Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Klaster Poznań

Fundacja Klaster Poznań

Poznań

Pomysł założenia fundacji kiełkował w naszych głowach od wielu lat.
Dziś Fundacja Klaster Poznań znalazła się w fantastycznym miejscu. Mamy za sobą kilka dużych projektów, z których jesteśmy naprawdę dumni. Projekt Charityapps, nad którym obecnie działamy, jest największym do tej pory fundacyjnym przedsięwzięciem. Nie chcemy zdradzać zbyt wiele, ale w głowie jest już mnóstwo nowych, technologicznych pomysłów na pomoc organizacjom pozarządowym. Nie bez powodu przecież nazwaliśmy projekt Charityapps, a nie Charityapp :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

548 PLN z 18000 PLN

24 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.12.2014.

Charityapps, czyli aplikacja ułatwiająca pomaganie

O projekcie



Macie swoją ulubioną organizację pozarządową? Z chęcią wspieralibyście jak najczęściej, np. schronisko dla zwierząt, które znajduje się w Waszej okolicy, ale nie macie pomysłu jak możecie pomóc, a bycie wolontariuszem odpada, bo doba nie jest z gumy, a szef nie zrozumie argumentu „Muszę urwać się wcześniej z pracy, psiaki czekają”:

A może uwielbiacie uczestniczyć w warsztatach filmowych organizowanych przez lokalną organizację pozarządową, która potrafi nauczyć Was niesamowitych rzeczy i to zupełnie za darmo. Chcielibyście pomóc im bardziej niż  tylko przybijając piątke po kolejnym fantastycznym spotkaniu?

Lub po prostu chcielibyście pomóc jakimś świetnym ludziom, tak aby ich wartościowe projekty, były jeszcze piękniejsze?

To cudownie, że jesteście! Uwielbiamy ludzi, którzy chcą pomagać innym. A skoro znaleźliście się na platformie PolakPotrafi z pewnością należycie do tego wyjątkowego gatunku ;)

Ale do rzeczy. Jesteśmy Fundacją Klaster Poznań.  Znamy doskonale specyfikę funkcjonowania organizacji pozarządowych, kiedy to biurokracja, papierologia i związany z tym brak środków uniemożliwają realizację wartościowych projektów. Stąd też w naszej głowie zakiełkował pomysł stworzenia aplikacji charytatywnej, która umożliwi łatwe wsparcie i pomoc, tak, aby nasza lokalna i ogólnopolska przyszłość była fajniejsza i bliska ludziom.

Aplikacja Charityapps umożliwia wsparcie wybranej przez siebie organizacji pozarządowej jednym kliknięciem! A co najważniejsze, wspierając ją nie wydajecie ani grosza. Budżet na wsparcie organizacji pochodzić będzie od reklamodawców, w zamian za reklamę w aplikacji.

Słowem - wszysycy wygrywają! Wygrywają organizacje pozarządowe, bo dzięki środkom zebranym z kliknięć (każde kliknięcie to kwota do 5 groszy) mogą realizować potrzebne, kreatywne i naprawdę spoko projekty!

Wygrywają użytkownicy, czyli my wszyscy - możemy realnie pomóc, siędząc wygodnie w fotelu i zaoszczędzając budżet na dobrą kawę.

Jeśli Ty i 30 Twoich znajomych przez rok, raz dziennie klikać będziecie w logo wybranej przez Was organizacji, po 365 dniach będziecie mogli z dumą powiedzieć, że dzięki Wam organizacja ta zyskała ok. 5 000 zł! To np. ponad 1000 kg karmy dla psiaków z jakieś schroniska prowadzonego przez fundację.

To nie jest tak, że siedzimy z założonymi rękami, czekamy na manne z nieba i pomoc od Was. Staramy się działać jak najprężniej (na wakacje pojedziemy za jakieś dwa lata!). Co zostało zrobione? 

Po pierwsze: organizacje pozarządowe już zapisują się do projektu! Wśród z nich znalazły się te małe, lokalnie działające, jak i ogromne, działające na imponującą skalę :) No bo zapewne większość z Was zna Związek Harcerstwa Polskiego, prawda? Pamiętacie te obozy, pierwsze miłości i ognicha do samego rana...? 

A Fundacja Mam Marzenie? Ci to dopiero robią kawał wspaniałej roboty! Dzięki ich działalności spełniliśmy już 5416 marzeń dzieci cierpiących na poważne choroby zagrażające ich życiu.  Wśród spełnionych marzeń znalazł się wyjazd do Disneylandu dla Basi i wiolenczela dla Kingi. Dzięki Charityapps spełnimy ich jeszcze więcej!

