Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja FREA-art

Fundacja FREA-art

Gdańsk

Misją Fundacji jest rozwój twórczośœci, rozwój poprzez twórczośœć oraz wspieranie działań zmierzających do poprawy funkcjonowania społeczeństwa polskiego, w szczególnoœci w zakresie relacji międzyludzkich. Fundacja wspiera działania, w których sztuka jest formą komunikowania się między twórcami a œświatem, sposobem przekazywania sensów i wartośœci, w szczególnośœci takich jak: dobro, prawda, piękno, a także otwartośœci, szczerośœci i współdziałania między ludźŸmi.

CELE FUNDACJI:
1) Rozwój i promocja polskiej kultury i sztuki oraz jej twórców,
2) Rozwój edukacji artystycznej i kulturalnej oraz jej upowszechnianie,
3) Wspieranie rozwoju poprzez sztukę,
4) Promowanie idei otwartośœci, szczerośœci i współdziałania między ludŸźmi, a także takich wartośœci jak: prawda, dobro i piękno.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2501 PLN z 2500 PLN

13 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.09.2014.

Teledysk do utworu Modlitwa Roberta Kanaana

O projekcie

Fundacja FREA-art wydała nową płytę Roberta Kanaana "Continuum" (klimat etno, world). Już tydzień później zaczęliśmy kręcić teledysk do jednego z utworów pt. "Modlitwa". 22 września z pomocą grupy wolontariuszy nakręcimy sceny zbiorowe. Aby osiągnąć profesjonalny efekt - potrzebujemy zakupić kilkanascie kostiumów dla aktorów. Bardzo liczymy na Wasze wsparcie!

Zanim zdecydujesz się na wsparcie projektu zakochaj się w muzyce Roberta...

Płyta "Continuum" Roberta Kanaana

Robert Kanaan (zajrzyj na oficjalną stronę artysty) to artysta o znaczącym dorobku
w dziedzinie muzyki teatralnej oraz muzyki elektronicznej (etno, world). 

 Posłuchaj fragmentów utworów z płyty "Continuum"

 oraz wybranych utworów z płyty "Gaja"

CONTINUUM to kolejny, po albumie „GAJA” concept album Roberta Kanaana. Jedenaście utrzymanych w stylistyce world i etno utworów ukazuje wizję raju utraconego, utopijnej „Świętej Wyspy” („Santa Isla” to tytuł jednego z utworów), na której człowiek żyje w harmonii z Naturą i Wszechświatem. Kompozytor pozostaje wierny swojemu charakterystycznemu stylowi muzycznemu, serwując przy okazji kilka niespodzianek. Największą z nich jest z pewnością pojawienie się partii wokalnych. Połączenie ciepłego głosu Katarzyny Chudzik i głębokich tekstów Anny Kobieli–Kanaan i Roberta Kanaana z pewnością zachwyci wymagających odbiorców. Etnicznie brzmiące instrumenty perkusyjne i pulsujące rytmy idą tu w parze z klasycznymi smyczkami, ciepło egzotycznych fletów spaja się w całość z szeroką orkiestracją.

 Ta płyta to muzyczne opowieści z mitycznej Świętej Wyspy, utopijnej krainy szczęśliwości, w której człowiek żyje w harmonii z Naturą, Stwórcą i Samym Sobą. Płyta niezwykła także dlatego, że od poczatku gromadzi wokół uznanego już kompozytora młodych twórców, którszy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Są nimi wokalistka - Katarzyna Chudzik, autorka tekstów - Anna Kobiela-Kanaan oraz młodzi filmowcy: Marek Głuszczak i Michał Toczek, którzy właśnie kręca teledysk do utworu "Modlitwa". 

Zobaczcie jak wyglądał pierwszy dzień zdjęć

Nie było łatwo - wczesne wstawanie (przed wschodem słońca), zimny Bałtyk...

Efekty są jednak warte tych drobnych wyrzeczeń.

 

 

Siły Wyższe wyraźnie nam sprzyjają. Dostaliśmy nie tylko wspaniałą pogodę, ale również oszałamiający wschód słońca.

Bóg zrobił co mógł. Teraz potrzebujemy Waszej pomocy!

Bo to dopiero początek! 22 i 29.09 kręcimy sceny zbiorowe. Nie tylko możecie nas wesprzeć finansowo. Macie też szansę być tam z nami, bo jeszcze do 15.09 czekamy na zgłoszenia wolontariuszy-aktorów. Szczegóły znajdziecie tutaj: Strona wydarzenia na Facebooku 

O teledysku

Teledysk rozgrywa się w mitycznej krainie, dawno, dawno temu...  To historia ludu zmuszonego do wedrówki w poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemii. To metafora wędrówki przez życie, która wymaga od nas często niełatwych wyborów, opowieść
o wierze, zaufaniu i miłości. 

