Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cztery Pory Roku Festiwal

Cztery Pory Roku Festiwal

Katowice, Polska

Cztery Pory Roku Festiwal to unikatowy na skalę światową projekt, którego podstawą jest muzyczna celebracja zmieniających się pór roku. Cztery edycje festiwalu rocznie (WIOSNA, LATO, JESIEŃ i ZIMA – zawsze w sobotę najbliżej pierwszego dnia danej pory roku) stają się nie tylko okazją do odkrywania i prezentacji dokonań młodych polskich zespołów, ale także promocji ekologii i zdrowego trybu życia oraz integracji lokalnej społeczności.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

456 PLN z 6000 PLN

11 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.11.2015.

Cztery Pory Roku Festiwal: ZIMA

O projekcie

Cztery Pory Roku Festiwal to unikatowy na skalę światową projekt, którego podstawą jest muzyczna celebracja zmieniających się pór roku. Cztery edycje festiwalu rocznie (WIOSNA, LATO, JESIEŃ i ZIMA – zawsze w sobotę najbliżej pierwszego dnia danej pory roku) stają się nie tylko okazją do odkrywania i prezentacji dokonań młodych polskich zespołów, ale także promocji ekologii i zdrowego trybu życia oraz integracji lokalnej społeczności.

Chcemy sfinasować edycję ZIMA 2015, która odbędzie się 19 grudnia 2015 roku w Katowicach. Zaprosimy co najmniej 3 wykonawców oraz zorganizujemy część warsztatową wydarzenia.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Polskie Forum Edukacji Europejskiej, działające od 1997 roku w województwie śląskim. Główne działania organizacji związane są z takimi obszarami jak animacja społeczna i kulturalna, edukacja pozaformalna młodzieży, wsparcie wolontariatu międzynarodowego młodzieży oraz działania wspierające inicjatywy młodzieży i innych członków społeczności lokalnej. Członkowie stowarzyszenia to ludzie młodzi – od uczniów szkół ponad gimnazjalnych po absolwentów wyższych uczelni. Zespół PFEE tworzą zarówno wolontariusze, jak i członkowie stowarzyszenia, a także doświadczeni liderzy projektów oraz trenerzy.

Paweł Świerczek - absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, organizator, promotor i manager kultury. Kurator filaru muzycznego oraz selekcjoner Ars Independent Festival, producent wykonawczy katowickiej edycji 48 Hour Film Project. Po godzinach dziennikarz: obecnie redaktor działu muzycznego w portalu Reflektor - Rozświetlamy Kulturę oraz współpracownik "Gazety Wyborczej". W przeszłosci pisał m.in. do gazety festiwalowej "Na horyzoncie" przy MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, "EKRANów", "artPapieru" i Portalu Katowickiego. Był redaktorem naczelnym gazety festiwalowej "Re:Produkcje" przy festiwalu REGIOFUN w Katowicach. Zdobywca wyróżnienia w dedykowanym młodym krytykom filmowym Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka w 2012 roku. Uzależniony od atmosfery koncertów - zarówno tych kameralnych, jak i festiwalowych. W wolnym czasie wsiada na rower i podróżuje przez okoliczne lasy. Najchętniej z Keatonem Hensonem w słuchawkach.

Piotr Gacek - aktywnie działa w sektorze kultury w Katowicach – przy Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff, Klubie Filmowym Ambasada w Kinie Kosmos, oraz w stowarzyszeniu Polskie Forum Edukacji Europejskiej. Jest współtwórcą projektu audiowizualnego Silesia Videosession mającego na celu promocję Śląskiej sceny muzycznej na całym świecie. Pomaga przy tworzeniu Ars Independent Festival, organizuje nocne pokazy filmowe z cyklu Film Po Ciężkim Dniu. Aktualnie studiuje Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Interesuje się technologią, internetem i nowymi mediami. Wszędzie go pełno! W wolnych chwilach szuka dobrej i ciekawej muzyki, szczególnie ciekawią go początkujące zespoły, które nie raz potrafią zaskakiwać. W jego aucie cały czas na zapętleniu leci album „Demon Days” Gorillaz.

Bartłomiej Sołtysik - animator kultury, absolwent socjologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Koordynator marketingu i sekcje gier wideo przy Ars Independent Festival, współpracownik Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, członek stowarzyszenia Polskie Forum Edukacji Europejskiej i Spółdzielni Socjalnej Honolulu, menadżer kreatywny w restauracjach Klub Panorama i Drzwi Zwane Koniem, organizator Klubu Filmowego Ambasada w katowickim Kinie Kosmos. Koordynował 7. i 8. edycję Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF. Był jurorem konkursów filmów amatorskich i etiud studenckich podczas 9. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. W studenckim radiu Egida (w latach 2010–2011) prowadził pasmo kulturalne „Odsłuch Kulturalny” oraz (w latach 2011–2013) cotygodniową autorską audycję filmową „Prosimy Zgasić Światło”. Współpracował z magazynami społeczno-kulturalnymi „Reflektor. Rozświetlamy Kulturę” i „Portal Katowicki”. Biega po lasach słuchając technonoiru.

