Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karolina Rogóz-Namiotko

Karolina Rogóz-Namiotko

Olsztyn, Polska

Z wykształcenia jestem artystą plastykiem i pedagogiem.
Ukończyłam Wydział Sztuki UWM na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Studia ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym w pracowni rzeźby pod kierunkiem prof. Teresy Platy-Nowińskiej. Ukończyłam również podyplomowe Studia Zintegrowanej Wczesnej Edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim tym samym zdobywając uprawnienia do nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W marcu 2013 ukończyłam studia podyplomowe z Technologii Multimedialnych i Grafiki komputerowej, które obudziły we mnie pasję do robienia filmów. Ale największą moją pasją jest nauczanie, ta przygoda zaczęła się dawno temu i trwa do dziś. Pielęgnuję w sobie tą umiejętność każdego dnia pracując z dziećmi i młodzieżą.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

183 PLN z 17000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.08.2015.

Miejsce doznań artystycznych - pracownia ceramiki dla...

O projekcie

Jesteśmy młodą firmą z branży artystycznej. Zajmujemy się pozaszkolną edukacją artystyczną dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Prowadzimy zajęcia z ceramiki w przedszkolach, szkołach, domach kultury, świetlicach terapeutycznych itp.

Po dwóch latach tułaczki postanowiliśmy otworzyć własną pracownię ceramiki. Planujemy stworzyć miejsce dla ludzi z pasją, pragnących poszerzać swoje zainteresowania związane z szeroko pojętą sztuką. Marzy nam się miejsce kreatywnego relaksu pełne dobrej energii i wspaniałych twórczych ludzi. 

Dysponujemy odpowiednim sprzętem i fachowym wyposażeniem. Posiadamy piec do wypalania ceramiki, koło garncarskie oraz wszystkie potrzebne narzędzia oraz media niezbędne do pracy.

Znaleźliśmy wymarzone miejsce, lecz by je dostosować do potrzeb pracowni ceramicznej potrzebujemy Waszego wsparcia.

 

Otwarcie planujemy już we wrześniu 2015 roku. Pracownia będzie się znajdować w piwnicach zabytkowej kamienicy na obrzeżach Parku Centralnego w Olsztynie przy ul. Niepodległości 85.

 

 


 Nazywam się Karolina Rogóz Namiotko i z wykształcenia jestem artystą plastykiem oraz pedagogiem.

Ukończyłam Wydział Sztuki UWM na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Studia ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym w pracowni rzeźby pod kierunkiem prof. Teresy Platy-Nowińskiej.

Ukończyłam również podyplomowe Studia Zintegrowanej Wczesnej Edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim tym samym zdobywając uprawnienia do nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W marcu 2013 ukończyłam studia podyplomowe z Technologii Multimedialnych i Grafiki komputerowej, które obudziły we mnie pasję do robienia filmów.

Ale największą moją pasją jest nauczanie, ta przygoda zaczęła się dawno temu i trwa do dziś. Pielęgnuję w sobie tą umiejętność każdego dnia pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi

Po kilku latach wyobrażania sobie jakby wyglądało idealne miejsce, w którym mogłabym pracować, rozwijać zainteresowania i doskonalić swój warsztat, postanowiłam otworzyć własną firmę. Pracownia Artystyczna Ceramic powstała z pasji i wiary w to, że praca może być przyjemnością. Moim głównym zadaniem nie jest tylko tworzenie w zaciszu własnej pracowni, to również spotkania z ludźmi, odpowiadanie na ich potrzeby i wspólne tworzenie pięknych rzeczy. W każdy projekt wkładam serce, a ręce realizują to co podpowiada umysł.

 

Gospodarzem kamienicyprzu ul. Niepodległości 85 jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie „ARKA”, z którym współpracujemy od początku działalności, prowadząc zajęcia plastyczne. To bezpieczna przystań dla wszystkich dzieci oraz ich rodziców potrzebujących pomocy i wsparcia.

Stowarzyszenie prowadzi Dom Dziennego Pobytu Dziecka „ARKA”, zajmując się min.:

  • opieką nad dziećmi z rodzin będących w potrzebie umożliwiając im przebywanie w „ARCE” i korzystanie z dożywiania w formie 2 daniowych obiadów, podwieczorku, kolacji i wsparcia żywnościowego rodzin;

  • wyposażeniem dzieci w podręczniki i, zeszyty i przybory szkolne;

  • pomaganiem w nauce;

  • organizowaniem terapii psychologicznej, logopedycznej , prawnej oraz profilaktykę z zagrożeń społecznych;

  • organizowaniem wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci;

oraz autorem wielu innych inicjatyw.