Tekst utworu (PRZECZYTAJ TEKST "MODLITWY") mówi o ulotności życia. Jest modlitwą człowieka, który niezależnie od trudów i przeciwności idzie dalej swoją ścieżką, bo wie, że to krótkie życie musi przeżyć jak najlepiej - w zgodzie z Sobą. Uśmiecha się mimo bólu, gdyż wie, że nawet jeśli wokól nie widać żywej duszy, ktoś zawsze w tej podróży mu towarzyszy.

Jesteś słuchowcem? POSŁUCHAJ TU

Teledysk kręcimy siłami wolontariuszy. Potrzebujemy pieniędzy na kilkanascie kostiumów do scen zbiorowych. 

Nie czekamy z założonymi rękami, staramy się organizować co się da, szperamy po lumpeksach, w szafach, ale marzy nam się więcej. Jeśli jednak przejrzysz szafe i znajdziesz w niej lniane lub bawełniane ubrania o bardzo prostym kroju lub w stylu etnicznym: koszule i spodnie meskie, spódnice, sukienki, bluzki, szale, chusty damskie, rzemyki, drewnianą biżuterię, buty z rzemyków, sandałki góralskie, sandały męskie (w stylu "jezuski") w kolorystyce: beże, brązy, szarości, ecru, biele (najlepiej złamane) - napisz: fundacja@frea.art.pl. Chętnie przyjmiemy dary :)

A jeśli dostaniemy więcej, albo zorganizujemy kostiumy w inny sposób?

  • Zapewnimy wolontariuszom-aktorom skromny catering i zwrot kosztów podróży.
  • Zapłacimy filmowcom choć symboliczne wynagrodzenie (na pewno wykorzystają je do dalszego rozwijania swojej pasji).
  • Pozostałą kwotę przeznaczymy na promocję teledysku. 

 

POZNAJ ZESPÓŁ

 

ROBERT KANAAN - kompozytor, twórca utopijnych rajów

Robert Kanaan to gwiazda klasycznej muzyki elektronicznej, kompozytor muzyki teatralnej, muzyk, producent. Wydał m.in.  „Panocean” (1992), „Primavera” (1994), „Białe Gołębie”(Towarzystwo Amicus, 1994) „Karaibi” (CARE, 1999), Gaja (Luna, 2010). Jego muzyka przesycona jest klimatami etnicznymi. Robert poszukuje inspiracji w muzykach różnych kultur i różnych epok historycznych. Każdy jego utwór jest podróżą.

Z działalnością teatralną związany od 1995 roku. Na swoim koncie ma muzykę dla ponad 30 spektakli komponowaną dla teatrów w kraju i za granicą. Jego realizacje to m.in. „Sonata Belzebuba” w reż. Julii Wernio (Teatr Miejski w Gdyni), „Wyzwolenie” w reż. Andrzeja Rozhina (Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.), „Gwiazdy na porannym niebie” w reż. Andrzeja Pieczyńskiego (Teatr Polski w Warszawie) oraz „Die Mutter” w reż. Janiny Szarek (Teatr Studio w Berlinie). Tworzy również widowiska multimedialne i parateatralne, m.in. dla Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Zdobywca nagrody na Festiwalu Młodej Sztuki za kompozycję muzyczną oraz wyróżnienie Rzeczypospolitej za najlepszą muzykę w sezonie teatralnym 1995/96 w Polsce wg rankingu miesięcznika Teatr. W roku 2015 obchodzić będzie dwudziestolecie swojej pracy dla teatru (planowane jest wydanie podsumowującego ten czas albumu).

W 2014 roku skomponował monumentalny poemat muzyczny „CARMINA IANICII” z udziałem kwartetu smyczkowego La Scala, śpiewaczki Izy Plath, aktora Andrzeja Pieczyńskiego i kompozytora - Roberta Kanaana (instrumenty elektroniczne). W tym roku ukazała się również płyta „Hołd” z jego udziałem. 22 sierpnia premierę miałą kolejna płyta „Continuum”, na której nowością są partie wokalne Katarzyny Chudzik.

 Więcej informacji: http://robertkanaan.pl/

ANNA KOBIELA-KANAAN - kierownik produkcji, autorka tekstu,                                                współautorka scenariusza

Anna Kobiela-Kanaan jest reżyserem, instruktorką teatralna, autorka tekstów. Pisze odkąd pamięta, jednak na długie lata pasja literacka ustąpiła pasjom teatralnym i powróciła również w związku z nimi. Dotychczas Anna pisywała głównie scenariusze na potrzeby własnych sztuk. Najważniejsze z nich to „Święta być muszą!”, „Alicja. podróż w poszukiwaniu siebie” (adaptacja) oraz piosenki do spektakli dla dzieci „Święta być muszą!”, „O księciu zaklętym w żabę”. W 2013 roku napisała scenariusz radiowy bajki „O tym jak Biszkopt uratował święta” na potrzeby charytatywnej płyty „Fala Dobra”. Bajkę na płycie czytali m.in. Anna Komorowska, Anna Dymna, Wojciech Malajkat, Agata Młynarska, Edyta Olszówka i Maria Seweryn.

