latach 2009 – 2011 zrealizował oprawy graficzne do publicystycznych programów emitowanych w TVP S.A. Jako fotograf współpracuje z Agencją Fotograficzną „Reporter”.

Marek Mikielewicz

Socjolog, dziennikarz prasowy i telewizyjny, wykładowca w  Wyższej Szkole Gospodarki i koordynator Podyplomowych Studiów Public Relations, były pracownik Zespołu Prasowego i Komunikacji  Społecznej w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie, Reporter i prezenter TVP S.A., przygotowywał materiały: dla „WIADOMOŚCI”, „PANORAMY”, „TELEEXPRESU”, TVP INFO, "TVP POLONIA. Autor materiałów informacyjnych i wielu programów telewizyjnych. Prowadził szkolenia dotyczące współpracy z mediami, występami publicznymi i komunikacji dla samorządowców, przedstawicieli biznesu, polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych, rzeczników prasowych policji i służby więziennej.  Producent serialu „ZAWSZE AKTYWNY” 12 odcinków emitowanych na antenie TVP BYDGOSZCZ.

Mamy na swoim koncie realizację kilkudziesięciu warsztatów telewizyjnych i filmowych w których uczestniczyło około 1000 osób!!!. Jesteśmy autorami ogólnopolskiego konkursu "NAJCIEKAWSZY FILM O GMINIE" do którego zgłoszonych zostało kilkanaście filmów z całej Polski. Udział w konkursie był przeznaczony dla dzieci, które brały udział w naszych warsztatach. Zainteresowanie jakie wzbudził konkurs to dowód na to, że uczestnicy "złapali bakcyla"!. Poniżej link do wybranych warsztatów, które realizowaliśmy.
ZREALIZOWANE WARSZTATY. Wraz z uczestnikami zrealizowaliśmy kilkadziesiąt ciekawych etiud fabularnych, animacji komputerowych i newsów telewizyjnych.  Organizatorzy i uczestnicy byli bardzo zadowoleni o czym świadczą referencje jakie otrzymaliśmy. NASZE REFERENCJE. Lokalne media także umieszczały informacje o warsztatach, które organizujemy. NAPISALI O NAS.

 

Aby zrealizować nasz projekt  i przeprowadzić warsztaty w 16-stu domach dziecka potrzebujemy 40000 zł. Koszt pojedyńczych warsztatów to 2500 zł. Dlaczego aż tyle? Bo musimy pokonać setki kilometrów, bo zabieramy ze sobą mnóstwo drogiego sprzętu (kilkanaście kamer, 10 stanowisk komputerowych do montażu i animacji komputerowej, aparaty fotograficzne, latającego drona, wirtualne studio z green boxem, oświetlenie, dźwiek, scenografie, charakteryzacje, gadżety filmowe). Musimy gdzieś spędzić noc, coś zjeść aby mieć siłę na następne warsztaty.:) Każdemu uczestnikowi wręczamy profesjonalny imienny dyplom i po zakończeniu warsztatów płytę DVD z realizacjami. Pozostaje jeszcze nasza praca:) Prowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży to nie jest łatwe zajęcie. Tak! miłe i budujące, ale nie łatwe. Cały dzień spędzony z energetyczną i żadną wiedzi ekipa młodych filmowców może dać w kość prawie czterdziestoletnim wykładowcom:) Nasza praca nie kończy się po opuszczeniu domu dziecka. Musimy zmontować filmy, animacje, newsy, nagrać płyty DVD i wysłać uczestnikom warsztatów. Będziemy także przygotowywać materiały, które bedzie można zobaczyć na naszejs tronie www i na naszym profilu facebook. Po odwiedzeniu 16- stu domów dziecka przystąpimy do montażu 45 minutowego filmu dokumentalnego, który będzie opowiadał o naszym projekcie. Film będzie gotowy 30 dni po zakończeniu projektu.

Każda złotówka powyżej 100% kwoty zostanie przeznaczona na warsztaty w kolejnych województwach.

Lubuskie, Wielkopolskie, Mazowieckie, Lubelskie, Świętokrzyskie, Śląskie, Opolskie, Dolnosląskie, Małopolskie, Podkarpackie, Łódzkie.

Będziemy na bieżąco informować  o wybranych placówkach:)


ALE...wierzymy, że osób z dobrym sedruchem jest tak wiele, że te dwie ostatnie grafiki, nie maja racji bytu:)

Pozdrawiamy.

Michał Baranowski i Marek Mikielewicz

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.08.2014 18:06