Anna Tkacz  - ukończyła szkołę muzyczną w Olkuszu (jej instrumentem głównym była perkusja), po czym przeniosła się do Krakowa aby kontynuować naukę. Dwa lata grała w zespole jazzowym. Przerwała naukę gry na perkusji aby przeprowadzić się do Katowic, gdzie obecnie studiuje projektowanie ubioru. Jest fotografką w dziale muzycznym portalu Reflektor – Rozświetlamy kulturę oraz jedną z założycielek kolektywu Life Never Ends, który debiutował na tegorocznym Ars Independent Festival imprezą Sety z Kasety. Gdy biegnie do pracy spóźniona, dodaje sobie energii słuchając Hudsona Mohawke'a.

Paweł Szołtysek - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach w klasie o profilu dwujęzycznym, francuskim. Częściej niż we własnym domu bywa na wolontariatach, m.in. w Kinoteatrze Rialto, przy 48 Hour Film Project Katowice, Festiwalu Filmowym Cropp Kultowe  i Ars Independent Festival. Wszystkie swoje oszczędności wydaje na bilety na koncerty. Miłośnik muzyki alternatywnej, od najmłodszych lat wychowywany na katowickim OFF Festivalu.

Kaja Pinkawa - absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, obecnie uczy się elektroradiologi w Szkole Medycznej w Zabrzu. Jej pasją są muzyka, sztuka oraz film. Aktywnie udziela się w wolontariatach, m.in. przy 48 Hour Film Project i Ars Independent Festival w Katowicach. Zobaczyć ją bez słuchawek to nielada wyzwanie. Chet Faker i Alt-J zawsze towarzyszą jej w drodze.

Do tej pory odbyło się 9 edycji Festiwalu (począwszy od LATA 2013), zagrali u nas m.in. The Dumplings, Bobby the Unicorn, Pola Rise, Jóga, Małe Miasta, Soniamiki, Coals, Asi Mina, Zimowa, Cinemon, Grawitacja, Oxford Drama, Natasza Ptakova, The October Leaves, Czary Mary Koszmary i Ćmy. Wszystkie koncerty miały miejsce w Klubie Panorama (Katowice, Ligota). Części muzycznej towarzyszyły wydarzenia specjalne, m.in. akcje sprzątania Ligoty, jarmarki z sezonową żywnością, warsztaty plastyczne dla dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (realizowane we współpracy z fundacją Podaruj uśmiech) czy Projekt Fastryga (realizowany we współpracy z Fundacją Karismo).

Wraz z ZIMĄ 2015, Cztery Pory Roku Festiwal przeprowadza się do centrum Katowic. Kolejne odsłony imprezy odbywać się będą w klubie Drzwi Zwane Koniem (Warszawska 37). W nowym miejscu startujemy edycją ZIMA 2015 już 19 grudnia bieżącego roku. Pierszym potwierdzonym zespołem, który zagra tego dnia jest Scandinavian Low.


Tak wyglądają imprezy w Drzwiach Zwanych Koniem (fot. Michał Jędrzejowski)

Nasz festiwal nigdy nie był biletowany, jednak jego realizacja kosztuje. Znaleźliśmy już miejsce, które stanie się nowym domem Czterech Pór Roku, mamy ekipę, która swój wolny czas poświęca na realizację wydarzenia. Wciąż jednak potrzebujemy wsparcia finansowego – musimy uiścić honoraria artystom, zapewnić nagłośnienie i oświetlenie oraz należytą promocję. Do zrealizowania naszej wizji potrzebujemy 6000 zł.

Wspaniałą zabawę przy różnorodnych zimowych dźwiękach, poprzedzoną częścią społeczno-warsztatową. Żebyście mogli się znami bawić potrzebujemy Waszego wsparcia, które przeznaczymy m.in. na:

Honoraria oraz transport i ewentualne noclegi dla artystów.
Nagłośnienie oraz oświetlenie koncertów.
Ochronę wydarzenia.
Promocję wydarzenia (druk plakatów, ulotek itd.).
Zakup materiałów potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów.


Warsztaty dla małych pacjentów z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. JESIEŃ 2014 (fot. Aleksandra Bagińska)

Otrzymacie oczywiście nagrody, a wśród nich:

Przelot widokowy nad Katowicami
Profesjonalna sesja zdjęciowa zrealizowana przez Annę Więcławską
Larp "Snow" przygotowany przez Stowarzyszenie Liveform
Wideosesja zrealizowana przez Silesia Videosession
Unikatowy dzwonek na telefon przygotowany przez The Party Is Over
Pocztówki ze zdjęciami z festiwalu
Przypinki z festiwalu
Plakaty z festiwalu
Zniżki 50% do Freestyle Parku w Chorzowie
Zniżki 10% na pojedynczy rachunek w klubie Drzwi Zwane Koniem

Nadwyżkę przeznaczymy na poczet kolejnych edycji festiwalu. Po ZIMIE przyjdzie przecież WIOSNA, a my nie zamierzamy spoczywać na laurach.

Od zawsze przyświecała nam idea działania na rzecz lokalnej społeczności i wspólnie z nią. Brakuje nam funduszy na realizację zimowej edycji Czterech Pór Roku, ale wierzymy, że wspólnie z Wami uda nam się doprowadzić ją do skutku. Chcemy współtworzyć ten festiwal ze wszystkimi chętnymi.

Masz pytania?
Pisz: 4festiwal@gmail.com
Dzwoń: +48 694085857 (Paweł Świerczek)
Facebookuj: https://www.facebook.com/CzteryPoryRokuFestiwal

 

Drzwi Zwane Koniem
Reflektor. Rozświetlamy kulturę
Silesia Videosession
Stowarzyszenie Liveform

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.11.2015 21:09