Śledzicie poczynania Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!? Etyczne traktowanie zwierząt w momencie bestialskiego traktowania koni z Morskiego Oka nigdy nie było tak ważne.

Moglibyśmy wymieniać więcej i więcej, ale mamy nadzieję, że czujecie już ideę pomocy jednym kliknięciem, prawda? Jeśli jednak chcecie poznać organizacje, które już dołączyły do Charityapps, to znajdziecie je tutaj.

Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona organizacji pozarządowych. Chcemy, aby każda fundacja i stowarzyszenie, nawet to najmniejsze, działące na rzecz jednej ulicy dowiedziały się o nas i zaczęły zbierać środki na super projekty. Aby to zrobić potrzebne jest szereg działań, wśród nich:

  • rozbudowa aplikacji, w tym stworzenie wersji dla użytkowników komputerów spod znaku "nadryzionego jabłka" oraz w wersji mobilnej dla użytkowników iPhone,
  • stworzenie narzędzi dla organizacji, które dołączyły do Charityapps aby jeszcze efektywniej wykorzystywały to narzędzie,
  • przygotowanie promo-movie będącego instrukcją zarówno dla użytkowników, jak również dla organizacji pozarządowych,
  • emisja specjalnej reklamy (patrz poniżej), dzięki której organizacje otrzymają wsparcie od Was.

Postanowiliśmy uczcić Wasz wkład w projekt specjalną reklamą. Będzie to dedykowana kreacja graficzna / kolaż ze zdjęć wspierających, które mamy nadzieję tłumnie nam przyślecie :)

Reklama ta pojawiać się będzie w aplikacji- co oczywiste wyświetlana reklama również generować będzie budżet w wysokości 5 groszy w całości przekazywany dla organizacji pozarządowych. Pomagacie więc podwójnie - raz wspierając rozwój projektu, ale i przeznaczając środki na pomoc organizacjom. Bez Was ten projekt byłby niemożliwy, niech więc cała Polska zobaczy Wasze twarze:)


Bartek Szamałek: Pan Prezes. Ale taki nietypowy. Pomysłodawca projektu. Tak na serio. Większość zdań zaczyna od „Mam nowy pomysł...”, żywi się tylko kawą, ale reszcie kupuje wypasione drożdżówki. Pracuje od rana do nocy. Pracuje też w wolnym czasie, bo lubi. 

 

 

Asia Pauk: Koordynatorka Projektu. W wiecznym poszukiwaniu, jak połączyć elementy (teoretycznie) nie do połączenia. Lubi wszystko, co ręcznie zrobione. Sama radośnie uprawia działkę.  Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Pracuje w Londynie.

 



Renia Szulc: Pani Programistka. Z pewnością nietypowa. Lubi wychylić nos znad komputera. Mówi dużo i robi dużo. W wolnym czasie, a ma go jak na lekarstwo poświęca się latynoskim, dzikim tańcom. Czyli naprawdę nietypowa programistka :)

 

 


Kasia Plewka: Koordynatorka Projeku. Przyszła Pani Psycholog. Uśmiechnięta zawsze od godziny 10 (ma problemy z wczesnym wstawaniem, do południa jej spojrzenie mówi wymownie „Nie mów do mnie z rana”). Miłośniczka starych rowerów i  kamienic.

 



Piotr Luczys: Socjolog. Taki prawdziwy - z wykształcenia i zamiłowania. Uważa, że drogą do sukcesu jest wzmacnianie współpracy - zaczynając od tej sąsiedzkiej, a na międzynarodowej kończąc. Miłośnik kultury i designu. 

Bądź na bieżąco - dołącz do naszej społeczności

Jeśli dotarłeś do tego miejsca i uważasz, że Charityapps to projekt, który warto wesprzeć i promować - zostań naszym fanem i daj nam plusika.



O projekcie napisali:

oraz w papierowych wersjach w Głosie Wielkopolskim i NaszeMiasto

Media o Twoim projekcie:

Pomagająca aplikacja będzie się rozwijać

www.kampaniespoleczne.pl | 2014-11-13

Charityapps, aplikacja za pośrednictwem której można przekazywać środki na wybraną organizację pozarządową, została uruchomiona 26 września br. Przez ten czas zarejestrowano ponad 28 tys. kliknięć.

Fundacja Klaster Poznań chce pomóc innym organizacjom pozarządowym

ostrow.naszemiasto.pl | 2014-11-13

Fundacja Klaster Poznań, która stworzyła pierwszą w Polsce aplikację Charityapps, mogącą wesprzeć setki organizacji pozarządowych, rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na jej rozbudowę.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.12.2014 18:06