Każdy kto współpracował z wychowawcami jako nauczyciel czy bywał tam jako dzieciak wie, że to naprawdę wyjątkowe miejsce. Pełne serdecznych i życzliwych ludzi. Tam każdy czuje się jak w domu.

Dlatego też właśnie to miejsce wybraliśmy na naszą nową siedzibę. Klimatyczny zabytkowy budynek, przepełniony śmiechem i pozytywną energią. Idealny na pracownię ceramiki. W pobliżu plac zabaw oraz Park Centralny. Doskonałe miejsce do warsztatów plenerowych tj. wypały raku czy festynów rodzinnych połączonych z twórczym spędzaniem wolnego czasu.

 

 

WARSZTATY DLA DZIECI

Zajęcia artystyczne to niekończąca się zabawa. Dzieci posiadają niezwykłe umiejętności twórcze, a świat przedstawiony w ich pracach, to magiczne wielowymiarowe miejsce pełne kolorów, zapachów, smaków i kształtów. Sposób w jaki dzieci postrzegają rzeczywistość, w której „O” jest kwaśne, a trawa ma intensywny odcień purpury, jest dla mnie szalenie inspirujące i daje siłę do własnej pracy artystycznej.

Ceramika to duża frajda, ale przede wszystkim to niezły zestaw ćwiczeń dla naszego mózgu. W wieku przedszkolnym rozwija się intensywnie układ nerwowy i każde dodatkowe bodźce stymulują go do szybszego rozwoju.

DLACZEGO CERAMIKA?

Praca z gliną wpływa na harmonijny rozwój. Zabawy manipulacyjne rozwijają układ nerwowy, przygotowując rękę do nauki pisania. Zabawy twórcze rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne oraz wizenie przestrzenne, które wpływa na rozumienie pojęć matematycznych. Podczas lepienia dzieci pracują oburącz i tym samym pracują również obie półkule mózgu, i co najciekawsze, zajęcia manipulacyjne mają drogocenny wpływ na rozwój mowy. Napewno każdy z nas zaobserwował swojego malucha, jak podczas intensywnej pracy nad kolorowanką jego języczek wędrował w buzi raz w prawo, drugi raz w lewo, a za trzecim razem wystawał gdzieś na zewnątrz. Im więcej dziecko działa twórczo tym lepiej.

OD KIEDY?

Zaczynać już mogą bardzo małe dzieci np. 2-latki, które najpierw pracują tylko z gliną: ugniatają, turlają, rolują, tworząc przedmioty, których przeznaczenie trudno jest odgadnąć. Starsze dzieci mogą już pracować przy kole garncarskim, tworząc konkretne prace użytkowe, które po wypaleniu spełniają swoją rolę użytkową.

DLA KOGO?

Dla każdego dziecka, które lubi zabawy twórcze. Doskonałe również dla maluchów, które mają zaburzenia intelektualne czy fizyczne.

 

 

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Warsztaty ceramiczne to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu również dla dorosłych. Po tygodniu spędzonym w pracy zabawa w glinie wydaje się być zapowiedzią wspaniałej zabawy. Jeżeli cenisz sobie wartość własnoręcznie wykonanego przedmiotu, możesz to zrobić, uczestnicząc w warsztatach ceramiki organizowanych przez naszą pracownię.

 

 

Szczególną popularnością cieszą się warsztaty formowania naczyń na kole garncarskim. Bo która z nas dogie Panie nie pamięta sceny z filmu "Uwierz w Ducha". 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ockVlFKhttQ

 

 

 

 

NIE TYLKO CERAMIKA

Prowadzimy również inne warsztaty o charakterze twórczym.

Jedną z naszych ciekawszych propozycji są warsztaty multimedialno-artystyczne dla dzieci w każdym wieku. Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z procesem tworzenia filmów metodą poklatkową.

W czasie zajęć dzieci poznają zasady pracy filmowca i scenarzysty. Samodzielnie wykonują postaci i scenografię.

Praca nad własnym filmem to wyśmienita zabawa. Dzieci samodzielnie pracują nad scenariuszem. W ten sposób wkraczają w świat wyobraźni, a cały proces kreacji wpływa niezwykle stymulująco na procesy myślowe. Następny krok to przygotowanie planu zdjęciowego, czyli lepienie postaci z plasteliny i rysowanie scenografii. Każdy scenariusz precyzyjnie określa co, gdzie i jak. Kolejny krok to fascynująca praca operatora kamery, który przy pomocy aparatu cyfrowego robi zdjęcia. I tak nasz film powstaje klatka po klatce.

