Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

eduBits - Piotr Piotrowski

eduBits - Piotr Piotrowski

Grodzisk Mazowiecki

“Dobry duch” projektu *edubits*. Nadający wszystkim działaniom powiew szaleństwa i kolorytu. W trakcie zajęć traktuje swoich uczniów jak partnerów. Nie boi się nowych wyzwań i dlatego podejmuje coraz to ciekawsze i odważne przedsięwzięcia.
Zawsze można się z nim dogadać :-)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

380 PLN z 17000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2015.

eduBits- warsztaty cyfrowe dla młodzieży

O projekcie

 

 Projekt „eduBits – warsztaty cyfrowe - druk 3D ” ma na celu zebranie funduszy potrzebnych na wyposażenie profesjonalnej pracowni projektowo-wykonawczej druku przestrzennego.

Swoim działaniem przybliżymy idee nowoczesnych technologii w grodziskich szkołach.  W porozumieniu z wydziałem oświaty oraz dyrekcją szkół przeprowadzimy bezpłatne warsztaty propagujące druk 3D w szkołach naszego powiatu. 

Młodzież biorąca udział będzie miała możliwość obserwowania na bieżąco procesu wydruku. Przedstawimy działanie oprogramowania do projektowania elementów. Dla szkół podstawowych będzie to prezentacja aplikacji stworzonej przez firmę Autodesk – program tinerCAD. Dla młodzieży ze szkół ponad podstawowych przygotujemy prezentację rewelacyjnego programu do modelowania - „BLENDER 3D”.

 

Prosimy Was o wsparcie!

 

 

Zakup drukarki to dopiero początek. Po uzbieraniu pełnej kwoty powołamy do życia fundację, której zadaniem będzie dalsza rozbudowa naszego parku maszynowego. W planach mamy zakup skanera przestrzennego oraz wycinarki laserowej. Nie chcemy jednak ograniczać się do zajęć inżynieryjnych.

 Dzięki wsparciu przyjaciół mamy opracowane i chcielibyśmy zorganizować w powstającym miejscu szereg różnorodnych warsztatów. Oto kilka z naszych pomysłów :

  • Nauka z drukarką 3D – druk 3D w twojej szkole. Prezentacje szkolne nowoczesnych technologii. Pokaz i omówienie możliwości idei warsztatów cyfrowej technologii.
  • Tworzymy gry. Całoroczne warsztaty związane z nauką tworzenia gier komputerowych.
  • Warsztaty z animacji. Przedstawimy i omówimy rodzaje animacji. Uczestnicy stworzą własny film w technice animacji poklatkowej.
  • ArduinoProgramowanie w języku C+.  Tworzenie maszyn i urządzeń z zakresu automatyki. Przy pomocy drukarki 3D zrobimy sztuczną dłoń.
  • Ekologia na co dzieńBudujemy farmę okienną. Zdrowy ogródek niewielkim kosztem. Program skierowany do szkół  gimnazjalnych.
  • Spotkania z modelarstwemZbudujemy własny qadrokopter w klasie 250. Młodzież pozna zasady bezpiecznego pilotażu maszyn latających. Po treningach na symulatorze ulotnimy własnego drona. Zajęcia poprowadzi licencjonowany pilot i wieloletni modelarz. 

To tylko część zajęć które w przyszłości chcielibyśmy zrealizować w naszym warsztacie.

 

 Organizatorem działań jest zespół współpracowników i przyjaciół serwisu . Od kilku lat prowadzimy  zajęcia z robotyki w szkołach i ośrodkach kultury.


Wielokrotnie rodzice naszych uczniów zwracali nam uwagę na chęć kontynuowania naszych warsztatów. Dlatego do poważniejszych zadań potrzebujemy stworzyć miejsce stałych spotkań. Część rodziców zadeklarowało pomoc w zbiórce oraz wyposażeniu przyszłej pracowni, część chętnie podzieli się swoimi pasjami biorąc udział w naszych warsztatach. Do swoich działań przekonaliśmy również burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Pan Grzegorz Benedykciński zgodził się objąć patronatem naszą inicjatywę. Każdego dnia przybywa osób zaangażowanych w mniejszym lub większym stopniu w kampanię reklamującą zbiórkę.  

             
                  

 

Chcemy zebrać kwotę 17 tyś złotych . Pozwoli ona na zakup drukarki oraz trzech komputerów wyposażonych w oprogramowanie do modelowania i obróbki. 

- drukarka Zmorph 2.0

Produkt małej firmy z Wrocławia drukuje w plastiku, ceramice, gumie, nylonie, czekoladzie, cieście i podbija świat. - Jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia - zapewniają jej twórcy. I otwierają swój pierwszy sklep w stolicy druku 3D czyli holenderskim Haarlem.     Źródła   TVN24   CentrumDruku3D 

 - 3 stanowiska komputerowe. Oprogramowanie do modelowania przestrzennego ma dosyć wysokie wymagania systemowe :

    •             procesor Intel® Core™ i5
    •                 RAM minimum 8GB
    •                 Karta graficzna minimum 2 GB z obsługą CUDA

- Jeśli uda nam się zebrać kwotę większą od zakładanej rozpatrzymy zakup dodatkowych głowic do drukarki. W pierwszej kolejności głowicę do cięcia laserowego.

   Chcemy  zakupić znakomitą drukarkę polskiej produkcji - ZMORPH 2.0 

Zdajemy sobie sprawę że kwota którą chcemy zebrać jest duża. Tym bardziej doceniamy wszystkim darczyńców, również tych wpłacających symboliczną złotówkę. Pamiętajcie – każda wpłata jest ważna i przybliża nas do sukcesu. Nie czekaj, wpłać już dziś.  Pamiętajcie że jeśli nie zbierzemy zakładanej kwoty wszystkie wpłaty będą zwrócone darczyńcom.

Informacje o możliwości wpłat z zagranicy można znaleźć tu. 

 

 

 

Wybraliśmy crowdfunding jako źródło finansowania ponieważ, nasz program ma wokół projektu zjednoczyć grono ludzi, którym bliskie jest stworzenie miejsca rozwoju następnych pokoleń. 

 

 

 Nasz projekt znajdą Państwo na stronach internetowych :

www.facebook.com/edubits       www.edubits.pl

Koordynatorem projektu jest Piotr Piotrowski  tel. 600 131 141  mail : piotr@edubits.pl

 

 

 PODZIĘKOWANIA 

Chcę podziękować wszystkim którzy przyczynili się do powstania tego projektu. Gdyby nie entuzjazm i pomoc z jaką spotykałem się w trakcie przygotowań na pewno by się to nie udało.  Szczególne podziękowania składam   :

Grzegorzowi  – za cierpliwość i świetny montaż.

Panu Burmistrzowi – za zrozumienie idei  i chęć pomocy.

Łukaszowi z RabbitForm - za ciepłe przyjęcie i pomoc.

Fasoli – za oprawę graficzną.

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2015 15:03