Więcej informacji: http://www.anna-kobiela-kanaan.pl/

 

KATARZYNA CHUDZIK - wokalistka, główna rola żeńska

Katarzyna Chudzik jest studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydział wokalno-aktorski. Zaczęła śpiewać w chórze Rezonans pod dyrekcją Lecha Ostrowskiego
w wieku 9 lat  i tak jej przygoda z muzyką trwa do dzisiaj. W 2011 roku nagrała płytę z kolędami „Będziesz jednym z nas” do tekstów Anny Markowej i Heleny Mieszkuniec.  Brała udział w  Spotkaniach Laureatów Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich i Poezji Śpiewanej „Festiwal Pisz i Śpiewaj Poezję”
w Piszu. Jest również uczestniczką programu telewizyjnego „Bitwa na Głosy”. 26 kwietnia 2014 brała udział w koncercie „W drodze do Świetości” w Jaworznie
z orkiestrą Archetti oraz Justyną Steczkowską.

BŁAŻEJ TACHASIUK - główna rola męska

Absolwent (już prawie) Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego. Aktor Chojnickiego Studia Rapsodycznego.  

 I w końcu...

 

MAREK GŁUSZCZAK i MICHAŁ TOCZEK - scenariusz, reżyseria,                                                                       zdjęcia, montaż... 

Michał i Marek to dwójka młodych, niesamowicie ambitnych i utalentowanych filmowców, którzy wspólnie stworzyli nieformalną grupę ConejoNegroStudios. Do tej pory realizowali głównie amatorskie filmy krótkometrażowe, które były prezentowane na licznych festiwalach filmowych
i doczekały się już kilku nagród. Najważniejsze osiągnięcia prezentujemy poniżej.

 

„30 klatek” (2012) – reż. Michał Toczek

- Albatros za najlepszy film fabularny w V Przeglądzie Filmów Uczniowskich ALBATROSY, Gdynia 2012

- wyróżnienie za montaż dla Marka Głuszczaka w V Przeglądzie Filmów Uczniowskich ALBATROSY, Gdynia 2012

- Najlepszy Film w konkursie Krótkie Formy Filmowe, Gdynia 2012

- wyróżnienie za szczególne walory artystyczne w konkursie Krótkie Formy Filmowe, Gdynia 2012

 „Jãzëk Starków” (2012) – reż. Marek Głuszczak

- I miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym „Pokaż język!”, Warszawa 2013

 „Konsekwencja” (2013) – reż. Michał Toczek

- Najlepszy film fabularny w VI Przeglądzie Filmów Uczniowskich ALBATROSY, Gdynia 2013

- Nagroda specjalna w VI Przeglądzie Filmów Uczniowskich ALBATROSY, Gdynia 2013

- Najlepszy film fabularny na 5. Festiwalu Filmów Młodzieżowych – 18, Poznań 2013

- Wyróżnienie jury młodzieżowego na 5. Festiwalu Filmów Młodzieżowych -18, Poznań 2013

 „Moje?” (2013) – reż. Marek Głuszczak

- II miejsce (Srebrna Framuga) w kategorii fabularny film amatorski na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym DRZWI vol. VII, Gliwice 2014

 „Po drugiej stronie rampy” (2013) – reż. Michał Toczek, Natalia Smagacka

- Najlepsza Reżyseria Filmu Amatorskiego na festiwalu Piękni Dwudziestoletni, Warszawa 2013

- Najlepszy Film jury młodzieżowego na 5. Festiwalu Filmów Młodzieżowych – 18, Poznań 2013

 „Nie ściągaj!” (2013) – reż. Michał Toczek

- I miejsce w konkursie „Masz wpływ na kulturę” na 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia 2013

- Najlepszy Film w konkursie Krótkie Formy Filmowe, Gdynia 2013

 "Analiza” (2014) – reż. Marek Głuszczak

- II miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS, Bydgoszcz 2014

 Bez powrotu” (2014) –reż. Michał Toczek

- Wyróżnienie jury młodzieżowego na 6. Festiwalu Filmów Młodzieżowych – 18, Poznań 2014

 Na drugą stronę!” (2014) – reż. Marek Głuszczak

- I miejsce na XI Festiwalu Filmów „5 MINUT Z ŻYCIA CODZIENNEGO”, Wągrowiec 2014

- III miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS, Bydgoszcz 2014

  „4 gwiazdki (2014) – reż. Marek Głuszczak

Film przed premierą

 „śp. Zaangażowanie” (2014) – reż. Marek Głuszczak

Film przed premierą

 

Więcej informacji:

https://www.youtube.com/user/ConejoNegroStudios

http://conejonegrostudios.wordpress.com/

http://mam-retrospekcje.blogspot.com/

http://mtfotografia.tumblr.com/

 http://michaltoczek.blogspot.com/

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.09.2014 18:06