Realizacja filmu metodą poklatkową to niezwykłe doświadczenie. Efekt końcowy może zaskoczyć niejednego dorosłego. Warsztaty multimedialn-artystyczne wpływają na procesy poznawcze, stymulują obszary mózgu odpowiedzialne za kreacje, ale również za logiczne myślenie. Podnoszą znacząco samoocenę i poczucie własnej wartości.

Nasze filmy:

„Przygoda Królików”
https://www.facebook.com/pracowniaceramic/videos/vb.560662064028502/581307448630630/?type=2&theater

„Mikołaj Kopernik i zagadka wszechświata”
https://www.facebook.com/pracowniaceramic/videos/vb.560662064028502/574347172659991/?type=2&theater

„Love Story czyli Historia Miłosna”
https://www.facebook.com/pracowniaceramic/videos/vb.560662064028502/779225905505449/?type=2&theater

 „Wielka przygoda nowej drużyny”
https://www.facebook.com/pracowniaceramic/videos/vb.560662064028502/733220913439282/?type=2&theater

 

WARSZTATY PROJEKTOWANIA BIŻUTERII NIE TYLKO DLA PAŃ

Najlepszym przyjacielem kobiety jest oczywiście biżuteria i to nie koniecznie ta z diamentów.

Jeżeli chcesz poznać techniki tworzenia biżuterii i wykonać własnoręcznie komplet dla siebie lub dla kogoś bliskiego to ten warsztat jest dla ciebie.

W dzisiejszych czasach jesteśmy zasypywani towarami z sieciówek. To projektanci decydują w czym chodzimy i jaki kolor jest modny w danym sezonie. Nadszedł czas kiedy sami możemy decydować o tym co na siebie włożymy. Swoją wyjątkowość możemy podkreślić poprzez wykonanie nietuzinkowych dodatków tj. kolczyki, naszyjnik, brelok do torebki, bransoletka.

Na warsztatach dowiesz się min. jaki rodzaj biżuterii pasuje do twojej urody. Które elementy twarzy możesz podkreślić odpowiednio dobraną biżuterią oraz jak uniknąć stylistycznych pułapek.

Ale przede wszystkim wykonasz komplet biżuterii, która będzie dokładnie taka jaką sobie wymarzyłaś.


 

Przez długi czas opracowywaliśmy plan, liczyliśmy, robiliśmy prezentacje i znów liczyliśmy.

Budynek jest pod opieką konserwatora zabytków i to powoduje znaczne utrudnienia, zwiększając koszty remontu. Po ostatecznych rozmyślaniach ustaliliśmy budżet, który pozwoli nam na wprowadzenie się tam we wrześniu tego roku. 

  

 

I próg

Na początek potrzebujemy 17.000 zł które przeznaczymy na wymianę okien i renowację podłogi.

Koszt jednego okna, zatwierdzonego przez konserwatora zabytków, to 4000 zł.

Ta suma pozwoli nam stworzyć ciepłe i estetyczne wnętrze, w którym będzie nam się dobrze pracować podczas wspólnych kreatywnych warsztatów.

 

II próg

Jeżeli uda nam się przekroczyć próg 120 % to dodatkowe środki przeznaczymy na zakup maszyn i narzędzi, które usprawnią pracę i zwiększą wybór dostępnych technik. W planach mamy zakup kolejnego koła garncarskiego, a z waszą pomocą może i dwóch następnych.

Doceniamy każdą pomoc. Wierzę, że wspólnymi siłami zdziałamy cuda.

 

 

Przede wszystkim dlatego, że dzięki Twojej pomocy powstanie w Olsztynie pierwsza pracownia ceramiki dostępna dla wszystkich. Planujemy zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, indywidualne oraz grupowe. Będą warsztaty dla par formowania naczyń na kole garncarskim w stylu Demi Moore i Patricka Swayze oraz fachowe szkolenia z dziedziny ceramiki prowadzone przez wybitnych instruktorów. Wspierając nas możesz spełnić również swoje marzenia.

 

 

 

 

Nagrody to unikatowe wyroby, tworzone w naszej pracowni z najwyższą starannością. Poniżej prezentujemy tylko kilka przykładów kafli, naszyjników i ozdób. Jeżeli zechcesz wesprzeć nasz projekt, z puli nagród będziesz mógł wybrać produkt, który pod względem kolorystycznym czy rodzaju namalowanego wzoru, będzie ci odpowiadał. Dodatkowo dostosujemy długość naszyjnika czy bransoletki indywidualnie podczas wizyty w pracowni. Wszystkie nagrody będą do odebrania połowie pażdziernika.

 

 

 

www.ceramic.olsztyn.pl

https://www.facebook.com/pracowniaceramic

 https://instagram.com/ceramic_pracownia_artystyczna/

https://twitter.com/Ceramic_olsztyn

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.08.2015 10:10