Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wieczór filmowy

Wieczór filmowy

Kraków

Jesteśmy kilkunastoosobową grupą studentów zarządzania mediami i kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, działającą pod bacznym okiem naszej koordynatorki, pani Agaty Adaszyńskiej. Chcemy Wam dostarczyć niezapomnianych, postindustrialnych wrażeń! :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6 PLN z 800 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.05.2014.

Wieczór filmowy (Polikultura)

O projekcie

Czy zastanawialiście się nad tym co mają ze sobą wspólnego kino nieme z lat 20. XX w., post-industrialne wizualizacje, obrazy futurystyczne, muzyka synth pop oraz fragment krakowskiej dzielnicy Podgórze - Zabłocie? 31 maja 2014 roku będzie można to sprawdzić.

 

Kim jesteśmy i co mamy w planach?

Jesteśmy studentami pierwszego roku Zarządzania Kulturą i Mediami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasza inicjatywa "Wieczór filmowy - krajobraz postindustrialny w kinie" jest jednym z wydarzeń odbywających się w ramach Festiwalu Polikultura. Poprzez współorganizację tego przedsięwzięcia chcemy zdobyć praktyczne umiejętności zarządzania projektem kulturalnym oraz rozwinąć nasze zainteresowania.



Organizowany wieczór filmowy tematyką nawiązuje do unikalnego, poprzemysłowego krajobrazu Zabłocia. Wzmianki o tymże terenie pojawiły się w źródłach historycznych już w XIV wieku. Niemniej okres najprężniejszego jego rozwoju przypadł na przełom XIX i XXw., gdy przemysł zaczął stanowić ważną część życia mieszkańców dużych miast. W takim też charakterze zdołał zapisać się w świadomości większości z nas. XXI wiek przynosi jednak zupełnie nowy oddech temu zapomnianemu obszarowi.

 

O wieczorze słów kilka:

Wieczór - tylko i aż. Tylko, bo w szerokim wachlarzu filmów o tematyce poprzemysłowej można by przebierać długimi godzinami. Aż, bo planowane filmy dostarczą każdemu solidną dawkę wrażeń.
Zaprezentowane zostaną wybrane dzieła kinematografii, które pozwolą widzom zmierzyć się ze swoimi własnymi wyobrażeniami o post-industrialnym świecie. A pobudzą ich do tego:

  • fragmenty Metropolis w reżyserii Fritza Langa,
  • Made in Silesia Marka Stańczyka
  • Łowca Androidów Ridleya Scotta

Jako że filmy bez ścieżki dźwiękowej mało by znaczyły, dodatkowo ów wieczór uświetni zespół NAFTB. Swoim autorskim materiałem będzie on wprowadzać uczestników w nastrój sprzyjający przemyśleniom o poprzemysłowości. Podsyci go również prelekcja filmoznawcy, prof. Piotra Sitarskiego z Uniwersytetu Łódzkiego. Całość zaś podsumuje panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi ze świata kinematografii, a także przedstawicielami krakowskich organizacji i instytucji kulturalnych.

 


I jeszcze trochę więcej słów o współpracujących z nami:

Prof. Piotr Sitarski:

Prof. Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Piotr Sitarski jest filmoznawcą i medioznawcą, pracuje w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się problematyką współczesnej kultury popularnej, filmu i nowych mediów. Jest między innymi autorem Rozmowy z cyfrowym cieniem, monografii Sens stylu, a także książki O twórczości filmowej Ridleya Scotta oraz współautorem podręcznika Człowiek – twórca kultury. Ponadto pełnił funkcję redaktora prac zbiorowych: Kino EuropyInterpretacja dzieła filmowego.

Zespół NAFTB:

Projekt NAFTB to intrygujący kolektyw, który prowadząc nas w inną, równoległą rzeczywistość, zabierze w kosmiczną podróż, której celem będą inne światy. Eksperymentalna muzyka, którą tworzą to refleksyjna, nieco nostalgiczna mieszanka trip hopu, ambientu z elementami electro i wybuchami syntezatorów. Całości dopełniają wizualizacje oparte na filmach z lat 80. i 90. To w nich właśnie będziecie mogli szukać fragmentów Metropolis F. Langa!

Kadr z

 

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Postindustrialny wieczór filmowy będzie ucztą dla koneserów kina, wielbicieli futurystycznych obrazów i dźwięków, jak również ciekawą propozycją spędzenia sobotniego wieczoru dla mieszkańców Zabłocia. 
31 maja przeniesiemy się w zupełnie nową „postindustrialną rzeczywistość„ właśnie po to, by udowodnić, że wyróżniający się charakter
tej dzielnicy jest niepodważalnym atutem Krakowa i możliwością wzbogacenia oferty kulturalnej tego miasta. Realizując to spotkanie nie tylko zwracamy uwagę na potencjał tego miejsca, ale przede wszystkim pragniemy zaangażować wszystkich tych, którzy mają najwięcej wspólnego z Zabłociem, czyli jego mieszkańców. Spodziewamy się dużego zainteresowania wieczorem filmowym, które może być wyrażone nie tylko poprzez uczestnictwo, z pewnością docenimy też wsparcie finansowe naszego projektu.

 
Na co potrzebujemy pieniędzy?

Na cały szereg maleńkich rzeczy, które składają się na powodzenie naszego wieczoru! Sprzęt, catering, opłaty do ZAiKSu, materiały biurowe, materiały promocyjne i... gadżety dla wszystkich, którzy nas zechcieli nam pomóc! :)

 
Patroni medialni

Więcej informacji:

www.facebook.com/events/1442374989307199/?fref=ts

www.facebook.com/polikulturafest

www.polikultura.pl


Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.05.2014 18:06